Data publikacji:

Jaki olej zaleca producent BMW?

Silniki marki BMW to jedne z najlepszych i najpopularniejszych jednostek na całym świecie. Spotykane są w bardzo szerokiej gamie pojemności, dlatego sprostanie wymaganiom dotyczących oleju tak wielkiej marce wydaje się być dość skomplikowaną sprawą. Silniki pochodzące od BMW są bardzo zaawansowane konstrukcyjnie i technologicznie, dlatego do długiego, bezawaryjnego użytkowania potrzebują najlepszych, najbardziej niezawodnych środków smarujących. Przed wyborem oleju do swojego silnika BMW warto zapoznać się z zaleceniami producenta. Jest kilka marek olejów, które uzyskały rekomendację od BMW i stosowane są w ich samochodach podczas wypuszczania nowych modeli z fabryki. Jakie oleje zalecane są przez producenta BMW?
jaki olej dla bmw

Jaki olej do BMW?

Jaki product z rankingu olejów silnikowych będzie najlepszy dla aut marki BMW? Na samym początku warto przedstawić autoryzowane przez niemieckiego giganta oleje. Aktualnie dostępnych znajdziemy kilka klas lepkości, takich jak 0W30, 0W40, 5W30 oraz 10W60. Gama nie jest mocno rozbudowana, jednak są to najpopularniejsze klasy dedykowane silnikom marki BWM i przez nią też polecane.
Warto wspomnieć, że to nie BMW jest producentem tych olejów. Do niedawna zajmowała się tym marka Castrol, która bardzo ściśle współpracowała z marką BMW, stale testując i tworząc nowe produkty przygotowane do ich samochodów. Aktualnie olej ten wychodzi na rynek spod szyldu Shell.

Jaki olej zaleca producent BMW?

Olej Castrol Edge

Skoro Castrol produkuje oleje autoryzowane przez BMW, to dlaczego ich markowe produkty mają nie pasować do bawarskich samochodów? Ta marka olejów jest jedną z niewielu, które uzyskały certyfikację i rekomendację od BMW jako oficjalny środek smarny w ich samochodach. Ich produkty doskonale współpracują z niemieckimi jednostkami silnikowymi.
Oleje marki Castrol Edge zapewniają wysoką płynność w niskich temperaturach, co ułatwia bezpieczny rozruch silnika zimą, a także ułatwia jego rozgrzanie. Olej Castrol Edge Professional BMW szczególnie polecany jest do silników Diesla.
Technologie LOW SAPS oraz FST świetnie zachowują się w tych jednostkach silnikowych. Pierwsza z nich jest bardzo bezpieczna dla filtrów recyrkulacji spalin DPF, druga natomiast znakomicie konserwuje i uszczelnia silnik, co przekłada się na dodatkową ochronę. Co ważne w samochodach marki BMW, oleje marki Castrol Edge utrzymują wysoką sprawność silnika, co udowodnione zostało wieloma niezależnymi testami, dodatkowo zachowując bardzo wysokie osiągi i utrzymując maksymalną moc.

Olej Mobil 1

Oleje marki Mobil 1 również rekomendowane są przez BMW. Posiadają wysoką stabilność temperaturową, redukują spalanie oraz posiadają właściwości zmniejszające zużywanie się części silnika. Dodatkowo wykazują odporność oksydacyjną, czyli spowalniają utlenianie się środka smarnego, wydłużając tym samym jego wysoką jakość i hamując starzenie się.
Modele Mobil1 ESP Formuła, Turbo Diesel czy New Life otrzymały od BMW certyfikaty Longlife, które świadczą o wysokiej jakości środków smarnych, znacznie wydłużających żywotność silnika.
Zdjęcie: Envato Elements