Data modyfikacji:

Jaki telewizor 55 cali do 2000 zł wybrać?

Chcesz zafundować sobie nowy telewizor, dzięki któremu poczujesz się w swoim domu prawie jak w kinie? Szukasz modelu, który łączy w sobie funkcjonalność z atrakcyjną ceną? Masz ograniczony budżet, którego nie chcesz przekroczyć? W takim razie mamy coś dla ciebie – poradnik, w którym podpowiadamy, jaki telewizor 55 cali do 2000 zł będzie najlepszym wyborem. Zapraszamy do lektury!

telewizor

Jaki telewizor 55 cali do 2000 zł? Przekątna ekranu to nie wszystko

Może się wydawać, że przekątna ekranu to najważniejszy parametr, na który należy zwrócić uwagę w trakcie zakupu telewizora. Owszem, to właśnie od niej zależy komfort codziennego oglądania ulubionych programów czy nawet wrażeń gwarantowanych przez grę na konsoli. To również wielkość telewizora ma wpływ na to, w jakiej odległości powinien znajdować się on od kanapy. W przypadku modeli o przekątnej 55 cali wynosi ona przynajmniej 2,1-2,2 m.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając dobry telewizor 55 cali do 2000 zł? Ważne są następujące parametry:

  • rodzaj matrycy,
  • rozdzielczość,
  • częstotliwość odświeżania,
  • zastosowane technologie,
  • dodatkowe udogodnienia, na przykład Wi-Fi, Smart TV czy łączność bezprzewodowa Bluetooth.

Matryca, rozdzielczość i częstotliwość odświeżania – jakie parametry powinien mieć dobry telewizor 55 cali do 2000 zł?

W przypadku telewizorów 55 cali do 2000 zł masz do wyboru dwa rodzaje matrycy – LED i LCD. Która z nich jest lepszym rozwiązaniem?

  • LED – najpopularniejszy rodzaj matrycy w tym przedziale cenowym. Jak wskazuje nazwa, w takich matrycach wykorzystuje się energooszczędne diody LED, które pozwalają na dopasowywanie kolorów i kontrastu.
  • LCD – telewizory z matrycą LCD są wyposażone w ekran ciekłokrystaliczny i świetlówki. Ten typ jest gorszy pod względem możliwości kontroli jakości obrazu.
Co z rozdzielczością? Każdy dobry telewizor 55 cali do 2000 zł może pochwalić się technologią 4K UHD, która jest doceniana za ostrość obrazu, wysoki kontrast i świetne odwzorowywanie kolorów. Równie zadowalająca jest liczba szczegółów i precyzyjność ich odwzorowania, która z pewnością spełni oczekiwania wymagających klientów.

Kolejnym parametrem jest częstotliwość odświeżania, która wpływa bezpośrednio na płynność wyświetlanego obrazu. Standardowo telewizory mają częstotliwość na poziomie 60 Hz, która pozwala na oglądanie telewizji bez żadnych zakłóceń. W budżecie do 2000 zł znajdziesz jednak modele, w których parametr odświeżania wynosi 50 Hz.

Zastosowane technologie i dodatkowe udogodnienia w dobrych telewizorach 55 cali do 2000 zł

Lista technologii zastosowanych we współczesnych telewizorach robi wrażenie. Do wyboru masz Dolby Vision, asystenta Google, Alexę czy Picture Master. Ich wybór zależy wyłącznie od twoich indywidualnych potrzeb. Pamiętaj jednak, że im dłuższa lista funkcji, tym wyższa cena telewizora.

Nie zapomnij o innych udogodnieniach. Świetnym wyborem jest telewizor Smart TV z Wi-Fi. Taki sprzęt umożliwia nie tylko oglądanie ulubionych filmów i seriali, ale także dostęp do platform streamingowych i różnorodnych aplikacji. Efekt? Możesz korzystać na nim z HBO GO, Netflixa, a nawet surfować po internecie.

Sprawdź też rodzaj łączności bezprzewodowej. Oprócz Wi-Fi dobre telewizory 55 cali do 2000 zł są wyposażone w Bluetooth, LAN czy DLNA.

Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas zakupu telewizora?

Bez względu na to, czy decydujesz się na telewizor 55 cali do 2000 zł, czy na droższy albo mniejszy model – sprawdź klasę energetyczną urządzenia. To właśnie ona określa, ile prądu pobiera sprzęt podczas używania, a tym samym pozwala oszacować, czy twoje rachunki wzrosną, czy może się zmniejszą.

Dobrze, aby telewizor był także wyposażony w złącza USB i HDMI, które pozwalają na podłączenie do niego innych urządzeń.

Ranking dobrych telewizorów 55 cali do 2000 zł

  Jaki telewizor 55 cali do 2000 zł wybrać? Poniżej znajdziesz ranking polecanych urządzeń, które cieszą się aktualnie największą popularnością wśród użytkowników Ceneo.pl.

1. TCL 55P615 – najpopularniejszy model w rankingu telewizorów 55 cali do 2000 zł. Urządzenie z matrycą LED, odświeżaniem na poziomie 50 Hz i prostym ekranem jest wyposażone w Wi-Fi i Bluetooth. Na liście jego zalet znalazło się również Smart TV (Android TV), 3 złącza HDMI i 2 USB oraz funkcja DLNA.

2. Samsung Crystal UHD 2021 UE55TU7022 – kolejna propozycja dla klientów szukających funkcjonalności z atrakcyjnej cenie. Telewizor Samsung ma matrycę LED, prosty ekran, częstotliwość odświeżania wynoszącą 50 Hz oraz LAN i Wi-Fi. Producent reklamuje go rewelacyjną jakością kolorów, wyrazistością detali oraz krystalicznym wyświetlaczem.
3. LG 55UN711C – jeśli nie wiesz, jaki telewizor 55 cali do 2000 zł kupić, to polecamy ci model LG z Wi-Fi, prostym ekranem i matrycą LED. Urządzenie ma częstotliwość odświeżania na poziomie 50 Hz, funkcję Smart TV (WebOS) oraz tryb HDR. Nie zabrakło również AirPlay, czyli funkcji umożliwiającej udostępnianie programów, zdjęć czy filmów z urządzeń Apple.
4. TCL 55P610 – model z prostym ekranem, matrycą LED i częstotliwością odświeżania 50 Hz. Urządzenie może pochwalić się smukłą konstrukcją, dodatkiem Smart TV 3.0 oraz doskonałą klasą wyświetlania. Producent wyposażył je również w asystenta głosowego Alexa oraz funkcję Micro Dimming, która automatycznie dostosowuje jasność ekranu.
5. Thomson 55UG6300 – ostatni dobry telewizor 55 cali w rankingu modeli do 2000 zł. Polecane urządzenie ma Wi-Fi, Bluetooth i LAN, matrycę LED oraz prosty, cienki ekran. Jego częstotliwość odświeżania wynosi 50 Hz. Wśród wielu zalet modelu Thomson znalazło się doskonałe odwzorowanie kolorów, wyjątkowe bogactwo odcieni, a także funkcja Micro Dimming.
Autorka: Katarzyna Wendzonka