Data modyfikacji:

Maszyna do szycia dla poczatkujących – na co zwrócić uwagę?

Zastanawiasz się nad zakupem maszyny do szycia dla początkujących? Zobacz, jaką maszynę do szycia dla początkujących kupić. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, wybierając odpowiedni model.

Maszyna do szycia dla początkujących – jak zacząć szyć?

Od zawsze interesujesz się modą i chcesz pokazać światu proste, ale niebanalne projekty, które do tej pory ożywały jedynie na kartkach papieru? Planujesz szyć ubranka dla swojego malucha? A może po prostu masz dość zamawiania na zewnątrz najprostszej usługi krawieckiej – podwinięcia zasłon, skrócenia spódnicy, wszycia zamka błyskawicznego? To, że zaczynasz przygodę z szyciem jest już postanowione. Teraz wystarczy tylko zastanowić się, jaka maszyna do szycia będzie najlepsza.

I można wchodzić w gęstwinę krawieckich blogów i tutoriali na youtube. Producenci oferują rozmaite maszyny do szycia, ranking obejmuje wysokiej jakości produkty. Zobacz, jaką maszynę do szycia dla początkujących wybrać.

  1. Janome Juno E1015
  2. Minerva Next 363D
  3. Singer 8280
  4. Łucznik 2014 Ewa 2
  5. Łucznik Everyday
  6. Janome Juno J15

Maszyna do szycia dla początkujących – mechaniczna czy elektroniczna?

Dla początkującego krawca dobrym wyborem będzie zainwestowanie w mechaniczną (tradycyjną) maszynę do szycia. Cena takiego urządzenia jest naprawdę przystępna, więc jeśli okaże się, że realna przygoda z szyciem różni się od tego, co sobie na ten temat wyobrażałeś, łatwiej będzie przeboleć mniejszy wydatek.

Ponadto lepiej kształtować swój warsztat na maszynie mechanicznej, ponieważ ustawiając wszystko manualnie, panujesz nad procesem. Więcej z niego rozumiesz, szybciej uczysz się szyć i głębiej wchodzisz w arkana krawiectwa. Dla maszyn mechanicznych charakterystyczne jest sterowanie ręczne (w przeciwieństwie do maszyn elektronicznych, w których procesami steruje elektroniczny moduł). To istotny walor, jeśli brać pod uwagę, jak istotne jest stopniowe zdobywanie doświadczenia.

Jaka maszyna do szycia dla początkujących?

Czym powinna się charakteryzować maszyna do szycia dla początkujących?

  • Nieduża liczba ściegów – pracować przecież będziesz na podstawowych. Najważniejszy będzie ścieg prosty oraz zygzak. Przyda się także overlock.
  • Regulacja gęstości ściegu – ustawienie, które określa, co ile milimetrów ma być wbijana igła. Wybierz płynną (nie skokową) – będzie łatwiej.
  • Możliwość zmiany położenia igły – to przydatna funkcja w maszynach do szycia dla początkujących.
  • Funkcja szycia wstecznego – zabezpiecza ścieg przed pruciem.

Maszyna do szycia dla początkujących – polecane modele

Szukasz masyny do szycia dla początkujących i nie wiesz, na jaki model się zdecydować? Zobacz nasz ranking maszyn do szycia dla początkujących.

1. Janome Juno E1015

Maszyna do szycia dla początkujących z chwytaczem wahadłowym, łatwym wyborem parametrów ściegu za pomocą wygodnych pokręteł. Wolne ramię pomoże szyć nogawki i rękawy. Jeśli dokupisz osłonę igły (bezpieczna stopka), z maszyny będą mogły korzystać również twoje dzieci bez obawy, że zrobią sobie krzywdę.

2. Minerva Next 363D

Maszyna do szycia dla początkujących z 36 programami. Wyposażona jest w klasyczny chwytacz wahadłowy. Dużym udogodnieniem jest oświetlenie LED, które pozwoli ci na większą prezycję. Dzięki oświetleniu twój wzrok nie będzie się też tak bardzo męczył podczas szycia.

Model Minerva Next 141D pozwala na płynną regulację napięcia nici, automatyczne nawijanie szpulki bębna oraz regulację długości i szerokości ścięgna. Rączka tej maszyny dla początkujących umożliwi ci jej wygodne przenoszenie.

3. Singer 8280

Maszyna posiada chwytacz wahadłowy, 7 ściegów, płynna regulacja ich długości i szerokości. Ścieg wsteczny i wznios stopki do 6 mm. Do przydatnych funckji należy automatyczne obszywanie dziurek na guziki, naszywanie aplikacji i taśm elastycznych, wszywanie suwaków. Specjalny ścieg wykończy mankiety rękawów oraz nogawki spodni. Jeżeli szukasz maszyny do szycia dla początkujacych, propozycja od formy Singer jest warta rozważenia.

4. Łucznik 2014 Ewa 2

Maszyna do szycia dla początkujących od polskiego producenta ma chwytacz wahadłowy. Posiada ścieg overlockowy oraz do obrzucania brzegów zarówno tkanin, jak i dzianin. Możliwe jest wsteczne szycie. Regulacja długości i szerokości ściegu jest płynna. Urządzenie ma wbudowane oświetlenie LED, specjalną stopkę do obszywania guzików oraz inną – do wszywania zamków. Wolne ramię sprawia, że możliwe jest także szycie na okrągło.

5. Łucznik Everyday

Druga w naszym rankingu maszyn do szycia dla początkujących propozycja polskiego producenta. Miniaturowa maszyna, którą łatwo wszędzie ze sobą zabrać. Jest to pomniejszenie pełnowymiarowych urządzeń Łucznik, ale zachowuje funkcjonalność klasycznych maszyn do szycia. Łatwa do opanowania także dla dzieci. Wyposażona w chwytacz rotacyjny (maszyna pracuje ciszej, niż gdyby charakterystyczny był dla niej chwytacz wahadłowy). Wbudowane jest w nią oświetlenie LED. Posiada opcję szycia wstecznego oraz regulator prędkości szycia.

6. Janome Juno J15

Maszyna do szycia dla początkujących wyposażona w chwytacz wahadłowy i 15 programów ściegowych. Pokrętła ściegów i ich parametrów zostały umieszczone w łatwo dostępnych miejscach. Wmontowane oświetlenie LED. Dzięki systemowi Maltic możliwa jest błyskawiczna wymiana stopek. Bezpieczna stopka (nakładka na igłę) pozwoli korzystać z maszyny także dzieciom.

Autorka: Barbara Szega