Data publikacji:

Jaki ekspres do kawy Philips? Przegląd oferty producenta  

Ekspresy do kawy marki Philips cieszą się dużym uznaniem wśród użytkowników głównie ze względu na wysoką jakość wykonania, sporą liczbę programów, a także atrakcyjną cenę. Sprawdziliśmy, jakie modele cieszą się aktualnie największym zainteresowaniem.
ekspres philips

Dlaczego warto wybrać ekspres do kawy marki Philips?

Ekspresy do kawy Philips często pojawiają się w zestawieniach urządzeń idealnych do przygotowania ulubionej małej czarnej. Dlaczego warto postawić akurat na tego producenta? Wynika to z kilku czynników. Przede wszystkim mamy niezwykle prosty i intuicyjny interfejs niezależnie od modelu. Praktycznie wszystkie wersje są wyposażone w panel dotykowy i wystarczy kilka kliknięć, aby cieszyć się ulubionym napojem. Producent w swojej ofercie ma wyłącznie ekspresy automatyczne, co oznacza, że wystarczy nalać wody do zbiornika i wsypać ziarna, aby po chwili kawa była gotowa.  
Ceramiczne młynki w ekspresach są trwałe, a także skutecznie rozdrabniają ziarna wydobywając przy tym niepowtarzalny smak oraz aromat. Do wyboru mamy kilkanaście ustawień mielenia, dlatego wytrawni kawosze mogą dostosować grubość ziaren do własnych potrzeb. Filtr wody AquaClean skutecznie zapobiega osadzaniu kamienia, a jego żywotność jest określana na około 5000 filiżanek kawy.  
Sekretem doskonałego smaku jest system Aroma Extract, który podczas przelewania wody przez zmielone ziarna ustawia temperaturę pomiędzy 90-98 stopni. Dzięki temu udaje się osiągnąć perfekcyjny aromat, a także charakterystyczną piankę. Ekspresy Philips to także znakomity wybór dla miłośników kaw mlecznych.
System LatteGo tworzy delikatną piankę, która jest doskonałym dodatkiem, wpływającym na smak kawy. Dzięki konstrukcji pozbawionej rurek, mycie systemu mlecznego zajmuje dosłownie kilkanaście sekund. Dobre wrażenie podtrzymuje eleganckie wzornictwo i kompaktowe rozmiary. Ekspres Philipsa będzie bardzo dobrze prezentował się praktycznie w każdej kuchni.  
Mocną stroną ekspresów Philipsa jest niewątpliwie atrakcyjna cena. Topowe modele z serii 5400 kosztują około 3300 złotych, natomiast za podstawowe wersje z serii 1200 trzeba zapłacić około 1300 złotych. Takie ceny sprawiają, że każdy bez względu na posiadany budżet znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Dobrze zachowany stosunek jakości do ceny to jedna z mocniejszych stron ekspresów Philipsa.

Czy ekspres automatyczny to dobry wybór?  

Jakie rodzaje ekspresów proponuje producent? Philips ogranicza się wyłącznie do oferty ekspresów automatycznych, dlatego warto zadać sobie pytanie, jak takie urządzenia wypadają na tle innych ekspresów. W porównaniu do modeli ciśnieniowych i kolbowych największą zaletą jest w pełni automatyczne działanie, które jest niezwykle wygodne. Ekspresy kapsułkowe działają w sposób automatyczny, ale kawa w proszku nie jest w stanie dorównać smakiem świeżo zmielonym ziarnom. Dobry ekspres do kawy ciśnieniowy z młynkiem dla wymagających użytkowników to najlepszy wybór!  

Omówienie serii ekspresów do kawy marki Philips  

Seria 1200

To najbardziej podstawowa wersja w ofercie Philipsa, która jest dedykowana dla osób poszukujących swojego pierwszego, automatycznego ekspresu do kawy. Seria 1200 ma możliwość zaparzenia kawy espresso oraz kawy czarnej. Dodatkowo znajdziemy tutaj spieniacz do mleka oraz system Aroma Extract. Panel sterujący został ograniczony do najważniejszych funkcji. Co ważne mamy możliwość skorzystania z programu Moja Kawa i dostosowania parametrów do własnych potrzeb.  

