Data publikacji:

Jak wybrać cichą suszarkę do włosów?

Suszarka do włosów – niepozorne urządzenie, bez którego większość z nas nie wyobraża sobie życia. Dzięki niemu nie mamy problemu z tym, by przed wyjściem z domu zadbać o idealną fryzurę. Nie da się jednak ukryć, że używanie jej bywa problematyczne. Głośny szum suszarki do włosów bywa uciążliwy, nierzadko również przeszkadza innym domownikom. Rozwiązaniem jest cicha suszarka do włosów. Czy jednak urządzenia takie istnieją? Czym się charakteryzują? Jakie modele pracują najciszej? Odpowiedzmy na te pytania.

cicha suszarka

Co to właściwie znaczy cicha suszarka do włosów?

Producenci suszarek, podobnie jak i innego typu urządzeń elektrycznych, doskonale wiedzą, że w dzisiejszych czasach konsumenci chcą wybierać te z nich, które są nie tylko funkcjonalne i trwałe, ale również zapewniają maksymalny komfort. Dlatego też ciche suszarki do włosów stają się coraz bardziej dostępnym produktem.

Wielu producentów dba o to, by w nazwie urządzenia znalazło się słowo „Silent”, co ma przekonać nas, że urządzenie spełni wszystkie nasze wymagania. Warto jednak mieć świadomość, że wcale nie musi to być najcichsza suszarka do włosów. Aby taką znaleźć, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów.

Przeczytaj, jaka prostownica będzie najlepsza

Aby stwierdzić, czy dana suszarka spełni nasze oczekiwania i zapewni nam komfort, jakiego potrzebujemy, musimy wiedzieć, czym właściwie są ciche suszarki do włosów. Mówiąc najprościej, mianem tym określa się urządzenia, które hałas na poziomie od 75 do 83 dB. Dźwięk pracy takiego urządzenia jest oczywiście słyszalny, nie jest niemniej uciążliwy lub niebezpieczny. Oczywistym jest, że im mniej decybeli podaje w specyfikacji producent, tym urządzenie będzie cichsze. Warto więc szukać urządzeń o jak najmniejszym parametrze hałasu.

Co ważne, wcale nie oznacza to, że moc takiej suszarki będzie słabsza. Hałas, jaki wydaje z siebie suszarka wynika bowiem najczęściej nie z pracy silnika, tylko z kształtu obudowy i wylotu powietrza. Z powodzeniem możesz więc wybrać suszarkę, której moc działania cię zadowoli. Aby jednak mieć pewność, że urządzenie spełni twoje oczekiwania, zwróć uwagę również na szereg innych parametrów.

Na co zwrócić uwagę, szukając suszarki?

Zanim zaczniesz poszukiwania suszarki do włosów, która generuje jak najmniejszy hałas, powinieneś zastanowić się nad kilkoma ważnymi kwestiami. Pierwszą jest typ suszarki. Obecnie możemy wyróżnić trzy ich rodzaje:

  • suszarki fryzjerskie – duże, ciężkie, mają bardzo dużą moc, liczne końcówki i nakładki,
  • suszarki domowe – mniejsze, lżejsze, doskonale sprawdzają się w codziennym użytku,
  • suszarki kompaktowe – nazywane również turystycznymi, niewielkie, idealne podczas wyjazdów.

Dokonując wyboru, warto również zwrócić uwagę na rodzaj silnika suszarki. Obecnie najbardziej polecane są silniki bezszczotkowe, ponieważ są gwarancją bardzo długiej żywotności urządzenia.

Wybierając cichą suszarkę do włosów, warto zwrócić uwagę również na zużycie prądu (czyli klasę energetyczną urządzenia), długość kabla, a także na wzornictwo.

Sprzęt, który wybierzemy powinien dobrze leżeć w dłoni, a przy tym podobać nam się wizualnie. Warto również zadbać o to, by suszarka posiadała możliwość regulowania temperatury powietrza oraz zimny nawiew. Dzięki temu unikniesz ryzyka zniszczenia lub przesuszenia swoich włosów.

Dodatkowe funkcje – czy warto wybierać nowoczesne suszarki?

W dzisiejszych czasach producenci suszarek do włosów stawiają na różnego rodzaju dodatkowe funkcje, które mają pomóc nam zadbać o idealny wygląd naszych fryzur. Wśród nich wymienić możemy między innymi:

  • Jonizację w suszarce– ujemne jony wydzielane podczas suszenia sprawiają, że włosy się nie puszą.
  • Nakładki ceramiczne – pozwalają uzyskać gładsze włosy bez konieczności ich prostowania.
  • Nakładki kreatynowe – podczas suszenia wydzielają keratynę, która wzmacnia włosy wnikając w nie.

Ciche suszarki do włosów mogą więc pomóc nam w codziennej pielęgnacji. Czy jednak warto na nie postawić? Z całą pewnością tak, jeśli bardzo dbamy o urodę oraz posiadamy długie włosy. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że za wszystkie unowocześnienia zapłacimy – sprzęt tego typu jest zazwyczaj droższy o kilkadziesiąt, a nawet kilkaset złotych w porównaniu z urządzeniem bez tych funkcji.

Polecane ciche suszarki do włosów

Mówiąc o cichych suszarkach do włosów, nie sposób nie wspomnieć o kilku modelach, które godne są polecenia.

Philips ThermoProtect Ionic

Cicha i poręczna suszarka do włosów za niewielkie pieniądze. Posiada zimny nawiew, jonizację i temperaturę. Wyróżnia ją elegancki, kobiecy design. Zaletą jest również długi, 18-metrowy kabel.

REMINGTON Shine Therapy PRO

Profesjonalna, duża i dość ciężka suszarka, idealna dla profesjonalistów. Cicha praca zapewnia doskonały efekt suszenia w krótkim czasie. Co więcej, w czasie suszenia wydziela drobinki oleju arganowego, dzięki którym włosy stają się miękkie i błyszczące. Sprawdzi się więc w przypadku pielęgnacji długich włosów.

PHILIPS BHD170/40

Suszarka o dużej mocy, jonizująca powietrze, zapewniająca możliwość regulowania temperatury. Wyposażona w dyfuzor, doskonale sprawdzi się w przypadku osób, które chcą nadać włosom objętości. Wąska nasadka umożliwia profesjonalne modelowanie włosów.

Cicha suszarka do włosów to rozwiązanie wielu problemów – dzięki niej poranne przygotowania się do wyjścia z domu nie muszą być już uciążliwe dla innych domowników. Na szczęście, na rynku nie brakuje urządzeń, które pracują cicho, a przy tym są bardzo skuteczne w działaniu. Warto więc dokładnie przyjrzeć się parametrom suszarki, zanim dokonamy zakupu.

Autorka: Kamila Łońska-Kępa