Data publikacji:

Jaki soundbar do 3000 zł kupić? Polecane modele

Soundbar do 3000 złotych to propozycja dla osób, które od niewielkiego głośnika oczekują wysokiej jakości dźwięku. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę podczas wyboru, a także jakie modele są warte twojej uwagi. Sprawdź, jaki soundbar do 3000 wybrać.

soundbar do 3000

Najlepszy soundbar do 3000 zł

Jeśli szukasz alternatywy dla kina domowego, znakomitym pomysłem będzie soundbar. Ranking popularnych modeli pomoże ci w podjęciu decyzji o zakupie. Zobacz, jaki soundbar do 3000 wybrać, aby cieszyć sie znakomitym dźwiękiem.

 1. Samsung HW-Q800T
 2. JBL Bar 5.1
 3. Denon DHT S516H
 4. Panasonic SC-HTB900

Dla kogo soundbar do 3000 zł będzie dobrym wyborem? 

Soundbary zyskują na popularności głównie ze względu na kompaktowe rozmiary i doskonałą jakość dźwięku. To idealne uzupełnienie telewizora, a także alternatywa dla klasycznego kina domowego. Takie urządzenia wymagają zagospodarowania większej ilości miejsca na wzmacniacz oraz kolumny.

W przypadku soundbara otrzymujemy jeden podłużny głośnik wraz z subwooferem. To bardzo dobre połączenie, które gwarantuje duży komfort podczas oglądania filmów.

Jaki soundbar do 3000 zł możemy kupić? W tym przedziale znajdziemy zaawansowane modele, które dysponują systemem 5.1, a nawet 7.1. Większa liczba głośników przekłada się na lepsze wrażenia podczas odtwarzania dźwięku. Najlepsze soundbary do 3000 złotych oferują również zaawansowane technologie. Wymagających użytkowników na pewno zainteresuje soundbar Dolby Atmos czy DTS:X.

Dobre soundbary do 3000 zł 

Samsung HW-Q800

Soundbar do 3000 zaprojektowany wspólnie z firmą Harman/Kardon dysponuje realistycznym dźwiękiem przestrzennym, który wykorzystuje dekodery Dolby Atmos oraz DTS:X. Głośniki umieszczone w górnej i bocznej części dają wrażenie dźwięku przestrzennego. Ciekawym rozwiązaniem jest tryb gry, który optymalizuje dźwięk pod kątem najnowszych tytułów. Urządzenie doskonale współpracuje z telewizorami 4K firmy Samsung.

Specyfikacja: 

 • łączna moc zestawu: od 201 W do 400 W 
 • komunikacja: Bluetooth, Wi-Fi
 • dekodery dźwięku: Dolby Digital Plus, DTS, Digital Surround, DTS:X, Dolby Atmos, Dolby Digital 

JBL Bar 5.1

Jaki będzie dobry soundbar do 3000? Solidnie wykonany subwoofer JBL ma moc 510 W, która przekłada się na świetne wrażenia podczas odtwarzania dźwięku. Subwoofer 10-calowy charakteryzuje się bardzo mocnymi basami. Na pokładzie urządzenia znajdziemy trzy wejścia HDM. Standardy Dolby Digital, Dolby Pro Logic IIm a także DTS dodatkowo podnoszą wrażenia podczas słuchania muzyki i oglądania filmów. Dzięki obecności modułu Bluetooth soundbar może łączyć się również z telefonami.

Specyfikacja: 

 • łączna moc zestawu: 510W 
 • komunikacja: Bluetooth 
 • dekodery dźwięku:Dolby Digital, Dolby Audio, Dolby ProLogic II 

Denon DHT S516H

Jeden z najlepszych soundbarów do 3000 charakteryzuje się mocnym i czystym dźwiękiem, co jest zasługą dwóch głośników średnio i niskotonowych. Dodatkowe wrażenia podtrzymują wysokotonowe głośniki z czterema kanałami. Lepsze pasmo przenoszenia w tym modelu gwarantuje rozbudowany układ przetworników.

Głośnik korzysta z technologii HEO, AirPlay 2 oraz modułu Bluetooth, które umożliwiają szybkie połączenie z telewizorem oraz telefonami. Sterowanie urządzeniem jest możliwe za pomocą dedykowanego pilota lub asystenta głosowego Amazon Alexa lub Google.

Specyfikacja:

 • komunikacja: Bluetooth, HEOS, AirPlay 2 
 • dekodery dźwięku: Dolby Digital, Dolby Digital Plus, DTS 

Panasonic SC-HTB900

Jeden z topowych soundbarów do 3000 zł firmy Panasonic korzysta z technologii Dolby Atmos oraz DTS:X. Podczas projektowania wykorzystano doświadczenie marki Technics, co przełożyło się na bardzo bogate brzmienia. Cyfrowy wzmacniacz pozwala na wierne odtwarzanie dźwięku z rozmaitych źródeł. Miłośnicy mocnego basu z pewnością nie będą rozczarowani, a to za sprawą subwoofera bezprzewodowego.

Specyfikacja:

 • łączna moc zestawu: 505W 
 • komunikacja: Bluetooth
 • dekodery dźwięku: Dolby Atmos, Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD, DTS Neutral X, DTS Virtual X

Autor: Bartłomiej Mazurek