Data modyfikacji:

Samsung Galaxy Watch vs Samsung Gear S3 Frontier? Porównanie 

Dwa bardzo popularne smartwatche Samsung mają do zaoferowania użytkownikom sporą ilość funkcji pomagających w wykonywaniu codziennych obowiązków, jak i uprawianiu sportu. Samsung Galaxy Watch czy Samsung Gear S3 Frontier? Sprawdź, który z zegarków będzie lepszym wyborem dla ciebie. 

Wygląd i obudowa smartwatchy Samsung

Smartwatche na pierwszy rzut oka wyglądają niemal identycznie. Zarówno Samsung Galaxy Watch, jak i Gear S3 Frontier dysponują wyświetlaczami AMOLED o przekątnej 1,3 cala i rozdzielczości 360x360 px. Jeśli zależy ci na większej wytrzymałości, to Samsung Galaxy Watch dysponuje wzmocnionym szkłem Gorilla Glass DX+. Przypadkowy upadek czy uderzenie o twardą powierzchnie nie spowodują większego uszkodzenia. Galaxy Watch jest również lepszy dla miłośników nurkowania. Obudowa zabezpieczona zgodnie z certyfikatem IP68 pozwala na nurkowanie do maksymalnie 50 metrów. 

Samsung Gear S3 Frontier ma nieco słabsze szkło Gorilla Glass, a także możliwość zanurzenia. Mimo tego samego certyfikatu, obudowa pozwala na zanurzenie do 1,5 metra na około 30 minut. Z tym zegarkiem możesz odwiedzić na chwilę basen lub wziąć w nim prysznic, ale dłuższy kontakt z wodą spowoduje jego uszkodzenie. 

Samsung Galaxy Watch dane techniczne: 

 • pamięć wewnętrzna: 4 GB 
 • pamięć RAM: 768 MB 
 • stopień ochrony: IP68
 • przekątna ekranu: 1,3 cala 
 • rozdzielczość ekranu: 360x360 px 
 • procesor: Exynos 7270 
 • częstotliwość procesora: 1 GHz 
 • bateria: 380 mAh 

Samsung Gear S3 Frontier dane techniczne: 

 • pamięć wewnętrzna: 4 GB 
 • pamięć RAM: 768 MB 
 • stopień ochrony: IP68
 • przekątna ekranu: 1,3 cala 
 • rozdzielczość ekranu: 360x360 px
 • procesor: Exynos 9110 
 • częstotliwość procesora: 1,15 GHz 
 • bateria: 472 mAh 

Podzespoły i wydajność 

Smartwatch Samsung Galaxy Watch pracuje w oparciu o procesor Exynos 9110 z 1,5 GB pamięcią RAM. Starszy brat dysponuje jednostką Exynos 7270 i 768 MB pamięci RAM. Oba urządzenia pracują na systemie operacyjnym Tizen 4.0. Warto zaznaczyć, że oba zegarki działają bezproblemowo i płynnie. Jednak większa ilość pamięci operacyjnej umożliwia w Galaxy Watch korzystanie z niemal każdej aplikacji bez najmniejszego opóźnienia. To także gwarancja, że w przyszłości ten zegarek przyjmie nowe aktualizacje oraz funkcje.
Samsung Galaxy Watch ma akumulator o pojemności 472 mAh, natomiast jego konkurent dysponuje baterią 380 mAh. Dzięki temu nowszy smartwatch jest w stanie wytrzymać na baterii spokojnie kilka dni, nawet przy intensywnym użytkowaniu. To bardzo dobry wynik pozwalający na komfortowe użytkowanie bez obawy o szybką utratę energii. 

Funkcje sportowe - Galaxy Watch górą 

W smartwatchu Samsung Galaxy Watch producent dopracował funkcje sportowe. Dzięki temu zegarek jest w stanie monitorować sześć różnych aktywności, a także  39 różnych typów ćwiczeń. Niezależnie od tego, czy ćwiczysz na siłowni, czy biegasz, to zegarek zawsze będzie bacznie przyglądał się twoim poczynaniom. Samsung Gear S3 Frontier również pozwala na śledzenie aktywności. Jednak liczba dostępnych ćwiczeń jest nieco mniejsza. Wymagający użytkownicy powinni zainteresować się nowszym Samsungiem Galaxy Watch. Pod względem pomiaru pulsu, jak i siły sygnały GPS oba zegarki wypadają bardzo dobrze. 

Ceny zegarków

Samsung Galaxy Watch aktualnie kosztuje około 1195 złotych. Samsunga Gear S3 Frontier można dostać już za około 799 złotych. Jak widać, rozbieżność cenowa jest na tyle duża, że warto zastanowić się nad wyborem konkretnego zegarka. Warto również dodać, że takie ceny obowiązywały w momencie publikowania tego artykułu. Nie jest wykluczone, że w późniejszym czasie oba zegarki będą tańsze.

Jaki smartwatch Samsung wybrać? 

Smartwatche są do siebie bardzo podobne. Samsunga Galaxy Watch polecamy wymagającym użytkownikom, którzy szukają solidnego smartwatcha z mocnymi podzespołami i pojemną baterią.

Samsung Gear S3 Frontier to wybór dla użytkownika okazyjnie uprawiającego aktywność sportową. Do odczytywania powiadomień z telefonu, czy korzystania z wielu aplikacji ten model jest strzałem w dziesiątkę. Jego wzornictwo nie odbiega od nowszego konkurenta, dlatego smartwatch może stanowić bardzo dobry dodatek do luźniejszego, jak i nieco bardziej eleganckiego stroju.