Data publikacji:

Keratynowe prostowanie włosów w domu – poradnik. Uzyskaj wymarzony look!

Piękne, zadbane włosy są jak ozdoba dla każdej kobiety. Gdy jednak, mimo stosowania dobrych kosmetyków pielęgnacyjnych, stan włosów nie jest zadowalający, niejedna z pań sięga po fachowe zabiegi fryzjerskie, mające na celu poprawienie ich wygląd. Jednym z nich jest keratynowe prostowanie włosów, zapewniające miękkość, gładkość i znakomity połysk. Do niedawna zabieg ten można było wykonać wyłącznie w salonie fryzjerskim. Dziś możesz wypróbować keratynowe prostowanie włosów w domu. Radzimy, które produkty ci w tym pomogą.
keratynowe prostowanie włosów

Czym jest keratynowe prostowanie włosów?

Keratynowe prostowanie włosów pochodzi z Brazylii i – jak sama nazwa wskazuje – wykorzystuje naturalny budulec włosa, czyli keratynę. Zabieg polega na wtłoczeniu preparatu z keratyną w głąb włosa, najczęściej z zastosowaniem ciepła. Keratyna wypełnia ubytki w strukturze włosa, dzięki czemu ten staje się idealnie prosty i gładki.

Kto powinien skorzystać z zabiegu?

Keratynowe prostowanie włosów dedykowane jest nie tylko paniom z lokami, którym zamarzyło się trwałe wygładzenie kosmyków. To ratunek dla włosów suchych, puszących się, skłonnych do plątania i wyglądających jak siano. Brazylijki stosują keratynowe prostowanie także jako terapię ochronną: warstwa keratyny chroni włos przed wpływem słońca oraz słonej wody.

Keratynowe prostowanie włosów – w domu czy u fryzjera?

Do niedawna zabieg keratynowego prostowania włosów można było wykonać wyłącznie u fryzjera. Na szczęście, jak w przypadku wielu innych zabiegów urodowych, na rynku pojawiły się produkty, dzięki którym można wykonać go w domowym zaciszu. Potrzebny będzie ci zestaw odpowiednich kosmetyków oraz odrobina umiejętności.

Zobacz także: Prostownice do włosów – ranking

Keratynowe prostowanie włosów w domu – jakie produkty wybrać?

Zestaw do keratynowego prostowania włosów w domu powinien zawierać trzy produkty:
 • oczyszczający szampon,
 • kosmetyk prostujący z keratyną
 • odżywkę.
Do wykonania zabiegu, potrzebne będą ci dodatkowo:
 • pędzelek (jak do farbowania włosów),
 • suszarka,
 • prostownica.

Keratynowe prostowanie włosów w domu krok po kroku

Czas przejść do praktyki – gdy masz już pod ręką swój idealny zestaw do prostowania, postępuj z poniższą instrukcją – wtedy keratynowe prostowanie na pewno przyniesie oczekiwany efekt.
 1. Umyj włosy szamponem oczyszczającym, nawet dwukrotnie. Ważne, aby na włosach nie pozostało ani odrobinę kosmetyku do stylizacji lub zanieczyszczeń.
 2. Osusz włosy ręcznikiem i dokładnie rozczesz. Preparat do keratynowego prostowania przelej do miseczki.
 3. Podziel włosy na partie i rozprowadzaj preparat prostujący pędzelkiem od ich nasady po same końce. Po nałożeniu kosmetyku na całe włosy, pozostaw go na nich na około 15 minut a potem wysusz włosy suszarką.
 4. Suche włosy pokryte kosmetykiem z keratyną wyprostuj prostownicą. Każde pasmo wyprostuj około 5-12 razy. Odczekaj 30 minut.
 5. Umyj włosy ponownie szamponem oczyszczającym, wchodzącym w skład zestawu do prostowania. Precyzyjnie, za pomocą pędzelka, nałóż odżywkę.
 6. Zmyj odżywkę po upływie 15 minut, wysusz włosy suszarką i ponownie wyprostuj prostownicą. Gotowe! Efekt prostych i gładkich włosów, utrzyma się przez około 2 miesiące.

Pielęgnacja włosów po keratynowaniu

Przez 2 dni po zabiegu nie wykonuj żadnych zabiegów na włosach. Nie związuj ich również gumkami, ogranicz używanie spinek (mogą powstać odgniecenia). W tym czasie należy powstrzymać się również od mycia, a nawet moczenia włosów.
Keratynowe prostowanie włosów w domu to sposób na proste, gładkie i odżywione włosy w zaledwie kilka chwil. Wypróbujesz ten zabieg na sobie?

Przeczytaj także:

Autorka: Joanna Stanuch