Data modyfikacji:

Jaki keyboard dla dzieci? Ranking najlepszych

Korzyści płynące z nauki gry na instrumencie można by wymieniać godzinami. Wystarczy jednak wspomnieć o tym, że gra na instrumencie, zwłaszcza w młodym wieku, pomaga rozwijać nasz mózg. Badania pokazują, że dzieci, które grają na instrumentach muzycznych, radzą sobie o wiele lepiej np. podczas lekcji matematyki niż ich mniej muzykalni rówieśnicy. Stosunkowo prostym w nauce i dającym największe możliwości rozwoju instrumentem jest pianino. Nie każdego jednak stać ani nie każdy posiada wystarczająco dużo miejsca, aby zmieścić ten instrument w domu. Dlatego też warto rozejrzeć się za keyboardem. Jaki więc keyboard dla dzieci wybrać? Zobacz ranking polecanych instrumentów.

keyboard

Jaki keyboard dla dzieci?

Mozart podobno już w wieku 5 lat skomponował swój pierwszy utwór, niespełna trzy lata później swoją pierwszą symfonię, a w poważnym wieku 12 lat swoją pierwszą operę. Oczywiście nie możemy wymagać tego samego od naszych pociech. Niemniej jednak warto, jeżeli wykazują one, choć odrobinę zainteresowania muzyką, pchnąć je ku odkrywaniu świata dźwięków. Jaki keyboard dla początkujących wybrać?

Na samym początku nie musimy nabywać koncertowej jakości fortepianu czy profesjonalnych studyjnych keyboardów. Dla zupełnie najmłodszych muzycznych adeptów wystarczający będzie zabawkowy keyboard.

Powinniśmy jednak pamiętać, że mimo iż jest to wciąż tylko zabawka, powinna ona być również w pełni funkcjonalnym instrumentem, umożliwiającym wygrywanie i naukę pierwszych prostych melodii. Zabawka taka powinna być również kolorowa i posiadać szereg dodatkowych opcji, które pozwolą, aby dziecko zbyt szybko nie znudziło się zabawą w muzyka.

Jaki keyboard do nauki dla dziecka?

Jeżeli nasze dziecko jest już nieco starsze, możemy pokusić się o zakup nieco poważniejszego instrumentu. Tutaj też kwestia wyboru odpowiedniego keyboardu zależy od tego czy nasze dziecko jest całkowitym nowicjuszem, czy może ma już jakieś doświadczenie i wykazuje coraz większe zainteresowanie graniem.

Dla całkowitych nowicjuszy, ponownie, nie ma sensu zakupu profesjonalnych, a nawet półprofesjonalnych instrumentów, gdyż istnieje ryzyko, że skończą one swój żywot jako zbyt drogi i mało funkcjonalny mebel. Jednocześnie musimy pamiętać o tym, żeby nawet nowicjusza, wyposażyć w możliwie jak najlepszy sprzęt w obranym budżecie.

Za około 400 złotych bez problemu nabędziemy dobrej jakości keyboard, który idealnie sprawdzi się na początkowych etapach przygody z tym instrumentem.

W granicach 700-800 zł nabędziemy już gotowy zestaw, który pozwoli na wejście w muzyczne hobby z przytupem. Oprócz jeszcze lepszej jakości keyboardów znajdziemy w tym pułapie cenowym zestawy składające się z keyboardów, statywów, taboretów oraz słuchawek, które zapewnią początkującemu, jak i temu bardziej zaawansowanemu młodemu muzykowi komfort przy codziennych ćwiczeniach.

Keyboard dla dzieci – ranking

Na rynku znajdziemy całe zatrzęsienie instrumentów klawiszowych. Znajdziemy wśród nich zarówno ciekawe pozycje dedykowane najmniejszym muzykantom, jak i te nieco poważniejsze dla bardziej wprawionych i zaznajomionych ze światem dźwięków.

W poniższym rankingu zdecydowałem więc zaznajomić was z najciekawszymi, moim zdaniem, pozycjami zarówno dla bardziej zaawansowanych i starszych dzieciaków jak i dla najmniejszych i zupełnie początkujących.

Również w kwestii budżetu każdy powinien znaleźć poniżej coś dla siebie. Mamy tutaj bowiem zarówno instrument za nieco ponad 800 zł jak i za niecałe 300 zł, które w swoich kategoriach cenowych oferują najlepszą możliwą jakość i najprzyjemniejsze doświadczenia z obcowania z tymi instrumentami – rzecz jakże kluczowa dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją muzyczną podróż!

Yamaha PSR-E363

Keyboard dla dzieci otwierający ranking to godny kontynuator edukacyjnej serii keyboardów Yamahy. Funkcje dostępne na pokładzie tego modelu umożliwiają błyskawiczną naukę nowych utworów, jak i dzięki wejściu AUX i opcją wyciszania wokali i linii melodycznych oryginalnego nagrania dają nam możliwość akompaniowania do naszych ulubionych utworów.

Jest to najdroższy instrument w tym zestawieniu, ale też dający największe możliwości brzmieniowe czy doboru akompaniamentów, a to wszystko zamknięte zostało w estetycznej obudowie z intuicyjnym panelem kontrolnym. Yamaha PSR-E363 to zdecydowanie jedna z najlepszych, jeżeli nie najlepsza, pozycja, jeżeli chodzi o dobre jakościowo keyboardy dla początkujących.

Casio SA 77

Casio SA 77 to doskonały wybór na pograniczu zabawki i pełnoprawnego instrumentu, który świetnie sprawdzi się jako pierwszy instrument dla początkującego muzyka. Casio SA 77 to instrument, który w swojej kategorii cenowej posiada wszystkie funkcje, które przydadzą się każdemu, kto dopiero rozpoczyna swoją przygodę z instrumentem.

Co prawda funkcji w SA 77 jest nieco mniej niż w poważniejszej Yamasze PSR-E363, jednak w swojej kategorii cenowej SA 77 niema sobie równych.

Yamaha PSS-E30

Jeżeli nie jesteśmy pewni, czy naszego milusińskiego czeka prawdziwa kariera muzyka i chcemy tylko przetestować jego cierpliwość do codziennego ćwiczenia gam, a jednocześnie zależy nam, by dostarczyć mu dobrej jakości sprzęt, który nie zniechęci go już na samym początku do grania na instrumencie, to Yamaha PSS-E30 będzie idealnym rozwiązaniem.

Yamaha PSS-E30 sprawdzi się świetnie również dla malucha, któremu dzięki wbudowanemu bankowi brzmień przybliży dźwięki najpopularniejszych instrumentów, ale również dźwięki samochodów czy zwierząt. Dzięki wbudowanym piosenkom oraz cyfrowemu śpiewnikowi, który pobierzemy z Internetu, Yamaha PSS-E30 staje się świetnym nauczycielem dla najmniejszych muzyków.

Tekst: Redakcja Magazynu Ceneo