Data modyfikacji:

Jaki telewizor 65 cali do 3000 zł?

Telewizory o przekątnej 65 cali cieszą się coraz większym zainteresowaniem konsumentów. O ile jeszcze kilka lat temu panele tej wielkości mogliśmy znaleźć głównie w premiowych liniach TV, które przeznaczone były dla wyłącznie osób z głębszymi kieszeniami. Dziś sytuacja przedstawia się zgoła inaczej. Za sprawą spadających cen, także w niezwykle popularnym segmencie do 3000 złotych znajdziemy spory wybór modeli tego typu. Radzimy więc, na jakie sprzęt warto postawić i czego się po nim spodziewać.
jaki telewizor 65 cali do 3000

Czego spodziewać się po telewizorze 65 cali do 3000 złotych?

Jaki telewizor 65 cali wybrać? Czy znajdziemy takie modele w przedziale do 3000 zł? 65 cali to realnie największy rozmiar panelu TV, jaki możemy znaleźć w cenie do 3000 złotych. Po modelach tego typu nie powinniśmy jednak spodziewać się wielu zaawansowanych funkcji oferowanych przez dwukrotnie droższe panele. Warto jednak podkreślić, że urządzenia tego typu spełni doskonale oczekiwania przeciętnego użytkownika, który używać będzie ich przede wszystkim do oglądania telewizji cyfrowej albo ulubionych filmów i seriali.
Wszystkie telewizory 65 cali w cenie do 3000 złotych wyposażone są w system operacyjny Smart TV, oferujący dostęp do najważniejszych funkcji multimedialnych. Dzięki nimi połączymy się z internetem oraz uruchomimy jeden z kilku najpopularniejszych serwisów streamingowych. Nieraz otrzymamy też sposobność zainstalowania zewnętrznych aplikacji lub opcję sterowania TV głosem.
TV 65 cali za 3000 złotych pracują w rozdzielczości 4K UHD i wspierają technologię HDR. Wśród telewizorów z tej grupy nie znajdziemy prawie sprzętu z ekranami , które zbudowane zostały w oparciu o matrycę QLED lub OLED. Oznacza to, że pod względem kontrastu, jasności oraz odwzorowania kolorów modele te ustępują w zauważalny sposób urządzeniom ze średniej i wyższej półki.

Telewizor 65 cali do 3000 zł ranking polecanych modeli

Jaki telewizor do 3000 kupić? Zobacz wybrane przeze mnie propozycje, które cieszą się popularnością na Ceneo.pl.

Philips 65PUS7556

Telewizor z ekranem o przekątnej 65 cali, w cenie do 3000 złotych. Urządzenie korzysta z systemu Android TV, pracuje w rozdzielczości 4K oraz obsługuje nowoczesny standard obsługi dynamicznego kontrastu o nazwie Dolby Vision.
Dla graczy dobrą wiadomością jest to, że ekran jest w pełni kompatybilny z możliwościami HDMI 2.1, pozwalając na zabawę z wykorzystaniem technologii VRR, wspieranej przez PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Solidne głośniki modelu odtwarzają dźwięk przestrzenny Dolby Atmos.

Samsung UE65AU7192

Panel TV 56 cali w cenie do 3000 złotych. Propozycja Samsunga to nowoczesny telewizor 4K, mogący pochwalić się nowoczesnym i skutecznym systemem upscalowania obrazu, wykorzystującym dedykowany temu celowi procesor Crystal 4K. Ekran współpracuje ze standardem JDR.
Głośniki dzięki technologii Q-Symphony można zsynchronizować z soundbarem, dla dodatkowego efektu i większej głębi dźwięku. Kable połączeniowe ukryjemy w stojaku, zapominając o plączących się przewodach. TV korzysta z systemu operacyjnego Samsunga o nazwie Tizen OS.

TCL 65P610

Telewizor 4K 65 od firmy TCL. Model jest zdecydowanie najtańszym urządzeniem w zestawieniu, co odzwierciedla jego standardowy ekran LED, a także podstawowa wersja systemu Android TV, pozbawiona zaawansowanych funkcji. Sprzęt jest świetnym rozwiązaniem dla osób z ograniczonym budżetem, którym zależy na dużym panelu telewizyjnym. Z tyłu obudowy znajdziemy trzy wejścia HDMI oraz dwa złącza USB.

Hisense 65A6BG

TV z ekranem 65 w cenie do 3000 złotych marki Hisense. Sprzęt posiada standardowy ekran LED, wspierający technologię Dolby Vision oraz HDR. Na uwagę zasługują z pewnością mocne głośniki zgodne ze standardem dźwięku przestrzennego DTS Virtual:X, wyostrzające dialogi oraz muzykę.
Sprzęt pracuje dzięki autorskiemu systemowi operacyjnemu VIDAA U5.0, dzięki niemu użytkownik otrzymuje dostęp do aplikacji najpopularniejszych platform streamingowych, w tym Netfliksa lub YouTube’a. Oprogramowanie pozwala także na sterowanie głosem, dzięki mikrofonowi wbudowanemu w pilota.

LG 65UQ75003LF

Telewizor koreańskiej marki LG z ekranem o przekątnej 65 cali, który wyposażony jest w standardowy ekran LED, pracujący 4K oraz technologii HDR. Za upscalowanie obrazu odpowiada superszybki procesor α5, obsługujący skomplikowane algorytmy, które sprawiają, że materiały wideo w niskiej rozdzielczości będą prezentować się świetnie na panelu.
Podobnie jak inne TV od LG, model pracuje korzystając z systemu operacyjnego webOS, który dzięki wsparciu producenta oferuje dostęp do wszystkich liczących się serwisów VoD oraz wielu aplikacji multimedialnych. Użytkownicy mogą skorzystać też z funkcji sterowania głosem (Asystent Google). Jeżeli chodzi o gry, sprzęt działa we współpracy z technologiami FreeSync i VRR.
Zdjęcie: Envato Elements