Data modyfikacji:

Jak działa prostownica z podczerwienią? Czy warto ją kupić?

Czym jest prostownica na podczerwień? 

Zastanawiasz się, jaką prostownicę wybrać? Prostownica na podczerwień na pierwszy rzut oka wygląda zupełnie tak samo, jak konwencjonalne urządzenia tego typu. Różnica tkwi natomiast w zastosowaniu technologii infrared. Wykorzystuje ona światło podczerwone, od dekad znane z pozytywnego wpływu na ludzki organizm i wykorzystywane m.in. w licznych zabiegach medycyny estetycznej. 

Jak prostownica na podczerwień wpływa na włosy? 

Światło podczerwone ma działanie regenerujące i relaksujące. Prostownica na podczerwień pobudza produkcję kerato-protein we włosach, co przekłada się na ich wzmocnienie, lepszą wchłanialność składników odżywczych z kosmetyków, wygładzenie i nawilżanie. Prostownica z podczerwienią to zatem doskonałe rozwiązanie dla kobiet, które mają włosy suche, zniszczone lub farbowane. Będzie dobrym rozwiązaniem, jeśli szukasz prostownicy, która nie niszczy włosów.
Ponadto, dzięki technologii światła podczerwonego, ciepło na płytkach prostownicy jest rozprowadzane bardziej równomiernie. Sprawia to, że włosy można wyprostować szybciej i przy użyciu niższych temperatur. 

Prostownica na podczerwień: czy warto? 

Prostownica z podczerwienią to świetna alternatywa dla konwencjonalnej prostownicy. Zastosowane w niej rozwiązania pozwalają lepiej chronić włosy przed wpływem wysokiej temperatury i stylizować je znacznie szybciej. Kupując prostownicę z podczerwienią, zwróć jednak uwagę na kilka istotnych kwestii, od których zależna jest jakość urządzenia. 

1. Rodzaj płytek 

Standardowym rozwiązaniem w prostownicach na podczerwień są płytki ceramiczne, które bardzo dobrze rozprowadzają i utrzymują ciepło. Dobrym udogodnieniem będą również płytki tytanowe, które sprawdzają się zwłaszcza do prostowania włosów opornych na stylizację. 
Zwróć również uwagę na kształt płytek. Te długie i lekko zaokrąglone pozwolą ci nie tylko prostować, ale także kręcić włosy. 

2. Regulacja temperatury 

W większości prostownic na podczerwień temperaturę można regulować w zakresie od 100 do 130 stopni Celsjusza. Tak szerokie spektrum pozwoli dobrać odpowiednią moc działania zarówno dla cienkich, jak i grubych włosów. 

3. Funkcja jonizacji 

Prostownica na podczerwień wyposażona w jonizację zmniejszy elektryzowanie włosów oraz utrzyma ich nawilżenie na wysokim poziomie. Jony ujemne emitowane przez urządzenie mają również wpływ na lepsze wygładzenie włosów. 

4. Dodatkowe właściwości 

Przydatną opcją w prostownicy na podczerwień jest sygnalizowanie dźwiękiem gotowości urządzenia do użycia. Ponadto coraz częściej można spotkać się z prostownicami na podczerwień z funkcją pary. Prostowanie włosów parą jest znacznie bezpieczniejsze, pozwala cieszyć się bardziej gładkimi oraz nawilżonymi kosmykami. 

Gdzie kupić dobrą prostownicę na podczerwień? 

Prostownica na podczerwień pozwoli ci cieszyć się idealnie gładkimi włosami bez nadmiernego nadwyrężania ich kondycji. Jeśli udało nam się ciebie zainteresować prostownicą z podczerwienią, poszukaj swojego modelu na Ceneo.pl. W sklepach internetowych znajdziesz wiele ciekawych urządzeń do stylizacji włosów w bardzo atrakcyjnych cenach. 
Zdjęcie: SkloStudio / Envato Elements