Data modyfikacji:

Kraje, w których zawsze jest ciepło: 5 destynacji

Urlop letni lub zimowy w słonecznym kraju to wymarzone wakacje wielu z nas. Gdzie pojechać, aby cieszyć się wysoką temperaturą i bezchmurnym niebem? Przedstawiamy top 5 słonecznych krajów, w których zawsze jest ciepło.

Kraje, w których zawsze jest ciepło – lista

Słoneczna pogoda, dodatnia temperatura, piaszczyste plaże, lazurowe wody – na Ziemi znajdziemy wiele miejsc, gdzie zawsze jest ciepło. Przedstawiamy przegląd słonecznych i ciepłych kierunków turystycznych:

  1. Brazylia
  2. Grecja
  3. Sri Lanka
  4. Australia
  5. Wietnam

1. Brazylia – raj dla surferów

Największe państwo Ameryki Łacińskiej znane jest nie tylko karnawału w Rio. Brazylia ma bardzo długą linię brzegową. Oferuje niezliczone plaże – zarówno publiczne strzeżone, jak i dzikie, na których nie znajdziemy żywej duszy. Zależnie od miejsca temperatury w ciągu roku wahają się od 15 do 40 stopni. Brazylia to również raj dla surferów z licznymi bazami sportowymi.

2. Grecja – kraj pięknych plaż i zabytków

Grecja to od lat jeden z najpopularniejszych wakacyjnych kierunków Polaków. Zimą temperatura kraju z Półwyspu Bałkańskiego wynosi kilkanaście stopni – to znakomity czas na zwiedzanie wspaniałych i licznych greckich zabytków. W okresie letnim możesz w pełni cieszyć się śródziemnomorskim klimatem i chłonąć wspaniałe greckie słońce, kąpiąc się w morzu i spacerując po urokliwych miastach.

3. Sri Lanka – tropikalna wyspa z rajskimi plażami

Azjatyckie państwo na wyspie Cejlon to bardzo ciekawy cel podróży. Panuje tutaj klimat tropikalny. Przygotuj się na fale gorącego i wilgotnego powietrza. Warte odwiedzenia są tropikalne lasy i plantacje herbaty. Będziesz mieć także okazję zobaczyć słonie na wolności.

4. Australia – zachwycająca fauna i flora

Trudno mówić o jednolitym australijskim klimacie. Australia to największa wyspa na świecie, z kilkoma mikroklimatami. Jedno jest pewne – nawet zimą nie będziesz tu marznąć. Wyspa kusi turystów pięknymi plażami, rozwiniętymi miastami i małymi wioskami, pustyniami oraz mnóstwem endemicznych gatunków zwierząt.

5. Wietnam – malownicze wybrzeża i góry

Wietnam powoli staje się bardzo popularnym kierunkiem. Klimat Wietnamu jest bardzo zróżnicowany, co sprawia, że kraj można odwiedzić o dowolnej porze roku. Wietnam zachwyca odludnymi miejscami, plażami z palmami i tropikalnymi dżunglami, w których króluje przyroda. Ponad połowę kraju zajmują góry i wyżyny.

Autorka: Nadia Pietrzak