Seria 2200/2300

Jeśli zależy Ci na większej ilości funkcji, ale nie chcesz wydawać dużych pieniędzy, to lepiej zastanowić się nad serią 2200 lub 2300. Do wyboru mamy trzy rodzaje kaw i tu pojawia się już możliwość zrobienia kawy mlecznej przy wykorzystaniu systemu LatteGo. Niewielki pojemnik na mleko sprawdzi się w codziennym użytkowaniu bardzo dobrze.
Seria 2300 dodatkowo ma funkcję Silent Brew, która ogranicza hałas podczas przygotowywania kawy. Ponadto mamy dostęp do aplikacji Coffee+, która zwiększa możliwości urządzenia. W wersji 2300 mamy możliwość przygotowania 4 napojów.  

Seria 3200/3300

Dla wymagających użytkowników, którzy oczekują od ekspresu nieco większych możliwości, seria 3200 będzie znakomita. Ekspres ma 5 gotowych przepisów na kawy czarne oraz mleczne. W tym modelu również zastosowano system spieniania LatteGo, a także ustawiania optymalnej temperatury, czyli Aroma Expert. W wersji 3300 mamy technologię SilentBrew oraz wsparcie dla aplikacji Coffee+. 

Seria 4300

Seria 4300 jest przeznaczona dla prawdziwych kawoszy, którzy nie ograniczają się wyłącznie do jednej filiżanki w ciągu dnia. Ekspresy mają do wyboru 8 rodzajów kaw, a dodatkowo można zrobić oddzielnie spienione mleko oraz gorącą wodę. Ponadto mamy 2 profile użytkownika oraz możliwość personalizacji kaw dostępnych w panelu sterowania.  

Seria 5400

To ekspresy do kawy przygotowane dla najbardziej wymagających użytkowników. Do wyboru jest aż 12 rodzajów kaw oraz 4 profile użytkowników. Funkcja Extra Shot pozwala na zrobienie mocniejszej kawy bez posmaku goryczki. Oczywiście, ekspres ma funkcję spieniania mleka LatteGo oraz Aroma Extract. Zaawansowane funkcje personalizowania kawy umożliwiają wybranie parametrów zgodnie z preferencjami użytkownika.  
ekspres do kawy philips

Który ekspres do kawy Philips będzie najlepszym wyborem?  

Oferta ekspresów Philips jest bardzo szeroka, dlatego przeciętny użytkownik może mieć dylemat, który z omówionych modeli będzie dla niego najlepszy. Zanim zdecydujesz się na zakup, odpowiedz sobie na pytanie ile osób i jak często piją kawę w Twoim domu. Na podstawie tych informacji łatwiej będzie Ci wybrać odpowiedni model.  
Jeśli lubisz delektować się kawą i chcesz mieć duży wybór, to najlepiej wybrać ekspres z serii 5400. Mimo że jest to model z najwyższej półki, to jego cena nie jest wygórowana, dlatego jest to model idealny dla większej ilości kawoszy w domu.  
Bardzo dobrze prezentuje się seria 3300, która jest idealnym kompromisem pomiędzy wyposażeniem a dużą liczbą funkcji. Ekspres ma 5 popularnych przepisów i możliwość personalizacji kawy, co dla wielu użytkowników jest kluczowe.  
Dla osób poszukujących pierwszego ekspresu do kawy polecamy serię 1200, ale pod warunkiem, że częściej pijesz kawę czarną. Jeśli gustujesz w kawach mlecznych, to lepiej dołożyć do serii 2200, ponieważ znajdziemy w niej dedykowany pojemnik na mleko.  
Jak widać wybór nie jest prosty, ponieważ nie ma jednego idealnego ekspresu do kawy. Ważnym czynnikiem decydującym o wyborze jest cena. Określając swój budżet będzie Ci łatwiej wybrać model, który spełni Toje oczekiwania.  

Ile kosztuje ekspres automatyczny do kawy Philipsa?  

Ze względu na to, że oferta Philipsa opiera się wyłącznie na modelach automatycznych, ich cena jest automatycznie wyższa. Najtańsze modele kosztują około 1100 złotych, natomiast za topowy model trzeba zapłacić niespełna 3 tys. złotych. Jeśli poszukujesz urządzenia ze średniej półki, to musisz przygotować się na wydatek rzędu od 1500 do 2500 złotych.  
Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek

Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.