Data modyfikacji:

Debiutuje JBL Flip 6. Popularny głośnik bezprzewodowy z nowym, lepszym brzmieniem! 

Na półkach sklepowych pojawił się długo oczekiwany głośnik bezprzewodowy JBL Flip 6. Nowy model zaoferuje dużo lepszą jakość dźwięku, co dla miłośników dobrego brzmienia jest kluczowe. Na tym jednak nie koniec zmian! Sprawdź, co jeszcze zmieniło się w JBL Flip 6!

JBL Flip 6 gra jeszcze lepiej od poprzednika! 

JBL Flip 5 był uważany za idealny głośnik bezprzewodowy, który można zabrać ze sobą praktycznie wszędzie. Następca tego modelu, czyli JBL Flip 6 wprowadza kilka ważnych zmian. Przede wszystkim producent poprawił jakość dźwięku! Głośnik niskotonowy swoim kształtem przypomina tor wyścigowy. Taki zabieg ma wpłynąć na niskie częstotliwości oraz średnie tony. W efekcie otrzymujemy czysty dźwięk pozbawiony zakłóceń.

Na tym jednak nie koniec, bo brzmienie wzbogaca mocny bas, który jest zasługą dwóch pasywnych radiatorów. Wszystkie elementy są dostrojone przez firmę Harman zgodnie z ich algorytmem. Jakość dźwięku ma być głównym argumentem, który zachęci do zakupu tego modelu!

JBL Flip 6 specyfikacja

  • woofer 45 x 80 mm, tweeter 16 mm 
  • moc wyjściowa: 20 W RMS dla głośnika niskotonowego, 10 W RMS dla głośnika wysokotonowego 
  • pasmo przenoszenia: 63 Hz - 20 kHz 
  • stosunek sygnału do szumu: 80 dB
  • wymiary: 178 x 68 x 72 mm 
  • waga: 550 g 
  • moduł Bluetooth 5.1 
  • bateria: 4800 mAh/do 12 godzin pracy 
  • czas ładowania: 2,5 h 
  • złącze ładowania: USB-C 

Świetna obudowa i imponujący czas pracy na baterii!

JBL Flip 6 jest odporny na działanie wody, a to za sprawą certyfikatu IP67. Głośnik bez obawy można zabrać ze sobą na basen, czy plażę. Jeśli chodzi o aspekty wizualne, to producent zdecydował się raczej na kosmetyczne zmiany. Logo JBL jest teraz dużo większe. W sprzedaży JBL Flip 6 będzie dostępny w kolorze granatowym, czerwonym, szarym oraz czarnym.

W nowym modelu uwagę zwraca bateria o pojemności 4800 mAh. Producent zapewnia, że użytkownik będzie mógł słuchać muzyki nawet przez 12 godzin! Czas ładowania od 0 do 100% wynosi około 2,5 godziny, dlatego JBL Flip 6 będzie gotowy do pracy bardzo szybko. Bezprzewodowy głośnik ma ochronę ładowania poprzez USB-C, co oznacza, że w przypadku dostania się wody uruchomiony zostanie specjalny alert dźwiękowy.

Bezproblemowa komunikacja ze smartfonem lub innym urządzeniem mobilnym jest możliwa, dzięki zastosowaniu najnowszego standardu Bluetooth 5.1. Dodatkowo, użytkownik może połączyć ze sobą dwa urządzenia jednocześnie! Funkcja PartyBoost umożliwia połączenie w parę kilku głośników zgodnych ze standardem JBL. To bardzo przydatne rozwiązanie!

JBL Flip 6: ceny i dostępność 

JBL Flip 6 został wyceniony na kwotę 639 złotych. Bezprzewodowy głośnik jest już dostępny w pierwszych sklepach. Nowy model w porównaniu do swojego poprzednika wprowadza kilka istotnych zmian, które w szczególności dla miłośników wysokiej jakości dźwięku będą istotne. Głośnik bezprzewodowy jest udaną ewolucją serii JBL Flip, dlatego warto wziąć ten model pod uwagę podczas zakupów!

Zdjęcie: JBL

Autor: Bartłomiej Mazurek