Data publikacji:

Jaki laser krzyżowy do 500 zł?

Laser krzyżowy to urządzenie zapewniające o wiele większą wygodę i precyzję niż poziomica. Emituje wiązki światła, które krzyżują się pod kątem prostym, co jest bardzo pomocne przy różnego rodzaju pracach budowlanych i remontowych – dokładność wykonania pomiarów w wielu sytuacjach może przekładać się na bezpieczeństwo i finalny kształt całego projektu. Sprawdź, jaki laser krzyżowy do 500 zł wybrać – to przedział cenowy, w którym znajdziesz urządzenia odpowiednie dla zdecydowanej większości zastosowań.
lasery

Laser krzyżowy do 500 zł – wygoda i precyzja przy pracach remontowych i budowlanych

Laser krzyżowy służy przede wszystkim wyznaczaniu pionu, poziomu i kątów prostych. Z tego powodu jest to podstawowe narzędzie przy wszelkiego rodzaju pracach remontowych prowadzonych zarówno w pomieszczeniu, jak i na zewnątrz. Przyda się przy układaniu płytek, glazury czy terakoty. Z ich pomocą możesz również łatwo i szybko zamontować w jednej linii kaloryfery czy gniazdka elektryczne.

Specjalistyczne lasery krzyżowe emitują bardzo silną wiązkę światła, która jest dobrze widoczna nawet z odległości kilku metrów. Na rynku dostępne są najczęściej modele ze światłem w kolorze zielonym i czerwonym. Profesjonalne lasery krzyżowe są niezbędne na każdej budowie – gwarantują dokładność wykonania projektu i mogą być wykorzystywane do niwelacji terenu – czyli badania różnic pomiędzy poziomami terenu w celu ich ewentualnego fizycznego wyrównania.

Wymaga to dodatkowo zastosowania specjalnego czujnika, który wychwytuje wiązkę i łatę laserową. Taki zestaw doskonale sprawdza się jako niwelator optyczny.

Lasery krzyżowe – czym kierować się przy wyborze?

Zanim zdecydujesz się na zakup lasera krzyżowego, zastanów się, do czego będziesz go wykorzystywać. W sytuacji, gdy potrzebujesz urządzenia wyłącznie do prostych prac remontowych w twoim domu, wystarczy prosty, niedrogi model oferujący podstawowe funkcje – taki możesz kupić już za około 100 zł.

Zupełnie inne urządzenie sprawdzi się, gdy prowadzisz zaawansowane prace budowlane, zwłaszcza w trudnych warunkach atmosferycznych. W takim przypadku warto wyposażyć się w solidny model emitujący silne światło widoczne także z dużej odległości, w solidnej obudowie.

Przy poważniejszych pracach bardzo przydatna może być również funkcja blokady kompensatora magnetycznego – głównego elementu lasera krzyżowego, który odpowiada za idealnie proste wyświetlanie wiązek światła. Dzięki tej funkcji możesz dowolnie przechylać urządzenie, a wiązka będzie cały czas wyświetlana prosto.

Oczywiście, w każdym przypadku warto wybierać produkty znanych i renomowanych marek, takich jak na przykład Agilent Technologies, Beha Amprove, Benning czy Geo Fennel. O ile w przypadku prostych prac wykończeniowych w domu koszty ewentualnych niedoróbek nie powinny być zbyt wysokie, to próby oszczędzania na solidnych urządzeniach pomiarowych na budowie może skończyć się tragedią.

Jaki laser krzyżowy do 500 zł warto wybrać? Laser 360 stopni

Dla profesjonalistów w wielu branżach najlepszym wyborem może okazać się laser krzyżowy 360 stopni. Umożliwia on nie tylko wyświetlanie pionowej i poziomej linii, ale i wyznaczenie całej siatki wzajemnie przecinających się pod kątem prostym układów. To bardzo przydatne rozwiązanie, z którego korzystają najlepsze ekipy remontowe, budowlane, elektrycy, hydraulicy czy inni fachowcy.

Wybór poziomicy 360 stopni może bardzo skrócić czas wykonywania remontu – jedno urządzenie pozwala na emitowanie wiązek światła w całym pomieszczeniu, dzięki czemu jednocześnie pracować może wiele osób. Laser krzyżowy 360 stopni należy ustawić na środku pomieszczenia – wiązki światła obejmą swoim zasięgiem jednocześnie sufit, podłogę i ściany.
Autorka: Anna Michalska