Data modyfikacji:

5 najlepszych zestawów Lego Technic

Bugatti z Lego? Taki prawdziwy, jeżdżący, z silnikiem? To nie był żaden fake news. Lego naprawdę zbudowało z miliona klocków replikę jednego z najdroższych samochodów świata. Lego to fantazja, inspiracja i nieograniczona wyobraźnia twórców, ale także, lub – przede wszystkim – odbiorców. Dziś podpowiadamy, na jakie zestawy Lego Technic zwrócić uwagę w ferworze przedświątecznych zakupów.
Pamiętam jak swego czasu główne portale informacyjne obiegła informacja o tym, że kilkulatek niechcący zniszczył budowlę Lego, którą dorosły twórca budował nieprzerwanie 3 dni i 3 noce na Lego Expo w Ningbo w Chinach. Jaką moc kryją w sobie te malutkie klocki, skoro newsa o tym, że figura z nich zbudowana podają media na całym świecie?

Jeden z polskich architektów pochwalił się kiedyś na Fejsbuku zdjęciem Pałacu Kultury. Wykonanego oczywiście z klocków Lego. Budowla wyglądała imponująco, a jeszcze bardziej zaimponował pan architekt, który przyznał, że budował Pałac przez 10 miesięcy. Zresztą, to nie jedyny Duży Chłopiec, który z Lego nie wyrósł i nic nie wskazuje na to, by wyrósł kiedykolwiek. Na Youtube niezwykle popularny jest kanał Pawła Kmiecia, 33 latka, który sprzedał duszę tym małym, kolorowym diabłom. Jedną z jego najdroższych i najbardziej czasochłonnych konstrukcji była ciężarówka – holownik z 17 silnikami. W jednym z wywiadów powiedział, że pół roku spędził na poszukiwaniach specjalnych kabli, które ten zbudowany z Lego pojazd wprawią w ruch.

Nie znam dziecka, które nie przechodziłoby legomanii – budowania, konstruowania, ale także naciągania rodziców na kolejne zestawy „must have”. Tej pokusie nasza rodzina ulegała bez specjalnych wyrzutów sumienia. Wystarczyło przez chwilę popatrzeć na pasję kreowania, by zapomnieć o wydanych pieniądzach.

Ponieważ Lego krok w krok idzie z duchem czasów, zatem każdego roku, obok tradycyjnych modeli do składania, pojawiają się modne wersje, odpowiadające na aktualne trendy. Ta prawidłowość nie omija także serii Lego Technic, czyli klocków dla Małych Wielkich Konstruktorów.

Stworzyliśmy dla Was subiektywny ranking zestawów NAJ. Wyjątkowy, bo oparty o wiedzę i emocje naszych małych testerów, czyli dzieciaki redaktorów Magazynu Ceneo.

1. BMW 1200 GS z klocków Lego Technic

Dla tych, co kochają motocykle, no i tę ich markę… BMW w kolorach oczywiście niebiesko - czarnych ma dwucylindrowy silnik i ruchomą kierownicę. Wybaczcie rodzice, ale za BMW się płaci... w tym wypadku jakieś 160 zł.

2. Ekipa robót drogowych, słowem koparki, dźwigi, przyczepy, naczepy, ciężarówki.

Zestaw dla Małego Budowlańca jak znalazł. A dodatkowo nie zrujnuje rodzicielskiej kieszeni - około 90 zł.

3. Zielona wyścigówka

Stosunkowo tani i prosty zestaw – w sam raz na początek przygody z Lego Technic. Wiek: 7+, cena: około 70 zł

4. Zestaw dla wymiataczy

Realistyczna replika koparki górniczej z wielkimi gąsienicami i kabiną z widocznymi detalami wyposażenia. Po włączeniu silnika Power Functions mały budowniczy przekona się, jak działają pasy przenośników, obracanie wielkiej nadbudówki czy przenosiny urobku do podstawionej ciężarówki. Model można przerobić na mobilną przetwórnię kruszywa. Cena: od 770 zł

5. Mack Anthem

Największy hit zostawiłam na koniec. To nowość i wielka aspiracja Legomaniaków, skomplikowana ciężarówka, której stworzenie wymaga uwagi i czasu i. Koszt: około 550 zł.
Autorka: Katarzyna Berg