Data publikacji:

Jak suszyć włosy dyfuzorem?

Czy suszenie włosów dyfuzorem jest dla każdego? Sprawdź, jak suszyć dyfuzorem niesforne włosy, które nie chcą się układać. Poznaj instrukcję wydobywania skrętu za pomocą dyfuzora krok po kroku.
Jak suszyć włosy dyfuzorem?

Suszenie włosów dyfuzorem. Po co stosować suszarkę z dyfuzorem?

Jaka suszarka do włosów będzie dobrym wyborem i kiedy warto sięgnąć po modele z dyfuzorem? Zwykła, prosta suszarka bez dyfuzora nie rozprasza ciepłego powietrza w taki sam sposób, jak ta z dyfuzorem. Oznacza to, że na włosy kierowany jest jednostajny, silny strumień ciepłego powietrza. Powoduje to ich przesuszenie, czego efektem są słabe, puszące się na wszystkie strony świata włosy, które zdecydowanie nie wyglądają na zdrowe.

Jak suszyć włosy suszarką z dyfuzorem? Podstawowe zasady

Jak suszyć włosy cichą suszarką do włosów z dyfuzorem? Odczekaj kilka minut po umyciu głowy, zanim sięgniesz po suszarkę. Susz włosy wilgotne, a nie mokre. Możesz je wcześniej osuszyć delikatnie ręcznikiem. Spróbuj po prostu ugniatać włosy za pomocą ręcznika, ale raczej ich nie szarp i nie przecieraj nawet za pomocą delikatnego ręcznika.
Ważne jest zabezpieczenie włosów za pomocą specjalnych produktów, które ochronią końcówki przed negatywnym oddziaływaniem gorącego powietrza. Możesz wykorzystać pianki do włosów kręconych lub po prostu spray ochronny do suszenia włosów.

Dyfuzor do suszarki – jak używać?

  1. Twoje włosy są już zdecydowanie bardziej wilgotne niż mokre? Możesz zaczynać! Odchyl głowę do tyłu lub pochyl ją w dół, w taki sposób, by włosy opadały na dół. Suszarka z dyfuzorem będzie wówczas pracować wydajniej, a włosy zwiększą optycznie swoją objętość.
  1. Oddziel jeden większy lub mniejszy kosmyk od reszty włosów i przyciśnij wybrane pasmo do dyfuzora.
  1. Włącz suszarkę. Korzystaj z najniższej prędkości powietrza i raczej z letniego nawiewu. Oczywiście, jeśli bardzo chcesz, możesz użyć cieplejszego, ale może to negatywnie wpłynąć na kondycję twoich włosów.
  1. Gdy twoje włosy będą już prawie suche i pięknie poskręcane, możesz przełączyć suszarkę na chłodny nawiew powietrza przez ostatnie kilka minut.
Sięgaj po kolejne pasma i po kolei powtarzaj tę samą czynność. Ten proces może potrwać kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt minut, w zależności od tego, jak grube pasma włosów suszysz na raz i jaka jest objętość włosów.

Jak dbać o włosy przed suszeniem ich suszarką z dyfuzorem?

Suszarki z dyfuzorem ułatwiają układanie kręconych i falowanych włosów, wydobywając z nich skręt. Oczywiście o same włosy zadbać trzeba także przed, jak i po suszeniu. Kluczowe jest ich nawilżenie, dlatego wszelkie odżywki nawilżające czy maski do włosów sprawdzą się na pewno. Następnie warto nałożyć na nie produkt, który zabezpieczy końcówki przed przesuszeniem się i tylko pomoże wydobyć jeszcze głębszy skręt.
Dobrym pomysłem jest także stosowanie olejów do włosów przed ich umyciem.

Jak wydobyć skręt?

Zainwestuj w dobrą odżywkę, która nawilży włosy po ich umyciu. Nie bój się także stosować stylizatorów, które pomogą w wydobyciu i utrwaleniu skrętu. Możesz też osuszać włosy za pomocą miękkiego ręcznika lub koszulki oraz korzystać z suszarki z dyfuzorem.

Proste włosy z tendencją do kręcenia – jak suszyć dyfuzorem?

Niezależnie od tego, czy na twojej głowie gości burza loków, czy też może proste włosy, które nieśmiało falują się od czasu do czasu, suszarka z dyfuzorem to produkt dla ciebie. Produkt pomoże ci zarówno wydobyć fale, jak i okiełznać te, które wydają się być nie do okiełznania!
Zdjęcie: Jonas Svidras / Envato Elements