Data modyfikacji:

Jaki wideorejestrator do 200 zł? Wybieramy kamerę samochodową do 200 zł

Wideorejestrator samochodowy pomógł już niejednemu kierowcy podczas kolizji lub wypadku. Niewielkie urządzenie przydaje się w wielu sytuacjach, dlatego warto mieć je pod ręką. Sprawdź, jaki wideorejestrator do 200 zł kupić.

wideorejestrator

Dlaczego warto kupić wideorejestrator do 200 zł?

Wideorejestrator samochodowy ma za zadanie nagrywać cały przebieg trasy. W momencie, gdy dojdzie do kolizji, będziesz dysponował twardymi dowodami, które pomogą w ustaleniu sprawcy. Pamiętaj: aby materiał filmowy został uwzględniony w postępowaniu, należy zgłosić wniosek o załączenie nagrania do materiału dowodowego.

Bardzo często zdarza się, że sprawca ucieka z miejsca zdarzenia. Mając nagranie w wysokiej jakości z kamery samochodowej do 200 zł, będziesz mógł z łatwością odczytać numery rejestracyjne pojazdu. Znalezienie takiej osoby nie powinno stanowić większego problemu. Niektóre modele mają tryb nagrywania podczas postoju, dlatego w przypadku uderzenia pod twoją nieobecność również zlokalizujesz sprawcę zdarzenia.

Kamery samochodowe montuje się w górnej części szyby. Na rynku można znaleźć również kamery wbudowane w dedykowane lusterka samochodowe. Jeżeli nie wiesz, jaki wideorejestrator do 200 zł kupić, zobacz nasz ranking najlepszych wideorejestratorów.

Jaki wideorejestrator do 200 zł?

Kamera samochodowa do 200 zł nie będzie miała tak zaawansowanych funkcji jak modele za kilkaset czy kilka tysięcy złotych. To jednak nie oznacza, że nie nagrasz za pomocą takiego urządzenia dobrego materiału.

Wybierając wideorejestrator w pierwszej kolejności zwróć uwagę na rozdzielczość nagrywania. Warto kupić wideorejestratory do 200 zł Full HD, które charakteryzują się wysokim poziomem szczegółów. Istotny jest również kąt widzenia obiektywu, ponieważ ma on bezpośredni wpływ na to, jak duży obszar kadru będzie w stanie objąć. Najlepsze kamery samochodowe do 200 oferują kąt widzenia na poziomie 145-165 stopni.

Obecność wbudowanego wyświetlacza na pewno ułatwi sterowanie kamerą. Jest jednak wiele modeli, które łączą się ze smartfonem. Z poziomu urządzenia mobilnego można rozpocząć nagrywanie, a także pobrać materiały wideo.

Ranking wideorejestratorów do 200 zł

Jeżeli wciąż nie wiesz, jaki wideorejestrator do 200 zł wybrać, mamy dla ciebie kilka propozycji popularnych modeli cieszących sie dobrymi oceniami użytkowników Ceneo.pl.

Xiaomi 70mai Smart Dash Cam Pro

Ten wideorejestrator kosztuje nieco więcej niż 200 złotych, jednak zapewniamy, że warto do niego dopłacić. Urządzenie dysponuje przetwornikiem Sony IMX335, który jest w stanie nagrywać w rozdzielczości 2,7K. Kąt widzenia obiektywu wynosi 140 stopni, co pozwoli spokojnie objąć dwa pasy ruchu.

Dużą zaletą tego modelu jest wbudowany czujnik wstrząsów. W momencie kolizji lub wypadku nagrania zostaną zabezpieczone automatycznie. Wbudowany moduł Wi-Fi umożliwia szybkie połączenie ze smartfonem.

Specyfikacja:

 • rozdzielczość: 2,7K
 • ekran: 2-calowy
 • obsługa kart pamięci: TAK
 • dodatkowe funkcje: czujnik wstrząsu, automatyczne rozpoczęcie nagrywania, nagrywanie w pętli, tryb parkingowy

MIO MiVue C312

Wideorejestrator do 200 złotych od firmy MIO sprawdzi się zarówno na trasie, jak i w mieście. Nagrywanie w rozdzielczości Full HD przekłada się na ostry i wyraźny obraz. Kąt widzenia kamery wynosi 130 stopni, dlatego warto umieścić urządzenie w odpowiednim miejscu, aby była w stanie objąć najważniejsze punkty na drodze.

System automatycznego nagrywania jest komfortowym rozwiązaniem. Czujnik G-Sensor wykrywa przeciążenia i szybko zapisuje nagranie w nowym katalogu. MIO MiVue waży zaledwie 55 gramów i dysponuje 2-calowym wyświetlaczem.

Specyfikacja:

 • rozdzielczość: Full HD
 • ekran: 2-calowy
 • obsługa kart pamięci: TAK
 • dodatkowe funkcje: czujnik G-Sensor, Automatyczne nagrywanie

Xblitz Mirror

Kamera samochodowa do 200 zł wbudowana w lusterko z pewnością zainteresuje kierowców poszukujących nowoczesnych rozwiązań. Wbudowana kamera nagrywa w rozdzielczości Full HD, natomiast czujnik G-Sensor dba o to, aby w razie kolizji szybko zapisać nagranie.

Mocną stroną tego modelu jest 4,3-calowy wyświetlacz, na którym wygodnie podejrzysz nagrany materiał, a także ustawisz nagrywanie. W zestawie z urządzeniem znajduje się karta pamięci o pojemności 16 GB. Jeden z najlepszych wideorejestratorów do 200 zł.

Specyfikacja:

 • rozdzielczość: Full HD
 • ekran: 4,3-calowy
 • obsługa kart pamięci: TAK
 • dodatkowe funkcje: czujnik G-Sensor, automatyczne nagrywanie, nagrywanie w pętli

Navitel R200 NV

Jaki mały wideorejestrator do 200 złotych? Navitel R200 NV ma 4-warstwową szklaną soczewkę oraz sensor GC2053. Takie połączenie przekłada się na świetną jakość nagrywanych filmów nawet w słabych warunkach oświetleniowych.

Standard kompresji H.264 podnosi jakość przy zachowaniu małego rozmiaru pliku. Dobrym rozwiązaniem jest tryb parkingowy, który zaczyna nagrywać materiał, gdy tylko wykryje drganie.

Specyfikacja:

 • rozdzielczość: Full HD
 • ekran: 2-calowy
 • obsługa kart pamięci: TAK
 • dodatkowe funkcje: automatyczne nagrywanie, nagrywanie w pętli, tryb nocny, tryb parkingowy, czujnik ruchu i wstrząsu

Vordon DVR-195

Kompleksowy zestaw będzie idealny dla każdego kierowcy. Za około 200 złotych otrzymujesz wideorejestrator, który nagrywa w rozdzielczości Full HD. Obiektyw ma kąt widzenia wynoszący aż 170 stopni, dlatego obraz obejmuje całą drogę.

Lusterko ma 5-calowy wyświetlacz, na którym zobaczysz obraz z kamery. W zestawie znajduje się również niewielka kamera cofania, która na pewno przyda się w codziennym użytkowaniu.

Specyfikacja:

 • rozdzielczość: Full HD
 • ekran: 5-calowy
 • obsługa kart pamięci: TAK
 • dodatkowe funkcje: szeroki kąt widzenia, tryb parkingowy, kamera cofania