Data publikacji:

Jaki będzie najlepszy antywirus na Androida?

Jaki antywirus na Androida, żeby chronił twój telefon przed atakami wirusów? Przygotowaliśmy propozycje oprogramowania antywirusowego na telefony z Androidem. Jaki jest dobry antywirus na telefon? Bezpłatny antywirus na telefon - to realne!
jaki antywirus na androida

Jaki jest dobry antywirus na telefon?

Jaki darmowy antywirus na Androida? Najlepiej, żeby jego skuteczność wynosiła 100% (albo minimalnie poniżej stu procent) w wykrywaniu ataków w czasie rzeczywistym oraz by jego działanie nie opóźniało pracy smartfonu, więc by było niezauważalne dla użytkownika.
Jaki antywirus warto zainstalować? Dobrze też, gdy antywirus na telefon nie podnosi fałszywych alarmów. Jeśli interesują cię opcje dodatkowe, to niektóre z programów je posiadają. Są to na przykład: doradca prywatności, moduł antykradzieżowy albo bezpieczna przeglądarka. 

Antywirus na Androida. Czy warto?

Czy oprogramowanie antywirusowe na telefon z Androidem jest rzeczywiście potrzebne? Tak. A dlaczego? Ponieważ rośnie liczba wirusów (i innych „szkodników”) dedykowanych specjalnie na smartfony.  Android umożliwia pobieranie i instalowanie aplikacji z różnych źródeł (np. Play Store). 
Antywirus na Androida - czy warto i dlaczego? Warto, ponieważ:
 • Próbki wirusów na Androida wykradają dane osobowe ze smartfona. Dobra aplikacja chroni przed takimi zdarzeniami.
 • Za sprawą sprawdzonego programu antywirusowego na smartfona będziesz w stanie zdalnie blokować telefon, gdy ktoś ci go ukradnie. Ta opcja pozwala także usuwać newralgiczne dane na odległość - tak, aby nie dostały się one w niepowołane ręce, kiedy na przykład zgubisz telefon podczas jazdy autobusem. 
 • Niektóre aplikacje ochronne posiadają funkcję robienia zdjęć przez uruchamianie kamery skradzionego urządzenia. Umożliwia to nagranie złodzieja, zidentyfikowanie go oraz łatwiejsze odnalezienie miejsca, gdzie twój smartfon jest przetrzymywany. 
 • Jaki jest dobry antywirus na telefon? Również taki, który blokuje połączenia przychodzące, które spamują twój telefon i zabierają ci twój cenny czas. Działa to również w polu odbierania SMS-ów. Co ważne - niektóre aplikacje mają możliwość ustalenia godzin, w trakcie których blokada jest aktywna. 
 • Nieliczne aplikacje antywirusowe na Android dają możliwość (a raczej miejsce) na przechowywanie w chmurze najważniejszych plików, które chcesz zatrzymać i dać im bezpieczeństwo. 
 • Jaki będzie najlepszy antywirus na Androida? 

  Poniżej przedstawiamy kilka propozycji. Jaki antywirus na telefon będzie najlepszym rozwiązaniem dla ciebie? Mamy nadzieję, że poniższe podpowiedzi pomogą ci rozeznać się w temacie. 
  Jaki program antywirusowy na Androida? AVG AntiVirus Free - skuteczność ochrony to 100%. Nie wysyła fałszywych alarmów. Użyteczny. Przyjazny w obsłudze. Posiada dodatkowe funkcje np. blokowanie podejrzanych numerów, bezpieczna przeglądarka, weryfikacja każdej sieci Wi-Fi.
  Jaki antywirus na telefon? F-Secure Safe - ochrona na poziomie 99,9%. Brak fałszywych alarmów. Oferuje możliwość kontroli rodzicielskiej, blokadę antykradzieżową, doradcę prywatności, bezpieczną przeglądarkę.
  McAfee Mobile Security - i tu ponownie pojawia się 100% jeśli chodzi o ochronę urządzeń mobilnych. Również bez fałszywych alarmów. Wraz z oprogramowaniem otrzymasz takie opcje jak: wykonywanie kopii zapasowych danych, doradca prywatności, możliwość korzystania z VPN oraz moduł antykradzieżowy.
  Jaki antywirus na Androida? Norton 360 (bezpłatny antywirus na telefon: Norton). kojarzy się z komputerami, a równie dobrze sprawdza się jako ochrona smartfonów. 100 % wykrywania wirusów. Zero „fałszywek”. Czyli mocna ochrona dla smartfona. Moduł antykradzieżowy, bezpieczna przeglądarka, miejsce w chmurze na backup prywatnych plików. 
  Jaki darmowy antywirus na Androida? Jaki antywirus na Androida darmowy? Total AV. Wielopoziomowa ochrona. Zawiera VPN, Firewall oraz wiele innych ulepszeń, które poprawią bezpieczeństwo twojego smartfona. 
  Zdjęcie: Envato Elements
  Ewa Doniec
  Ewa Doniec

  Podróże z plecakiem, kolarstwo szosowe, góry wysokie. Pilot wycieczek, absolwentka ekonomii oraz turystyki i rekreacji.