Data publikacji:

Jaki olej zaleca Honda?

Honda, jak wielu producentów samochodów, posiada własne centrum rozwojowe, gdzie inżynierowie tej marki opracowują nowe technologie zarówno budowy, jak i eksploatacji ich pojazdów. Tak też jest z olejami silnikowymi. Honda posiada swoją markę olejów, która stworzona jest specjalnie dla samochodów tego producenta. Honda wyznacza sobie najwyższe standardy, bardzo szczegółowo analizując ich pojazdy, a przede wszystkim ich potrzeby. Stosuje własne normy i dyrektywy, które często są bardziej restrykcyjne niż te główne, spotykane chociażby w Europie. Normy te powinny być spełnione przez innych producentów olejów silnikowych, aby marka Honda dopuściła je do użytkowania w ich pojazdach i wystawiła rekomendację. Jakie oleje zaleca Honda do swoich samochodów?
jaki olej zaleca honda

Jaki olej silnikowy? Honda Geniue Oil

Czy produkty z rankingu olejów silnikowych sprawdzą się w wypadku samochodów marki Honda? Honda Geniue Oil to oryginalny, autorski produkt marki Honda stworzony tak, aby jak najlepiej sprawdzić się w samochodach tej marki. Liczne badania, technologie i dodatki sprawiły, że udało się uzyskać olej perfekcyjny. Jest on dostępny tylko i wyłącznie w autoryzowanych serwisach i stacjach obsługi marki Honda. Produkt ten spełnia wszelkie, najbardziej rygorystyczne normy, jakie postawiła przed sobą japońska marka. Ich oleje spełniają takie funkcje, jak:
 • zapewnienie niższego zużycia paliwa;
 • zaprojektowany specjalnie dla silników Honda;
 • ograniczenie tarcia i zużywania się pracujących elementów;
 • utrzymanie silnika w jak największej czystości;
 • ochrona i konserwacja elementów gumowych oraz zapobieganie ich niszczeniu;
 • jest liderem wśród olejów ekologicznych;
 • daje gwarancje najwyższej jakości pracy silnika oraz poprawia jego trwałość.
 • Jaki olej zaleca Honda? Castrol Edge Professional H

  Poza swoim oryginalnym produktem, marka Honda do swoich pojazdów poleca oleje silnikowe z gamy Castrol Edge Professional H. Jest to najnowocześniejsza i najbardziej zaawansowana technologicznie linia olejów smarnych, jakie w swojej historii posiada marka Castrol. Olej cechuje się wyjątkowymi właściwościami adaptacyjnymi, które znacznie redukują kontakt niszczący między elementami metalowymi w bardzo szerokim zakresie prędkości obrotowych silnika. Tym samym obniżają tarcie i zapewniają maksymalną wydajność silnika.
  Jedną z najbardziej zaawansowanych technologii olejów Castrol Edge Professional H jest wytwarzanie przy pomocy podwójnej filtracji. Jest to technologia wykorzystywana przez producentów, którzy dostarczają swoje produkty czołowym, najbardziej wymagającym koncernom samochodowym na całym świecie.
  Wyznacznikiem jakości i zużycia olejów marki Castrol Edge Professional jest charakterystyczne, fluorescencyjne zabarwienie, które widoczne jest w świetle UV. Jest to prosty sposób weryfikacji stopnia zużycia oleju i planowania kolejnej wymiany. Jednak technologia ta pozwala na sprawdzenie tego tylko i wyłącznie w autoryzowanych serwisach marki Honda.
  Zdjęcie: Envato Elements