Data modyfikacji:

Wybieramy dobry krem pod oczy

Wklepanie kremu pod oczy powinno być nieodłącznym etapem codziennej pielęgnacji skóry twarzy. Jeśli w twojej kosmetyczce wciąż brakuje dobrego kremu pod oczy lub dotychczasowy kosmetyk nie spełniał twoich oczekiwań, zobacz, jakie składniki powinien zawierać skuteczny preparat oraz poznaj listę kilku polecanych kremów.

nakładanie kremu na twarz

Skuteczna pielęgnacja skóry twarzy to dość złożony proces. Podstawą jest dobre oczyszczanie i w tej roli świetnie sprawdza się dwuetapowy zabieg. Dalej trzeba jeszcze skórę nawilżyć i zabezpieczyć przed szkodliwym promieniowaniem. Ale na tym nie koniec – skóra pod oczami wymaga specjalnego traktowania. I chociaż generalnie pod oczy z powodzeniem możesz wklepać krem nawilżający, który nanosisz na resztę twarzy, to musisz wiedzieć, że kosmetyk tego typu nie spełni wszystkich potrzeb skóry w tym obszarze.

Skóra pod oczami jest znacznie delikatniejsza i cieńsza, a także znacznie szybciej traci elastyczność. To właśnie dlatego pod oczami najszybciej pojawiają się zmarszczki, a bezsenność objawia się nie tylko zmęczeniem, ale też widocznymi sińcami i charakterystycznymi workami poniżej dolnych powiek. To wszystko sprawia, że krem pod oczy musi sprostać szczególnym wymaganiom.

Jaki skład powinien mieć dobry krem pod oczy?

Jednym z najważniejszych składników, jaki powinien znaleźć się w dobrym kremie pod oczy jest przede wszystkim komplet witamin: A, C oraz E. Wspomagają one proces regeneracji naskórka i spowalniają proces powstawania zmarszczek. Jednocześnie w efekcie ich działania skóra będzie bardziej rozświetlona, a sińce staną się mniej widoczne.

Poszukując idealnego kremu pod oczy, warto też zwrócić uwagę na zawartość naturalnych olejów, m.in. z orzechów makadamia, awokado czy z wiesiołka, ponieważ świetnie nawilżają i regenerują delikatną skórę. Do tego dodatek kolagenu sprawi, że krem pod oczy będzie miał działanie przeciwzmarszczkowe.

Polecane kremy pod oczy

Nacomi naturalny krem pod oczy z olejkiem arganowym – to świetne rozwiązanie, jeśli szukasz dobrego kremu pod oczy, ale twój budżet jest ograniczony. Krem Nacomi bazuje na naturalnych składnikach, wśród których dominuje olej arganowy, masło shea, olej z pestek winogron i kwas hialuronowy. To wszystko sprawia, że kosmetyk mocno nawilża, wzmacnia i wygładza skórę pod oczami. Warto również zaznaczyć, że krem Nacomi chroni dodatkowo przed promieniowaniem UV, może być zatem świetnym uzupełnieniem twojej porannej pielęgnacji przed nałożeniem makijażu.

Clinique All about Eyes Rich – to krem z nieco wyższej kosmetycznej półki, ale nie bez przyczyny zyskał uznanie w oczach wielu użytkowników. Kosmetyk marki Clinique wyróżnia się lekką konsystencją i bardzo szybkim wchłanianiem, dlatego idealnie sprawdza się jako kosmetyk poranny i można z powodzeniem nakładać na niego makijaż. Ale na korzyść kremu przede wszystkim przemawia świetne działanie, ponieważ zapewnia solidną dawkę nawilżenia. Dodatkowo przyspiesza proces regeneracji naskórka, dzięki czemu skóra pod oczami prezentuje się lepiej.

Mokosh korygujący krem pod oczy z zieloną herbatą – najważniejszymi składnikami pielęgnacyjnymi wchodzącymi w skład kremu marki Mohosh są zielona herbata oraz ekstrakty z alg morskich i kofeiny. To połączenie pomaga zredukować cienie pod oczami, a dodatkowo zielona herbata, dzięki swoim właściwościom antyoksydacyjnym, minimalizuje oznaki starzenia się skóry. Za solidną dawkę nawilżenia w przypadku opisywanego kremu pod oczy odpowiada dodatek naturalnych olejów: sezamowego, arganowego i kokosowego. Konsystencja kosmetyku jest lekka, produkt szybko się wchłania w skórę.

Kiehl’s krem pod oczy z awokado – na liście dobroczynnych składników wchodzących w skład produktu znajdziemy m.in. kokos, komosę ryżową i olej z awokado. Co ciekawe, krem może być stosowany dwutorowo – rano po nałożeniu niewielkiej warstwy jako tradycyjny krem i wieczorem w roli maski. W tym drugim przypadku wystarczy zaaplikować go nieco więcej niż zwykle. Krem dobrze rozprowadza się na skórze i jest wydajny, dlatego niewielki słoiczek wystarcza nawet na kilka miesięcy regularnego stosowania.

Orientana krem pod oczy ze śluzem ślimaka – w składzie produktu, obok śluzu ślimaka, znajdziemy także olej ze słodkich migdałów, ekstrakty z cytryny, nawłoci, kofeiny. W efekcie preparat dobrze nawilża i regeneruje skórę pod oczami, a dodatkowo stymuluje krążenie krwi, co pomaga zniwelować cienie. Wykazuje także działanie rozjaśniające i niwelujące zmarszczki. To jeden z tych kremów pod oczy, które dają świetne efekty w niewielkim budżecie – cena produktu jest przystępna, a preparat jest wydajny, więc wystarcza na długi czas. Co ważne, większość składników jest pochodzenia naturalnego, a jak zapewnia producent, śluz ślimaków jest pozyskiwany bez szkody dla zwierząt.

Na koniec warto wspomnieć również o metodzie aplikacji. Jak już ustaliliśmy na wstępie, skóra pod oczami wymaga specjalnego traktowania, więc krem pod oczy również nakładamy w szczególny sposób. Przede wszystkim pamiętaj, aby nie rozsmarowywać kremu na delikatnej skórze, ponieważ to prowadzi do jej naciągania i w efekcie utraty elastyczności. Kosmetyk należy delikatnie wklepać palcami.

Nie zapominaj również o pielęgnacji skóry całej twarzy. Szczególnie ważne jest dobre nawilżenie i ochrona przeciwsłoneczna. Krem z filtrem powinien być codziennym elementem pielęgnacji, nie tylko w okresie wiosenno-letnim, kiedy słońce szczególnie daje się we znaki.

Autor: Kamila Zalińska-Woźny