Data modyfikacji:

Jaki tablet edukacyjny dla dzieci wybrać? Dlaczego warto?

Wybór sprzętów oraz zabawek dla dzieci powinien być przemyślany. I tutaj nie należy kierować się przypadkiem. Ważne, by wybrane rzeczy nie tylko służyły rozrywce, ale też uczyły. Doskonałym wyborem są na pewni tablety. Jednak jak możecie się domyślić, ich wybór jest ogromny. Stąd też pojawia się pytanie: jaki tablet edukacyjny dla dzieci sprawdzi się najlepiej?
Jaki tablet edukacyjny dla dzieci wybrać

Czym kierować się przy wyborze tabletu edukacyjnego dla dzieci i dlaczego dzieci powinny korzystać z takiego sprzętu?

W sklepach, czy to stacjonarnych, czy internetowych, można znaleźć naprawdę dużą ilość tabletów. Jednak nie ma się co oszukiwać, że każdy produkt wart jest polecenia. Dlatego tak ważny jest przemyślany wybór. Na pewno należy kierować się jakością tabletu edukacyjnego dla dzieci. Wiadomym jest, że im młodsze dziecko, tym obudowa musi być bardziej wytrzymała, co rzecz jasna związana jest z koordynacją ruchową.
Taki sprzęt będzie musiał przetrwać niejeden upadek czy przypadkowe upuszczenie. Stąd też na ten aspekt trzeba zwrócić uwagę. Oczywiście to nie wszystko, bo musicie też pamiętać, jak ważna jest ilość funkcji, które dany model posiada. Rzecz jasna, tablet dla dziecka powinien być w miarę prosty w obsłudze i tutaj zasada jest jedna: im młodsze dziecko, tym łatwiejszy w obsłudze model. Trzeba też zwrócić uwagę na ilość funkcji, które posiada tablet, i dla młodszych dzieci nie trzeba wcale wybierać sprzętu bardzo zaawansowanego technologicznie.
Wielu rodziców zastanawia się, czy zakup tabletu jest uzasadniony i czy przypadkiem zbyt szybko nie wprowadza się w życie dziecka technologii. Jednak należy zdawać sobie sprawę, że we współczesnym świecie nieznajomość technologii określana jest mianem analfabetyzmu wtórnego.
Nie oznacza to jednak, że bardzo małe dzieci powinny już korzystać przez wiele godzin z takiego sprzętu. Wręcz przeciwnie, jednocześnie rodzice muszą na bieżąco je kontrolować. Pełna kontrola rodzicielska jest w tym przypadku w pełni uzasadniona. Czas wspomnieć też o zaletach tabletów edukacyjnych dla dzieci. A tych jest sporo. Gwarantują rozrywkę i są dobrym sposobem na nudę. Ale przede wszystkim korzystanie z tabletu wpływa na rozwój intelektualny dzieci i rzeczywiście go przyśpiesza.
Dodatkowo dzieciaki poprawiają motorykę. Tablety edukacyjne sprawiają, że maluchy i starszaki zdecydowanie lepiej przyswajają wiedzę i szybciej się uczą. Dzieci zyskują dodatkowo obycie ze środowiskiem wirtualnym. Pomyślcie tylko, że pandemia koronawirusa spowodowała, iż zajęcia odbywały się online i niestety brak obycia ze środowiskiem wirtualnym sprawił, iż dzieci miały problem z nauką i zdecydowanie trudniej było im przyswajać wiedzę. Dzieci pochłaniają wiedzę jak gąbka wodę i dlatego korzystając z tabletów, mogą naprawdę sporo się nauczyć, co będzie procentować w przyszłości.

Tablet edukacyjny dla maluchów – jaki wybrać?

