Komputer stacjonarny do biura dobiera się w zależności od typu zadań, jakie mają być na nim wykonywane. Inny komputer biurowy sprawdzi się do fakturowania, a inny do projektowania grafik i testowania oprogramowania. Czym powinien się cechować sprzęt do firmy? Jaki komputer stacjonarny do biura wybrać? Podpowiadamy.
Komputer biurowy składa się z elementów takich, jak:
Wyżej wymienione komponenty są najważniejsze pod kątem zakupu komputera do biura, ponieważ mają one wpływ na wydajność sprzętu.
Czym powinien się charakteryzować komputer do pracy biurowej? Poza wymienionymi powyżej parametrami technicznymi bardzo ważne jest, aby sprzęt:
Inne ciekawe rozwiązanie do biura to tzw. All-in-One – czyli komputer wbudowany w monitor. Do takiej maszyny podłącza się jedynie klawiaturę i myszkę, w związku z czym nie zajmuje on dużej przestrzeni biurka.
Jaki komputer do biura kupić? Jeśli sprzęt ma posłużyć do prostych zadań – obsługi CRM, fakturowania czy też tworzenia treści reklamowych – w zupełności wystarczy PC o następujących parametrach:
Ceny komputerów stacjonarnych do biura są tym wyższe, im lepsze są parametry techniczne. Dlatego też, o ile osoba użytkująca komputer nie planuje tworzyć zaawansowanych grafik, takie podzespoły wystarczą w zupełności.
Jaki komputer do biura wybrać dla grafika? Aby pracownik mógł korzystać z zaawansowanego oprogramowania graficznego takiego jak Adobe Photoshop czy też CorelDraw, potrzebny mu mocniejszy komputer.
Komputer dla grafika powinien zostać wyposażony w:
Ostatnimi czasy w firmach rośnie zapotrzebowanie na testerów aplikacji, wciąż bardzo modny jest także zawód tester gier. Jaki komputer biurowy nada się dla osoby, która pracuje na takim stanowisku? Zarówno programy, jak i gry mają bardzo wysokie wymagania techniczne, w związku z czym komputer stacjonarny do biura powinien mieć potężne podzespoły.
Komputer do biura dla testera powinien zostać wyposażony w:
Dodatkowo warto zainwestować w wysokiej klasy monitor, który pozwoli wykorzystać w pełni potencjał graficzny najnowszych produkcji.
W przypadku komputerów gamingowych oraz biurowych wykorzystywanych do testowania aplikacji bardzo duże znaczenie ma producent. Warto wybierać jedynie sprawdzone i renomowane firmy:
Jeśli komputer ma służyć jedynie do tworzenia dokumentów, producent nie ma aż takiego znaczenia. Warto jednak nabyć sprzęt u sprawdzonego sprzedawcy. Po wyposażeniu biura w sprzęt konieczne jest odpowiednie zabezpieczenie PC zaporami firewall oraz oprogramowaniem antywirusowym.
Komputer biurowy można kupić jako cały zestaw lub złożyć go z wybranych komponentów. Jeśli podzespoły są drogie, często bardziej opłaca się złożyć PC lub wziąć komputer do pracy biurowej w leasing. W przypadku tej drugiej opcji po zakończeniu umowy leasingowej firma może wymienić sprzęt na nowy, w związku z czym wybiera ją wielu przedsiębiorców. Leasingodawcy zachęcają firmy uproszczonymi procedurami, krótkim czasem oczekiwania na decyzję oraz niskim kosztem pozyskania sprzętu komputerowego.
Autorka: Alicja Hudzik