Data modyfikacji:

Jaka suszarka do włosów będzie najlepsza?

Jeżeli zależy ci na pięknej fryzurze o zdrowym wyglądzie, niezbędnym urządzeniem w twoim domu jest wysokiej klasy suszarka do włosów. Wydaje się ona prostym urządzeniem, jednak liczba funkcji w nowoczesnych modelach bywa imponująca. Producenci wychodzą naprzeciw potrzebom klientów, dzięki czemu możesz coraz lepiej dbać o kondycję swoich włosów. Idealne urządzenie powinno być wytrzymałe i dopasowane do twoich potrzeb. Jaka suszarka do włosów sprawdzi się najlepiej w twoim domu?
Jaka suszarka do włosów będzie najlepsza?

Jaka powinna być dobra suszarka do włosów?

Dla wielu kobiet suszarki do włosów to urządzenia, z których korzystają każdego dnia, często w porannym pośpiechu. Mając to na uwadze, warto poświęcić czas na przemyślenie, jaka suszarka do włosów będzie wygodna w użytkowaniu, spełni wszystkie wymagania i posłuży przez wiele lat. Żeby ułatwić sobie decyzję, zwróć uwagę na najważniejsze parametry sprzętu, który zamierzasz kupić.

Jaka moc suszarki do włosów?

Rano każda chwila ma dla ciebie znaczenie? A może jesteś szczęśliwą posiadaczką grubych, długich włosów? Moc urządzenia będzie dla ciebie ważnym parametrem. Im jest ona wyższa, tym krótszy czas suszenia, ale też silniejszy strumień gorącego powietrza. Jaka moc suszarki do włosów jest optymalna? Posiadaczki krótkich fryzur mogą wybierać wśród modeli o mocy około 1500 W, natomiast chcąc suszyć grubsze i dłuższe włosy, musisz rozglądać się za urządzeniami o mocy 1800–2400 W.

Waga i rozmiar

Lekka suszarka do włosów jest znacznie poręczniejsza, zwłaszcza jeśli na suszenie poświęcasz dużo czasu. Maksymalna waga urządzenia to około 500 g. Ważny jest również rozmiar, szczególnie jeśli zamierzasz zabierać ze sobą suszarkę na różnego typu wyjazdy lub na basen.

Design

Dobra suszarka do włosów powinna być zaprojektowana w taki sposób, by można było wygodnie korzystać z niej każdego dnia. Śliski uchwyt utrudni ci użytkowanie urządzenia, szczególnie jeśli sięgniesz po nie mokrą dłonią. Powinien on być zatem antypoślizgowy. Wygodną opcją jest również możliwość składania uchwytu, dzięki czemu łatwiej jest przenosić suszarkę. Dobry projekt zakłada również przyjemny dla oka wygląd, jak chociażby w modelu Dyson Supersonic Fuksja.

Zastosowane powłoki

Lepsze modele suszarek producenci wyposażają w specjalne powłoki, na przykład keratynową, ceramiczną lub turmalinową, które pozytywnie wpływają na kondycję włosów. Powłoka keratynowa podczas suszenia oddaje włosom wzmacniającą je keratynę, ceramiczna umożliwia równomierne rozkładanie ciepła, chroniąc włosy przed przesuszeniem, natomiast turmalinowa neutralizuje jony dodatnie.

Długość przewodu

Kiedy zadajesz sobie pytanie, jaka suszarka do włosów sprawdzi się najlepiej, długość kabla nie wydaje się najistotniejszą kwestią, jednak w rzeczywistości jest ona niezwykle istotna. Wystarczy wyobrazić sobie zbyt krótki przewód, żeby móc swobodnie manewrować urządzeniem lub plączący się kabel, nad którym nie sposób zapanować.

Regulacja siły nawiewu i temperatury

Wygodna regulacja umożliwi ci dopasowanie siły i temperatury nawiewu do typu włosów oraz aktualnych potrzeb. Funkcja ta jest szczególnie ważna, jeśli z suszarki korzystają na zmianę różne osoby. W najbardziej nowoczesnych modelach możliwe jest nawet dopasowywanie temperatury przez suszarkę, która analizuje temperaturę otoczenia.

Jaką suszarkę do włosów wybrać? Przydatne funkcje

Nowoczesne suszarki bardzo różnią się od modeli sprzed lat. Stylowy wygląd, ergonomiczny design, duża moc i wytrzymałość to tylko część ich zalet. Wiele z nich wyposażonych jest w dodatkowe funkcje lub końcówki, które poprawiają wygląd fryzury.

Zimny nawiew w dobrej suszarce do włosów

Podstawowym zadaniem funkcji cool shot, czyli zimnego nawiewu, jest domknięcie łusek włosa, które otwierają się pod wpływem wysokiej temperatury, czyniąc włosy podatnymi na uszkodzenia. Z zimnego powietrza korzysta się na ostatnim etapie suszenia, osiągając w ten sposób fantastyczne rezultaty – błyszczące, gładkie i ładniej ułożone włosy.

Jonizacja w suszarce do włosów. Jaką wybrać?

Funkcja jonizacji w suszarce na stałe weszła do świata suszarek, ponieważ pozwala uniknąć uciążliwego elektryzowania, a także puszenia włosów. Polega na neutralizowaniu jonów dodatnich, powstających podczas wystawiania włosów na wysoką temperaturę. Poddane jonizowaniu włosy zdecydowanie łatwiej się układają, dzięki czemu gotowa fryzura prezentuje się bardzo efektownie.

Dyfuzor

Chcesz kupić suszarkę do włosów i zastanawiasz się, jaką wybrać do włosów kręconych? Zwróć uwagę na to, czy wybrane urządzenie posiada dyfuzor, czyli specjalną nakładkę w kształcie talerza z wypustkami. Umożliwia on nadanie fryzurze objętości i uniesienie jej u nasady, co daje fantastyczne rezultaty. Z tej przydatnej funkcji mogą również korzystać właścicielki włosów falowanych i prostych.

Koncentrator powietrza

Wąski koncentrator powietrza pozwala skupić się na wybranych partiach włosów i umożliwia precyzyjne modelowanie włosów, a także delikatne ich rozprostowanie i wygładzenie. Dodatkowym plusem korzystania z tej nakładki jest szybsze wysuszenie włosów.

Czujnik wilgotności włosa

Specjalny czujnik nawilżenia włosa zapobiega przesuszeniu pasm i ich uszkodzeniu. Nieustannie kontroluje poziom wilgotności włosa i dobiera na bieżąco stosowną temperaturę suszenia.

Czy istnieje suszarka, która nie niszczy włosów?

Decydując, jaka suszarka do włosów sprawdzi się najlepiej w twoim domu, weź pod uwagę minimalizowanie negatywnego wpływu na kondycję włosów. Jeżeli używasz urządzenia często, a nawet codziennie, ma to duże znaczenie dla ich wyglądu.
Suszarka, która nie niszczy włosów:
  • ma regulację temperatury,
  • jest wyposażona w funkcję zimnego nawiewu, który zamknie łuski włosa,
  • ma funkcję jonizacji,
  • posiada specjalne powłoki chroniące włosy,
  • ma czujnik wilgotności włosa, który dopasowuje temperaturę suszenia.
Zdjęcie: gpointstudio / Envato Elements
Natalia Dymarczyk
Natalia Dymarczyk

Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Gdańskim. Miłośniczka bliskich i dalekich wędrówek, po których chętnie zasiada do klawiatury. Lubi pisać o rodzicielstwie, aktywności i życiu codziennym