Data modyfikacji:

Kotły 5. klasy: ranking najlepszych urządzeń

Zakup kotła to wydatek wynoszący czasami nawet kilkanaście tysięcy złotych. Nic więc dziwnego, że chcesz, aby wybrane urządzenie posłużyło ci przez lata i charakteryzowało się niezawodną, wydajną pracą. Chcesz wyposażyć swój dom lub budynek w jeden z kotłów 5. klasy? Sprawdź nasz ranking najlepszych modeli.
kotły 5 klasy ranking

Kotły 5. klasy: ranking

Aby ułatwić ci zakup odpowiedniego kotła 5. klasy, przygotowaliśmy ranking, w którym znajdziesz najpopularniejsze urządzenia dostępne na Ceneo.pl.

  1. Kotłospaw Kocioł Pelletowy SLIMKO 12kW
  2. Biadała FENIKS 12kW
  3. Termo-Tech Eco Logic 5 klasa 12 kW
  4. VIADRUS U22 ECONOMY 25 kW
  5. DEFRO SIGMA E 16kW
  6. Kocioł GALMET Galaxia KWE 15kW z podajnikiem

1. Kotłospaw Kocioł Pelletowy SLIMKO 12kW

To kocioł 5. klasy numer jeden w naszym rankingu. Urządzenie o kompaktowym rozmiarze zostało wyposażone w automatyczną zapalarkę, wbudowaną dmuchawę, rotacyjne oczyszczanie komory oraz nowoczesny sterownik. Możesz także sterować nim on-line – wystarczy dostęp do Internetu! Sprzęt dodatkowo obsługuje zarówno obieg mieszaczowy, jak i grzewczy CO oraz CWU.

2. Biadała FENIKS 12kW

To kocioł 5. klasy na ekogoroszek, w którym znalazły się takie praktyczne elementy, jak: żeliwny podajnik, nowoczesny sterownik elektryczny Ekoline czy odporny palnik. Samo urządzenie otrzymało liczne atesty i certyfikaty, które potwierdzają jego najwyższą klasę ekologiczną.

Co więcej, model ma płaskie, wzmocnione ściany kanałów wodnych oraz izolację z wełny mineralnej. Zakup drugiego najlepszego kotła 5. klasy w naszym rankingu to zdecydowana oszczędność pieniędzy i dbałość o środowisko. Zdecydowanie warto sparwdzić ten model pieca na ekogroszek.

3. Termo-Tech Eco Logic 5 klasa 12 kW

Jaki kocioł 5. klasy kupić? To kolejne urządzenie w naszym rankingu, które łączy w sobie funkcjonalność z atrakcyjną ceną. Model z automatycznym trybem pracy został wyposażony dodatkowo w automatyczne spalanie, a do codziennej pracy wykorzystuje ekogroszek. Nie zabrakło także żeliwnego rusztu i wykonania z atestowanej stali kotłowej.

4. VIADRUS U22 ECONOMY 25 kW

Kolejny kocioł 5. klasy w rankingu ma ręczny załadunek paliwa i jest przeznaczony do pracy z drewnem kawałkowym. Urządzenie ma komorę zasypową zbudowaną w taki sposób, aby w trakcie spalania nie był konieczny wentylator. Sprzęt może być bez problemu stosowany w układzie grzewczym zarówno z grawitacyjnym, jak i wymuszonym obiegiem wody grzewczej.

5. DEFRO SIGMA E 16kW

Jest urządzeniem, które można wykorzystać w pompowych i grawitacyjnych instalacjach. Urządzenie ma katalizatory dookoła paleniska, regulowany kąt położenia panelu sterującego, a także możliwość sterowania przez Internet. Co więcej, do produkcji wymiennika ciepła wykorzystano atestowaną stal kotłową. Sam model może pochwalić się sprawnością wynoszącą aż 90%.

6. GALMET Galaxia KWE 15kW

Piec z podajnikiem to ostatni kocioł 5. klasy w naszym rankingu. Jak obiecuje jego producent, urządzenie pozwala zaoszczędzić nawet do 1500 kg węgla w każdym sezonie. Niską emisję spalin modelu potwierdzono w certyfikowanym laboratorium, a zastosowanie ekogroszku pozwala sprzętowi osiągnąć sprawność na poziomie 94,29%.

Wszystko, co warto wiedzieć o kotłach 5. klasy z naszego rankingu

Kotły 5. klasy, które wymieniliśmy w rankingu, podobnie jak i pozostałe urządzenia zakwalifikowane do tej grupy, mogą pochwalić się najmniejszym poziomem emitowanych spalin spośród wszystkich modeli dostępnych na rynku. Co za tym idzie – produkują około 10% mniej zanieczyszczeń, jednocześnie mając wpływ na zmniejszenie emisji smogu. Sprzęt jest zazwyczaj przeznaczony do pracy z węglem kamiennym, pelletem lub ekogroszkiem, jednak w ofercie producentów nie brakuje również tych na drewno.

Kotły 5. klasy są najbardziej ekologicznym rozwiązaniem. W ich przypadku dbałość o środowisko idzie również w parze z wysoką sprawnością, łatwością obsługi, a często nawet realną oszczędnością pieniędzy. Tego typu urządzenia zużywają do codziennej pracy o wiele mniej paliwa niż ich odpowiedniki z pozostałych kategorii. Kotły bez obaw mogą być instalowane zarówno w domach, jak i różnych obiektach.