Data publikacji:

Jaka farba pokryje żółte włosy?

Farbowanie włosów to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów fryzjerskich, na który decydują się kobiety. Farba do włosów to produkt, który w stosunkowo krótkim czasie pozwala radykalnie zmienić kolor włosów. Odpowiednia koloryzacja przeprowadzona w profesjonalnym salonie fryzjerskim rzadko kiedy kończy się niezadowalającym efektem, ale prawdą jest, że zdarzają się wpadki.
farbowanie włosów
Większą szansę na nieudany finał koloryzacji mają te zabiegi, które wykonywane są przez fryzjerów-amatorów korzystających z drogeryjnych farb oraz nieznających zasad skutecznego farbowania. Do najczęściej występujących włosowych wpadek należy uzyskanie żółtego koloru na włosach. W takiej sytuacji warto wiedzieć, jak postępować i po jakie produkty sięgnąć, aby szybko załagodzić sytuację. Pomocna w tym będzie najlepsza farba do włosów

Żółte włosy – dlaczego się pojawiają?

Żółte włosy to wbrew pozorom bardzo częsta przypadłość, z którą muszą się mierzyć osoby farbujące włosy. Żółty kolor na włosach to znienawidzone zjawisko przez wszystkie osoby, które zdecydowały się na farbowanie lub rozjaśnianie swoich włosów.

Wytrącanie się żółtego koloru na włosach jest efektem kilku działań. Podczas rozjaśniania włosów dochodzi do nierównomiernego wytrącania pigmentów. Zazwyczaj pierwszy pigment, jaki odchodzi, to pigment niebieski, czyli ten odpowiadający za chłodny odcień. Kolejnym „wylatującym” pigmentem jest pigment czerwony, a jako ostatni wytrąca się pigment żółty. To właśnie ten ostatni, czyli pigment w kolorze żółtym, jest najtrudniejszy podczas prób usuwania go z włosów. Najbardziej uporczywy żółty pigment w niektórych przypadkach może pozostać na włosach nawet po zakończonym farbowaniu lub rozjaśnianiu.

Żółte włosy – jaka farba je pokryje?

Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście sięgnięcie po najlepszą farbę do włosów blond bez żółtego odcienia. Co jednak robić, gdy już mamy żółty odcień? W sytuacji, gdy włosy po rozjaśnianiu przyjęły żółtawy odcień, wiele osób wpada w panikę. Chociaż takie włosy nie wyglądają korzystanie, to nie jest to sytuacja bez wyjścia. Jednym z najczęściej wykonywanych kroków, który pomoże pozbyć się żółtego odcienia z włosów, jest sięgnięcie po farbę, która powinna zakryć powstałe plamy.

Przed rozpoczęciem kolejnego farbowania warto zbadać stan swoich włosów. Nie jest tajemnicą, że wszelkie zabiegi na włosach wykonywane z użyciem środków chemicznych znacznie osłabiają ich stan. Włosy po rozjaśnianiu lub farbowaniu mogą nie być w najlepszej kondycji, dlatego o ponownym farbowaniu powinien zadecydować profesjonalista. Farbowanie mocno zniszczonych włosów może doprowadzić do przykrych skutków, gdzie włosy ostatecznie będą prezentować się jeszcze gorzej.

Jeśli rozjaśniane włosy nie są w najgorszej kondycji i możliwe jest ponowne nałożenie farby bez obaw o ich całkowite zniszczenie, warto wiedzieć, na jakie farby i w jakich odcieniach się zdecydować. Do usunięcia problematycznego żółtego odcienia z włosów dobrze się sprawdzą farby w kolorach szarości, czyli szary, srebrzysty, a także kolor gołębiej szarości. Szary kolor pomoże zneutralizować żółte włosy, dlatego warto sięgnąć po takie farby.

Kosmetyki na ochłodzenie blondu – czy to dobry pomysł?

Dla osób, które nie chcą nakładać kolejnej farby po dopiero skończonej serii rozjaśniania, powstały specjalistyczne preparaty, które świetnie poradzą sobie z neutralizacją żółtego odcienia na włosach. Kosmetyki na ochłodzenie uzyskanego blondu to cała grupa różnych produktów, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród osób zmagających się z żółtymi włosami.

Takie kosmetyki mogą występować w formie szamponów, odżywek, wcierek, płukanek lub masek. Niezależnie od formy, ich działanie polega na wprowadzeniu specjalnego pigmentu, którego zadaniem jest ochłodzenie koloru włosów.
Zdjęcie: stockfilmstudio/Envato Elements
Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!