Data publikacji:

Jaki olej zleca Hyundai?

Oleje silnikowe to niezbędny produkt do prawidłowej pracy jednostki napędowej każdego pojazdu. Każda marka samochodowa ma swoje sprawdzone, rekomendowane egzemplarze olejów, które stosowane są w każdym nowym samochodzie, który opuszcza hale produkcyjne. Tak samo jest z japońskim Hyundaiem. Marką, która jest polecaną przez ten koncern samochodowy, jest Shell. Oleje silnikowe Shell stosowane są w nowych samochodach Hyundai i rekomendowane klientom w aż 70 krajach. Współpraca między tymi markami trwa już dziesięć lat, a nowa umowa na produkty Shell zawarta została na kolejne pięć. Jaki olej Shell zalecany jest przez markę Hyundai?
jaki olej zaleca hyundai

Olej silnikowy Shell – polecane przez Hyundai

Które produkty z rankingu olejów silnikowych sprawdzą się w wypadku aut marki Hyundai? Podpisana umowa wskazuje, że rekomendowane przez markę Hyundai są produkty z gamy Shell Helix. Wyjątkiem są Stany Zjednoczone, gdzie rekomendację uzyskała marka Quaker. Nie ma się co dziwić, ponieważ współpraca między Shell a amerykańskim odpowiednikiem jest bardziej niż ścisła. Produkty te są bliźniacze, stąd takie polecenie w Ameryce.
W ramach ścisłej współpracy marki Shell i Hyundai dynamicznie działają, wykonując badania i dostosowując produkty smarne do użytkowników japońskiej marki. Obie firmy wspólnie prowadzą badania w zakresie technologii i innowacji, stale opracowując nowe formuły olejów silnikowych tak, aby zaspokoić wszystkie potrzeby, nie tylko stale rozwijającej się marki samochodów, ale też coraz szerszej rzeszy klientów.

Olej silnikowy Shell Helix

Oleje marki Shell Helix cechują się bardzo wysoką wydajnością oraz niską emisyjnością. Olej ten stworzony został tak, aby mógł spełniać swoje zadanie bez utraty jakości w bardzo skrajnych temperaturach. Zastosowane technologie powodują, że oleje, pracując w wysokiej temperaturze, nie tracą swoich wartości smarnych oraz nie utleniają się tak szybko jak konkurencyjne egzemplarze.
Shell Helix polecany i stosowany przez markę Hyundai zapewnia bardzo wysoką odporność na zużycie części pracujących silnika, wyższą o ponad 30% niż przewidują normy przystosowane do olejów silnikowych. W skrajnych, zimowych warunkach olej zachowuje odpowiednią lepkość, która gwarantuje optymalny przepływ oleju.
Shell Helix zapewnia nawet trzykrotnie szybszy przepływ przy temperaturze sięgającej nawet -40 stopni Celsjusza, co znacznie poprawia uruchamianie i rozgrzewanie się silnika podczas ostrej zimy bez obaw o jego uszkodzenia. Produkt polecany przez japońskiego Huyndaia dzięki swojemu syntetycznemu opracowaniu na bazie gazu ziemnego zapewnia lepsze właściwości smarujące niż popularne, ropopochodne wersje olejów. Są gwarancją odpowiedniej lepkości, obniżając tarcie między współpracującymi, metalowymi częściami, tym samym konserwując i wzmacniając gumowe elementy.
Shell Helix bardzo dobrze dba o czystość cylindrów i tłoków, zwiększając żywotność silnika. Producent opracował specjalną technologię Shell PurePlus, która cechuje się niską lepkością oraz niskim współczynnikiem tarcia, co przekłada się na niższe o nawet 3% zużycie paliwa.
Hyundai z bardzo restrykcyjnymi wymaganiami przystępuje do klasyfikacji olejowej. Świadczy to o tym, że Shell Helix, jako produkt rekomendowany przez japońskiego producenta, wyróżnia się bardzo wysoką jakością i niezawodnością. Ścisła, wieloletnia współpraca między markami świadczy o bardzo owocnej współpracy, która cały czas nabiera rozpędu, stale poszerzając horyzonty obu firm. Kierowcy stosują wiele różnych olejów silnikowych do samochodów Hyundai, jednak to Shell zyskuje miano najbardziej polecanego oleju silnikowego japońskiej marki.
Zdjęcie: Envato Elements