Data modyfikacji:

JBL GO 2 czy JBL GO? Porównanie głośników bezprzewodowych 

Głośnik bezprzewodowy JBL Go podbił serca użytkowników, oferując doskonałą jakość dźwięku w kompaktowej obudowie. Czy JBL GO 2 będzie lepszy od swojego poprzednika? Sprawdź nasze porównanie głośników. 

Wśród gadżetów elektronicznych, które warto zabrać na plażę, głośniki bezprzewodowe można spokojnie umieścić na pierwszym miejscu. Szczególnie te od marki JBL cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Mogłoby się wydawać, że za około 100 złotych niemożliwe jest kupienie urządzenia, które zaoferują bardzo dobrą jakość dźwięku. JBL łamie jednak ten stereotyp i ma do zaoferowania sporo interesujących głośników w przystępnych cenach. 

JBL GO dane techniczne: 

 • moc: 3 W 
 • wbudowany mikrofon: TAK
 • złącza: AUX, 3,5 mm jack
 • waga: 130 g 
 • pojemność akumulatora: 600 mAh 
 • czas ładowania: 1,5 h 

JBL GO 2 dane techniczne: 

 • moc: 3 W
 • wbudowany mikrofon: TAK
 • złącza: AUX, 3,5 mm jack
 • waga: 184 g 
 • pojemność akumulatora: 730 mAh
 • czas ładowania: 2,5 h 

Jakość dźwięku - który głośnik bezprzewodowy gra lepiej? 

Spoglądając na dane techniczne JBL GO i JBL GO 2, można odnieść wrażenie, że oba modele grają niemal identycznie. Rzeczywiście głośniki bezprzewodowe dysponują identyczną mocą 3W. W praktyce okazuje się, że to JBL GO 2 jest lepszy, ponieważ otrzymał dodatkową membranę pasywną. To wpływa na czystość dźwięku, a także na bardziej wyraziste wysokie i niskie tony. Pierwsza generacja JBL GO grała bardzo dobrze, ale jego następca wchodzi na jeszcze wyższy poziom. Jeśli szukasz najlepszej jakości w niewielkiej obudowie, to warto wybrać JBL GO 2. 

Obudowa i jakość wykonania 

Głośniki bezprzewodowe wyglądają bardzo elegancko, ale przede wszystkim są kompaktowe. JBL Go waży 130 gramów, natomiast JBL GO 2 184 gramy. Zaokrąglona obudowa w drugiej generacji jest nieco cięższa, ale w codziennym użytkowaniu nie odczujesz tej różnicy. Warto dodać, że JBL GO 2 został zabezpieczony przed zachlapaniami zgodnie z certyfikatem IPX7. To oznacza, że głośnik możesz zabrać spokojnie na basen. Kontakt z wodą nie zrobi na nim najmniejszego wrażenia.

Warto wspomnieć, że pierwsza generacja JBL GO występowała w 8 wersjach kolorystycznych. W JBL GO 2 wybór jest jeszcze większy. Aż 12 różnych odcieni jest dostępnych w sprzedaży, dlatego każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. 

Czas pracy na baterii 

Głośnik bezprzewodowy JBL GO 2 ma baterię o pojemności 730 mAh, która jest o 130 mAh większa od tej w JBL GO. Według producenta nowszy model jest w stanie działać przez 5 godzin. Okazuje się, że nieco pojemniejszy akumulator nie wydłuża znacząco jego czasu pracy. To oznacza, że oba modele osiągają bardzo zbliżone do siebie wyniki. Pod tym względem ciężko wyłonić jednoznacznego zwycięzcę. 

Jaki głośnik bezprzewodowy wybrać? 

Cena głośnika bezprzewodowego JBL GO wynosi aktualnie około 80 złotych. Za nową wersję, czyli JBL GO 2 musisz zapłacić około 120 złotych. Czy w takim razie warto dopłacać 40 złotych do drugiej generacji? Tak. JBL GO osiąga podobny czas pracy na baterii, ma wbudowany mikrofon, złącze AUX, a także jest o 54 gramy lżejszy. Jednak JBL GO 2 kusi przede wszystkim jeszcze lepszą jakością dźwięku i w pełni wodoodporną konstrukcją. W ten sposób możesz cieszyć się ulubioną muzyką niezależnie od tego gdzie się znajdujesz w danym momencie. Ten malutki głośnik bezprzewodowy będzie w stanie rozkręcić niejedną imprezę plenerową. Zwycięzcą naszego porównania zostaje jednogłośnie JBL GO 2.