Data publikacji:

Jaki wideorejestrator do 200 zł? Wybieramy kamerę samochodową do 200 zł

Wideorejestratory już dawno przestały być rzadkością w samochodach. Poza pojazdami profesjonalnych kierowców znajdziemy je równie często w autach osobowych. Urządzenia nieraz pomogły swoim właścicielom podczas kolizji i wypadku, ułatwiając identyfikację winnych, a także wypłatę należnego odszkodowania. Rejestratory jazdy nie muszą być na szczęście dużą inwestycją – solidne modele, które wystarczą do codziennego użytku, kupimy za rozsądną kwotę. Sprawdź, jaki wideorejestrator do 200 zł kupić.
wideorejestrator do 200 zł

Dlaczego warto kupić wideorejestrator do 200 zł?

Wideorejestrator samochodowy ma za zadanie nagrywać cały przebieg trasy. W momencie gdy dojdzie do kolizji, będziesz dysponował twardymi dowodami, które pomogą w ustaleniu sprawcy. Pamiętaj: aby materiał filmowy został uwzględniony w postępowaniu, należy zgłosić wniosek o załączenie nagrania do materiału dowodowego.
Bardzo często zdarza się, że sprawca ucieka z miejsca zdarzenia. Mając nagranie w wysokiej jakości z kamery samochodowej do 200 zł, będziesz mógł z łatwością odczytać numery rejestracyjne pojazdu. Znalezienie takiej osoby nie powinno stanowić większego problemu. Niektóre modele mają tryb nagrywania podczas postoju, dlatego w przypadku uderzenia pod twoją nieobecność również zlokalizujesz sprawcę zdarzenia.
Kamery samochodowe montuje się w górnej części szyby. Na rynku można znaleźć również kamery wbudowane w dedykowane lusterka samochodowe. Nie wiesz, jaki wideorejestrator do 200 zł kupić? Warto postawić na kamerę samochodową przód tył? Ranking i poradnik na temat wideorejestratorów rozwieje twoje wątpliwości.

Jaki wideorejestrator do 200 zł?

Kamera samochodowa do 200 zł nie będzie miała tak zaawansowanych funkcji jak modele za kilkaset czy kilka tysięcy złotych. To jednak nie oznacza, że nie nagrasz za pomocą takiego urządzenia dobrego materiału.
Wybierając wideorejestrator, w pierwszej kolejności zwróć uwagę na rozdzielczość nagrywania. Warto kupić wideorejestratory do 200 zł Full HD, które charakteryzują się wysokim poziomem szczegółów. Istotny jest również kąt widzenia obiektywu, ponieważ ma on bezpośredni wpływ na to, jak duży obszar kadru będzie w stanie objąć. Najlepsze kamery samochodowe do 200 zł oferują kąt widzenia na poziomie 145–165 stopni.
Obecność wbudowanego wyświetlacza na pewno ułatwi sterowanie kamerą. Jest jednak wiele modeli, które łączą się ze smartfonem. Z poziomu urządzenia mobilnego można rozpocząć nagrywanie, a także pobrać materiały wideo.

Ranking wideorejestratorów do 200 zł

Jeżeli wciąż nie wiesz, jaki wideorejestrator do 200 zł wybrać, mamy dla ciebie kilka propozycji popularnych modeli cieszących się dobrymi ocenami użytkowników Ceneo.pl.

MIO MiVue C312 Full HD

Cieszący się dużą popularnością wideorejestrator do 200 zł. Niewielkie urządzenie montujemy na przedniej szybie samochodu. Model zapisuje obraz wideo w rozdzielczości 1080p (Full HD), w maksymalnej prędkości 30 klatek na sekundę. Producent zamontował w obiektyw z sensorem 2 Mpix, który obserwuje obraz w promieniu 130 stopni. Do zalet modelu należy też wbudowany akcelerometr i żyroskop, dzięki czemu MIO MiVue C312 jest w stanie zareagować, gdy nasze auto gwałtowne się zatrzyma, włączając urządzenia i na wszelki wypadek zapisując całe wydarzenie.
Specyfikacja
 • Rozdzielczość: Full HD
 • Ekran: 2 cale
 • Obsługa kart pamięci: tak
 • Dodatkowe funkcje: czujnik G-Sensor, automatyczne nagrywanie

Navitel R300 GPS

Wielofunkcyjny wideorejestrator samochodowy w cenie do 200 zł. Sprzęt montujemy za pomocą przyssawki do przedniej szyby pojazdu. Obiektyw, z soczewką wykonaną z czterowarstwowego szkła, zapisuje wideo w rozdzielczości 1080p, w 30 klatkach na sekundę. Model wychwytuje obraz w promieniu 140 stopni. Podobnie jak opisana powyżej propozycja firmy MIO, urządzenia może pochwalić się czujnikiem wychwytującym wstrząsy i uruchamiającym nagrywanie. Dodatkową atrakcyjną funkcją jest nawigacja GPS i prędkościomierz.
Specyfikacja
 • Rozdzielczość: Full HD
 • Ekran: 2 cale
 • Obsługa kart pamięci: tak
 • Dodatkowe funkcje: nawigacja GPS, prędkościomierz, czujnik G-Sensor

Esperanza Extreme XDR103

Najtańszy w zestawieniu wideorejestrator w cenie kilkudziesięciu złotych. Sprzęt jest zintegrowany z lusterkiem zakładanym na przednią szybą auta. Urządzenie wyświetla obraz z kamery bezpośrednio na lustrze. Producent wyposażył model w kamerę o kącie widzenia 120 stopni, która zapisuje obraz w rozdzielczości 720p oraz 1080p. Rejestrator uruchamia się automatycznie po wykryciu ruchu. Dodatkową funkcją jest mikrofonu i głośnik. Sprzęt zasilany jest za pomocą dołączonego długiego kabla.
Specyfikacja:
 • Rozdzielczość: Full HD
 • Ekran: 2,4 -calowy
 • Obsługa kart pamięci: tak
 • Dodatkowe funkcje: czujnik ruchu, mikrofon i głośnik

Blaupunkt BP 2.1

Kompaktowy wideorejestrator w cenie do 200 zł zapisujący obraz w rozdzielczości 1080p. Model mocujemy do przedniej szyby pojazdu za pomocą dołączonej przyssawki lub dwustronnej taśmy. Opcjami zarządzamy z poziomu 2-calowego wyświetlacza. Obiektyw obserwuje drogę w promieniu 120 stopni. Producent zainstalował w sprzęcie mikrofon, system detekcji ruchu, a także akcelerometr (G-sensor) wykrywający hamowanie oraz ruszanie z miejsca.
Specyfikacja:
 • Rozdzielczość: Full HD
 • Ekran: 2 cale
 • Obsługa kart pamięci: tak
 • Dodatkowe funkcje: G-sensor, czujnik ruchu, mikrofon
Zdjęcie: Envato Elements