Data modyfikacji:

Jakie głośniki do komputera? 

Głośniki do komputera to jedno z ważniejszych akcesoriów. Wysokiej jakości dźwięk zapewni znacznie lepsze wrażenia podczas oglądania filmów, słuchania muzyki czy grania w gry. Sprawdź, jakie głośniki będą dobre do twojego sprzętu. 

głośniki do komputera

Głośniki do komputera – polecane modele


Wszystko, co musisz wiedzieć przed zakupem głośników

Wybór głośników komputerowych dostępnych na rynku jest ogromny, dlatego warto na początek określić swoje potrzeb i spojrzeć na ranking głośników komputerowych.

Producenci zazwyczaj oferują głośniki w systemie 2.1 oraz 5.1. Te pierwsze oferują dwa głośniki, które zapewniają bardzo dobry dźwięk.

W przypadku systemu 5.1 do dyspozycji jest aż 5 głośników. To powoduje, że masz wrażenie, że znajdujesz się w centrum akcji podczas gry czy oglądania filmów. Otaczające dźwięki z każdej strony gwarantują doskonałe wrażenia. W dobrze wygłuszonym pomieszczeniu poczujesz znaczącą różnice. 

Jednak warto zdawać sobie sprawę z tego, że głośniki do komputera w systemie 5.1 nie są dla każdego. Przede wszystkim musisz mieć możliwość ich odpowiedniego rozmieszczenia, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty.

W innym przypadku nie poczujesz tak dużej różnicy, jak w stosunku do głośników 2.1. Może okazać się, że dobry model w systemie 2.1 będzie spisywał się nawet lepiej. 

Sprawdź także jaki komputer stacjonarny do gier wybrać w przystępnej cenie. 


Bardzo ważnym elementem każdego zestawu głośników komputerowych jest subwoofer. Niskie tony dodają dynamiki, co wpływa na dodatkową przyjemność podczas słuchania muzyki czy grania. Niestety, ale subwoofery nie należą do najmniejszych i musisz przygotować dla niego trochę wolnego miejsca. 

Kolejne kryterium, na które warto zwrócić uwagę, to moc głośników. Im wyższa, tym dźwięk będzie głośniejszy. Nie zawsze wybór głośników o dużej mocy ma sens. W małych pomieszczeniach nie będziesz w stanie wykorzystać ich pełnego potencjału.

Za dobrą jakość odpowiadają również technologie zastosowane przez producentów. Niektóre modele oferują regulacje mocy subwoofera, a także pełną konfigurację głośników zgodnie z preferencjami użytkownika. 

Jakość wykonania oraz wielkość głośników również są istotne. Warto dobierać te parametry pod konkretne pomieszczenie.

Co ciekawe w sprzedaży pojawiły się już soundbary do komputerów. Płaska konstrukcja sprawia, że z łatwością umieścisz takie urządzenie pod ekranem monitora. Takie rozwiązanie sprawdziło się już w telewizorach i wszystko wskazuje na to, że w przypadku komputerów będzie podobnie.

W naszym rankingu głośników do komputera wybraliśmy modele w kilku różnych wariantach cenowych. Każdy powinien bez problemu znaleźć dla siebie coś odpowiedniego. 

Polecane głośniki do komputera 

Logitech Z-906 THX – dla najbardziej wymagających użytkowników

Bez wątpienia jedne z najlepszych głośników do komputera na rynku. Zestaw 5.1 dysponuje łączną mocą 1000 W. Wsparcie dla ścieżek dźwiękowych Dolby Digital oraz DTS gwarantuje perfekcyjny dźwięk. Dzięki zintegrowanym elementom sterującym i dołączonemu do zestawu pilotowi skonfigurujesz głośniki według własnych upodobań. 

Creative 2.1 T3300 – idealne do małych pomieszczeń 

Szukasz dobrych głośników w rozsądnej cenie? Creative 2.1 T3300 to zestaw, który spełni twoje oczekiwania. Dwa głośniki oferują moc 5,5 W, co przekłada się na bardzo dobrą jakość.

Dla poprawy brzmienia producent zastosował subwoofer z opcją regulowania poziomu basu. Technologia Dual Slot Enclosure ma za zadanie sprawić, że dźwięk będzie wyraźny oraz głośniejszy. Te głośniki znajdą swoje miejsce na biurku, tuż obok komputera. 

Modecom MC-HF30 – bardzo dobry stosunek jakości do ceny

Głośniki do komputera na pierwszy rzut oka przypominają kolumny. Wykonane z płyty MDF zapewniają doskonałą akustykę. Nawet w małym pomieszczeniu poczujesz doskonały dźwięk podczas oglądania filmów czy grania.

Moc wynosząca 30 W oraz pasmo przenoszenia 35 Hz - 22 Hz to recepta na doskonały dźwięk. Obudowa w matowym wykończeniu prezentuje się znakomicie. W przypadku tych głośników stosunek jakości do ceny został bardzo dobrze zachowany.  

Genesis Helium 200 – gamingowy charakter

Genesis Helium 200 to dwa głośniki przyciągające wzrok bardzo fajnym gamingowym wykończeniem. Za około 100 złotych otrzymujesz solidne wyposażenie, które przekłada się na bardzo dobrą jakość dźwięku. To zasługa 3-calowego głośnika niskotonowego oraz aktywnego tweetera.

Wyczuwalny, ale nie przesadnie mocny bas dodaje charakteru. Moc głośników do komputera wynosi 20 W, co w małych i średniej wielkości pomieszczeniach będzie w zupełności wystarczające.