Data modyfikacji:

Jaki telewizor 55 cali do 4000 złotych wybrać?


Wybór odpowiedniego modelu telewizora zależy od wielu czynników, jednak zazwyczaj podczas zakupów zwracamy uwagę na dwie podstawowe cechy sprzętu, a więc jego cenę oraz wymiary ekranu. W artykule podpowiadamy, jaki telewizor 55 cali do 4000 złotych wybrać.
telewizor

Dla kogo telewizor 55 cali?


Po telewizor 55 cali w cenie do 4000 złotych sięgają zazwyczaj miłośnicy transmisji sportowych, filmów i seriali, gracze oraz osoby planujące budowę taniego zestawu kina domowego. Telewizory 55 cali to obecnie jedne z najczęściej wybieranych urządzeń przez klientów w Polsce, pasują one bowiem jeszcze do przeciętnego salonu w bloku. Wymiary ekranu tej wielkości to zazwyczaj 122 centymetry szerokości oraz 70 centymetrów wysokości, do czego trzeba doliczyć ewentualną ramkę panelu, a także jej podstawę lub nóżki.

Czego oczekiwać po telewizorach 55 cali w cenie do 4000 złotych?


4000 złotych to całkiem rozsądna kwota, za którą kupimy większość dostępnych w sklepach telewizorów 55 cali. Droższe egzemplarze to zazwyczaj najnowsze modele największych producentów, których zakup z ekonomicznego punktu widzenia nie zawsze jest specjalnie opłacalny. Średnia cena modeli 55 cali waha się w granicach około 2500-3500 złotych, zaoszczędzone pieniądze można więc przeznaczyć np. na zakup soundbara lub dołożyć do zestawu kina domowego.

Telewizory 55 cali do 4000 złotych to urządzenie wyposażone we wszystkie najważniejsze udogodnienia oraz funkcje komunikacyjne (Wi-Fi, Bluetooth, LAN itd.). Bez wyjątku pracują one w rozdzielczości 4K oraz wspierają technologię HDR. Oferują także pełną gamę opcji Smart TV, które wspierane są przez systemy operacyjne Android, Tizen (telewizory Samsunga) lub WebOS (telewizory LG).

W cenie do 4000 złotych producenci oferują także nieco lepsze matryce ekranu, które oparte są np. o technologię QLED lub NanoCell, gwarantujące lepsze odwzorowanie kolorów, kontrast i jasność obrazu. Za te pieniądze rzadko jednak kupimy jednak modele z najlepszymi na rynku wyświetlaczami OLED.

Ranking telewizorów 55 cali do 4000 złotych

Philips 55PUS7906
Telewizor 55 cali firmy Philips z systemem Android TV oraz systemem tylnego podświetlenia ekranu Ambilight, z którego świetnie znane są urządzenia producenta. Model pracuje w rozdzielczości 4K, wspiera standardy Dolby Vision, HDR 10+ oraz HDR HLG. W przypadku dźwięku obsługuje też technologię Dolby Atmos. Sprzęt posiada specjalny tryb gry, w którym automatycznie przełącza ekran na ustawienia niskiego poziomu opóźnień ekranu.

Samsung Crystal UHD 2021 UE55AU7192
Atrakcyjny cenowo Samsung 55 cali, za który zapłacimy nieco ponad 2000 złotych. Samsung zastosował tutaj smukły i elegancki bezbramkowy design obudowy ekranu ze sprytnym systemem maskowania kabli. Sprzęt obsługuje rozdzielczość 4K oraz podstawowe standardy HDR. Na uwagę zasługuje tutaj także system Q-Symphony, który harmonijnie synchronizuje wbudowane głośniki telewizora z soundbarem, zapewniając mocniejszy dźwięk.

Samsung QLED 2021 QE55Q80A
Wysokiej klasy telewizor 55 cali do 4000 złotych. Największym atutem sprzętu jest bezpośrednie strefowe podświetlenie matrycy ekranu, które precyzyjnie reguluje poziomy jasności obrazu, zwiększając jego kontrast. Technologia Quantum Dot zapewnia z kolei naturalne odwzorowanie kolorów. Dzięki szybkiemu procesorowi model sprawnie skaluje obraz w niższej rozdzielczości do 4K. Telewizor automatycznie dopasowuje też parametry obrazu do aktualnego oświetlenia wnętrza. O dobry dźwięk dbają wbudowane głośniki w formacie 2.2.2, a także system Q-Symphony.

LG OLED55A13LA
Jedyny na liście telewizor z panelem OLED, który nie tylko gwarantuje wysoką jakość kolorów oraz kontrastu obrazu, ale także mniejsze zużycie prąd i znacznie smuklejszą obudowę urządzenia. Technologia Dolby Vision IQ dostosowuje ustawienia obrazu w oparciu o gatunek treści i otoczenie, w jakim się znajdujemy. W tym samym czasie Dolby Atmos zapewnia wielowymiarowy dźwięk przestrzenny, który najlepiej sprawdzi się w połączeniu z zestawem kina domowego lub głośnikami Bluetooth. Procesor w czasie rzeczywistym skaluje do 4K i wygładza ruch wyświetlanego obrazu. Poza specjalnym trybem filmowym, telewizor LG posiada ekran z czasem reakcji 1 ms, który jest idealny dla szybkich gier akcji.

Sony Bravia KD-55X85J
Bardzo dobrze oceniany telewizor 55 cali w cenie do 4000 złotych od firmy Sony. Urządzenie pracuje w rozdzielczości 4K i wyposażone jest w system Android TV z pełną gamą funkcji komunikacyjnych, w tym możliwość korzystania z asystenta Google, a także bezprzewodowego wyświetlania na ekranie zawartości smartfona lub tabletu. Wydajny procesor modelu osłabia zakłócenia, a także poprawia widoczność detali przy użyciu zaawansowanych algorytmów skalujących obraz do 4K. Gracze z pewnością docenią też to, że sprzęt może wyświetlać obraz w 120 Hz.

Xiaomi Mi LED TV P1 55"
Przystępny cenowo telewizor 55 cali od popularnej w naszym kraju firmy Xiaomi, która jest głównie znana z produkcji urządzeń mobilnych. Model pracuje w rozdzielczości 4K oraz z systemem Android TV w wersji 9.0, wspiera również dwa porty USB, które pozwalają odtworzyć na ekranie telewizora zdjęcia i pliki wideo, natomiast Bluetooth w wersji 5.0 umożliwia podłączenie głośników, myszy, klawiatury oraz innych urządzeń bezprzewodowych.