Data publikacji:

Jak działa naleśnikarka? Która najlepsza?

 Uwielbiasz pyszne, chrupiące naleśniki? Mamy na to sposób. Naleśnikarka to urządzenie, które ułatwi ci przygotowanie doskonałych naleśników każdego dnia.
nalesnikarka
Naleśnikarka:
  1. Naleśnikarka – co to jest?
  2. Naleśnikarka elektryczna – zalety
  3. Severin naleśnikarka – cena, która idzie w parze z jakością
  4. Naleśnikarka Tristar – dla fanów klasyki

Naleśnikarka – co to jest?

Przygotowanie doskonałych naleśników to nie lada sztuka. O czym należy pamiętać, robiąc naleśniki? Przede wszystkim o właściwym nagrzaniu patelni oraz ilości nałożonego ciasta. Niestety smażenie naleśników na zwykłej patelni może być problematyczne – patelnia może szybko się przegrzać, a same naleśniki wychodzą zbyt grube.

Odpowiedzią na te problemy jest naleśnikarka. Możesz zastanawiać się, czy warto kupić naleśnikarkę, skoro swoje ulubione naleśniki smażysz obecnie na patelni. Jednak przygotowywanie naleśników na naleśnikarce jest dużo szybsze i łatwiejsze. Użycie specjalnego sprzętu to gwarancja zawsze chrupiących i pysznych naleśników.

Naleśnikarka to nic innego, jak urządzenie stworzone z myślą o smażeniu naleśników. Co je wyróżnia? Przede wszystkim specjalna płyta o okrągłym kształcie, która ułatwia przyrządzanie naleśników. W sklepach znajdziesz dwa najpopularniejsze typy naleśnikarek:

Naleśnikarka elektryczna – to jeden z najpopularniejszych typów naleśnikarek dostępnych na rynku. Przygotowanie naleśników na tego rodzaju urządzeniu jest znacznie prostsze, ponieważ większość z nich ma regulację temperatury i ustawienie timera.

Naleśnikarka na palnik – to typ naleśnikarki, który nie wymaga użycia zasilania elektrycznego. Tak naprawdę działa jak zwykła patelnia z tą różnicą, że jej kształt pozwala na przygotowanie idealnie okrągłych naleśników. W sklepach znajdziesz modele z kilkoma foremkami do naleśników na jednym talerzu grzewczym, dzięki czemu usmażenie naleśników będzie jeszcze szybsze.

Naleśnikarka elektryczna – zalety

Naleśnikarka automatyczna posiada jedną główną zaletę – kontrolę temperatury. W przeciwieństwie do patelni, naleśnikarka równomiernie rozprowadza ciepło. Niektóre modele oferują funkcję kontroli temperatury, która sprawia, że naleśnikarka automatycznie ostyga, aby zapobiec przypaleniu.

Wiele modeli jest wyposażone w dodatkowe funkcje, takie jak łatwe czyszczenie. Dzięki temu ciasto nie przywiera do płyty grzewczej i dużo łatwiej utrzymasz ją w czystości. Oprócz tego w zestawach znajdziesz dodatkowe łopatki, które pomogą ci równomiernie rozprowadzić ciasto.

Severin naleśnikarka – cena, która idzie w parze z jakością

Masz duża rodzinę i chcesz przygotować kilka naleśników na raz? To urządzenie dla ciebie. Naleśnikarka od marki Severin pozwoli ci usmażyć 5 małych naleśników o średnicy 9 centymetrów. Wybierając ten model, możesz korzystać z obudowy wykonanej z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, lampek kontrolnych i nieprzywierającej powłoki. O wygodę użytkowania dbają nóżki antypoślizgowe oraz regulowany termostat. To idealny sprzęt dla rodzin, które lubią pyszne naleśniki w amerykańskim stylu.

Naleśnikarka Tristar – dla fanów klasyki

Uwielbiasz cienkie naleśniki we francuskim stylu? Sięgnij po urządzenia od marki Tristar. To urządzenie pozwoli ci przygotować pyszne naleśniki szybko i bez najmniejszego wysiłku. Ze względu na niewielką, lekką konstrukcję, naleśniki możesz przygotowywać w salonie i od razu po usmażeniu je serwować. Płyta o średnicy 30 cm została wyposażona o nieprzywierającą powłokę, która ułatwia utrzymanie urządzenia w czystości.
Autorka: Patrycja Hendzel