Data modyfikacji:

Jakie lampki nocne do sypialni wybrać? Przegląd modnych lampek

Lampki nocne do sypialni to punkt obowiązkowy w stylizacji pomieszczenia, który jest połączeniem praktyki i estetyki. Jeśli szukasz idealnego modelu dla siebie, zobacz, jakie lampki nocne do sypialni są najmodniejsze.

lampki nocne do sypialni

Lampki nocne do sypialni

Lampka nocna idealnie sprawdzi się w niemal każdej stylistyce. Szukasz nowoczesnych lampek do sypialni? A może wolisz bardziej klasyczne klimaty? Zobacz modne lampki nocne do sypialni.

Lampki nocne do sypialni w stylu industrialnym

Lampki nocne do sypialni przypominające elementy oświetlenia rodem z warsztatów czy wnętrz fabrycznych to jedne z najmodniejszych modeli. Te, które szczególnie dobrze sprawdzają się w stylizacji stolika nocnego, są tak skonstruowane, aby żarówka pozostawała w pełni widoczna. Najczęściej są dość minimalistyczne w formie, ale dobrze komponują się z różnymi aranżacjami.

Jeśli postawisz na nowoczesną lampkę nocną do sypialni w takim wydaniu, warto zdecydować się na model z możliwością regulacji natężenia światła. Dzięki temu dostosujesz jego intensywność do swoich potrzeb. W przeciwnym razie światło padające z nieosłoniętej niczym żarówki mogłoby razić cię w oczy.

Stylowe i modne lampki nocne kreślarskie do sypialni

Marzą ci się lampki nocne do sypialni w czarnym kolorze? Modele kreślarskie mogą być świetną opcją. Ich wzornictwo również nawiązuje do industrialnej estetyki, ale ich cechą charakterystyczną jest konstrukcja składająca się z kilku przegubów, pozwalających na wygodne sterowanie położeniem źródła światła. Dzięki temu ustawisz lampkę nocną w sypialni w takiej pozycji, aby zapewniła dogodne oświetlenie dostosowane do bieżących potrzeb.

Klasyczne lampki nocne do sypialni z tekstylnym abażurem

To klasyka, która praktycznie zawsze będzie strzałem w dziesiątkę. Lampki nocne do sypialni z tekstylnym abażurem dają przyjemne światło, ponieważ jest ono zmiękczone przez warstwę materiału i w efekcie przyjemniejsze w odbiorze.

Lampki nocne do sypialni tego typu najczęściej mają klasyczne wzornictwo i osadzone są na efektownych podstawach, które dodatkowo stanowią ozdobę aranżacji.

Wiszące lampki nocne do sypialni

Ciekawym pomysłem na niesztampową aranżację sypialni i wykroczenie poza stylizacyjne schematy są lampki nocne wiszące. Osadza się je na długich przewodach czy łańcuchach, tak aby wisiały nisko, niemal tuż nad stolikiem nocnym.

W takim wydaniu światło padające z wiszącej lampki jest przyjemniejsze dla wzroku, ponieważ nie pada z góry, a jednocześnie sama lampka nocna prezentuje się bardzo ciekawie. Możesz iść nawet o krok dalej i wykorzystać w ten sposób kompozycję dwóch czy trzech lampek.

W tej roli dobrze sprawdzają się minimalistyczne metalowe lampki nocne do sypialni, zwłaszcza jeśli postawisz na kilka modeli w różnych kolorach. Inną ciekawą opcją są lampy wiszące z plecionymi kloszami. Lampki wykonane z wikliny czy trawy morskiej sprawiają, że po włączeniu żarówki pleciony klosz daje efektowną grę światła i cienia w pomieszczeniu.

Kinkiety

Źródła światła osadzone na ścianie przy łóżku to kolejny modny sposób na lampki nocne do sypialni. O takim rozwiązaniu najlepiej jest pomyśleć na wczesnym etapie projektowania wystroju wnętrza, ponieważ do kinkietów należy doprowadzić przewody instalacji elektrycznej.

Kinkiety będą dobrym pomysłem nie tylko przez wzgląd na atrakcyjny wygląd. To także sprawdzony sposób na oszczędność miejsca. Jeśli twoja sypialnia jest niewielka i na stoliku nocnym może brakować miejsca na lampkę, kinkiet nie ograniczy cennej przestrzeni.

Na koniec warto wspomnieć jeszcze o jednym ciekawym trendzie. W roli oświetlenia przy łóżku dobrze sprawdzają się także girlandy lampek. Popularne cotton balls emitują przyjemne światło i do tego mogą być idealnym sposobem, aby dodać nieco koloru do stylizacji pomieszczenia. Alternatywą mogą być sznury żarówek, które dają równie ciekawy efekt wizualny.