Data publikacji:

Jaki laptop dla 6-latka? Edukacyjny czy tradycyjny?

Jaki laptop dla 6-latka jest najlepszym wyborem? Na rynku znajdziesz zarówno tradycyjne modele, które wzbogacono o szereg praktycznych funkcji dedykowanych najmłodszym, jak i zabawki interakcyjne, czyli laptopy edukacyjne. W tym artykule bierzemy pod lupę najlepsze propozycje i podpowiadamy, jaki laptop dla 6-latka warto kupić nie tylko na prezent.
laptop dla 6-latka

Laptop edukacyjny dla 6-latka – czy warto?

Laptop edukacyjny dla 6-latka to zabawka interaktywna. Dzięki temu nie tylko bawi, ale także uczy. Co istotne, w porównaniu do tradycyjnych modeli nie pozwala na połączenie się z internetem czy korzystanie z aplikacji. Zamiast tego jest wyposażony w różnorodne elementy – przyciski, klawisze i nie tylko, które pomagają maluchowi poznać bliżej świat zwierząt, cyfry, nowe słowa, a nawet język obcy.
W trakcie zabawy laptop interaktywny dla 6-latka angażuje aż trzy zmysły: dotyk, słuch i wzrok. Dodatkowo pozwala dziecku trenować koordynację i koncentrację. A to wszystko w połączeniu z prostą obsługą, pięknym oraz kolorowym designem.

Jaki laptop zabawkę wybrać dla 6-latka?

Na co zwrócić uwagę, wybierając laptop edukacyjny dla 6-latka? Przede wszystkim na grupę wiekową, której jest dedykowany interesujący cię model Dobrze, aby nowy model zachęcał także malucha do zabawy swoim wyglądem – był kolory i na przykład pokryty motywem z ulubionej bajki albo kreskówki dziecka.
Sprawdź też, jakie gry edukacyjne zapewnia i czego uczy, a na zakończenie upewnij się, że laptop interaktywny dla 6-latka został wykonany z wytrzymałego i jednocześnie bezpiecznego materiału.

A może klasyczny laptop dla 6-latka?

Klasyczny laptop dla 6-latka sprawdzi się w przypadku, gdy chcesz zapewnić dziecku nie tylko rozrywkę, ale także pomoc w nauce. Już teraz warto podkreślić, że musisz się liczyć z wyższym kosztem zakupu w porównaniu do zabawek edukacyjnych. Jeśli jednak masz pewność, że to dobry wybór, to poniżej znajdziesz kilka wskazówek, dzięki którym z łatwością znajdziesz najlepszy laptop dla 6-latka.
Zacznij od dobrania odpowiedniego rozmiaru ekranu. Nie powinien być ani za duży, ani za mały. Dlaczego? Duża przekątna zazwyczaj wiąże się z większą wagą, a tym samym może utrudniać dziecku przenoszenie laptopa, a nawet narazić urządzenie na przypadkowe uszkodzenie. Z kolei za mały ekran będzie po prostu mało czytelny. Optymalny wyborem jest sprzęt z wyświetlaczem o przekątnej 12-14 cali.
Co z procesorem? W tej kwestii nie musisz stawiać na najwyższą jakość i wydajność. W końcu potrzeby 6-latka nie są ogromne, dlatego możesz zaoszczędzić trochę pieniędzy na tej części. Warto jednak postawić na wydajną, trzymającą długo baterię. Ważne, aby laptop działał bez zewnętrznego źródła zasilania przynajmniej przez kilka godzin. Dzięki temu 6-latek będzie mógł wziąć komputer do szkoły albo w podróż, jeśli zajdzie taka potrzeba.
Jakie inne cechy powinien mieć laptop dla 6-latka? Postaraj się wybrać model z trwałą, wzmocnioną obudową albo dokup osobno etui, które ochroni go przed uszkodzeniem. Sprawdź też, czy interesujący cię model umożliwia aktywację funkcji kontroli rodzicielskiej.

Co jest lepszym wyborem: laptop interaktywny czy tradycyjny dla 6-latka? Podsumowanie

Jaki zatem laptop dla 6-latka wybrać? Wszystko zależy od tego, do czego ma służyć. Jeżeli szukasz nowej zabawki, która zapewni maluchowi rozrywkę oraz pomoże mu w trenowaniu koordynacji, to świetnym wyborem jest laptop edukacyjny dla dzieci. Jeśli jednak sprzęt dla 6-latka ma przydać się także do nauki, to o wiele lepszym rozwiązaniem jest tradycyjny model, koniecznie z opcją kontroli rodzicielskiej.
Zdjęcie: Envato Elements
Katarzyna Wendzonka
Katarzyna Wendzonka

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Miłośniczka kawy, dobrych seriali, thrillerów i pisania. Największą przyjemność sprawia jej tworzenie tekstów na temat mody, pielęgnacji, jedzenia oraz wszystkiego, co związane z marketingiem internetowym.