Jaki tablet edukacyjny dla 3-latka sprawdzi się najlepiej, a jaki tablet edukacyjny dla 4-latka będzie dobrym wyborem? Oczywiście w przypadku najmłodszych dzieci nie trzeba wcale wybierać sprzętów bardzo zaawansowanych technologicznie. W tym przypadku sprawdzi się tablet graficzny. Wiadomym jest, że urządzenie powinno być ciekawe stylistycznie dla dzieci, tak aby od razu je zainteresowało.
Jednocześnie maluchy mogą uczyć się poprzez zabawę, choćby kolorując na urządzeniu czy ucząc się koordynacji ruchowej poprzez łączenie kropek. Rzecz jasna, można wybrać urządzenie choćby z systemem Android i pobrać dedykowane dzieciom aplikacje, dzięki którym będą uczyły się, ale też świetnie bawiły. Dobry tablet edukacyjny dla najmłodszych dzieci to taki, który rozwija logiczne myślenie oraz kreatywność. Uczy literek, ale i języków obcych.
Dodatkowo dzieci mogą poznać choćby ciekawostki ze świata zwierząt i przyrody, a wszystkie treści dopasowane są do ich wieku. Urządzenie powinno być stosunkowo lekkie i proste w obsłudze. Jaki tablet dla 3-latka czy 4-latka będzie odpowiedni? Świetnym wyborem jest Woopie Tablet graficzny 8.5" Łoś do rysowania znikopis + rysik żółty, doskonale sprawdzi się też Smily Play Laptop i tablet w jednym dla dzieci 2 w 1.

Tablet edukacyjny dla 5-latka – czym kierować się przy wyborze?

Tablet edukacyjny dla 5-latka powinien już nie tylko bawić, ale stanowić uzupełnienie wiedzy zdobywanej w przedszkolu i pozwalać też na poznanie nowej wiedzy oraz zdobycie przydatnych umiejętności. Warto tutaj zauważyć, że dziecko w wieku 5 lat może już poznawać litery, uczyć się pisać czy poznawać cyfry i wykonywać pierwsze równania matematyczne.
Nie można też zapominać, że 5 lat to świetny wiek na przyswajanie języków obcych. Dzieci w tym wieku naprawdę szybko się uczą. Pamiętajcie jednak, by zachować umiar i pozwalać dziecku korzystać z takiego sprzętu maksymalnie przez dwie godziny dziennie. Przy tym dziecko nie powinno korzystać z tabletu przez snem, gdyż może mieć wtedy problem z zaśnięciem.
Jakie urządzenie sprawdzi się więc najlepiej? Tutaj znowu musicie odpowiedzieć sobie na pytanie, czy szukacie tabletu typu zabawka, który ma ograniczone funkcje, czy raczej chcecie zakupić tablet, na który będziecie ściągać konkretne aplikacje. Na pewno możemy wam polecić tablet edukacyjny Smily Play Laptop i tablet 2 w 1 Sp83860 An01. Niewątpliwie nie jest to tylko zabawka, lecz tablet, który pozwoli dziecku zdobyć wiele przydatnych informacji.

Tablet edukacyjny dla 6-latka – o czym pamiętać, wybierając takie urządzenie?

Wybór tabletu edukacyjnego dla 6-latka nie musi wcale być trudny. Przede wszystkim powinien zapewnić dziecku nowe umiejętności, które przydatne są nie tylko w zerówce, ale też w szkole. Na pewno trzeba wybrać takie urządzenie, które posiada kontrolę rodzicielską. Do tego zwróćcie uwagę na ekran. Ten o przekątnej 7 czy też 8 cali jest zupełnie wystarczający. Jeżeli zależy Wam na jakości, to polecamy, aby ekran był wykonany w technologii IPS bądź też AMOLED.
Dobrze, jeżeli bateria na jednym ładowaniu wytrzymuje np. 8 godzin. Możecie również postawić na dobry tablet graficzny. Dzięki niemu dzieci mogą zwiększać swoje umiejętności kolorowania, ale też uczyć się pisania. Wiadome jest także to, iż taki tablet bardzo dobrze rozwija zdolności informatyczne i pozwala jednocześnie nauczyć się prawidłowego chwytu, który dziecko wykorzystuje przy pisaniu czy rysowaniu. 
Zdjęcie: halfpoint/Envato Elements
Autor: Redakcja Ceneo