Data modyfikacji:

LG Wing. Pierwszy smartfon z obrotowym ekranem

LG Wing to najnowszy flagowiec, który po raz pierwszy otrzymał obracany ekran. Nowa konstrukcja dysponuje również topowymi podzespołami, a także świetnym zestawem aparatów fotograficznych. Sprawdź specyfikację LG Wing.

lg wing

Takiego ekranu jak w LG Wing jeszcze nie było! 

Na pierwszy rzut oka wygląda jak normalny telefon, jednak LG zaskoczyło użytkowników i przygotowało bardzo ciekawą konstrukcję. Złożony smartfon LG Wing ma wyświetlacz 6,8-calowy POLED, który ma proporcje 21:9 oraz rozdzielczość Full HD+. Użytkownik może go w dowolnym momencie obrócić i wtedy naszym oczom ukazuje się dodatkowy panel 3,9-calowy.

Dodatkowa przestrzeń robocza może wyświetlać więcej treści. Przykładowo w aplikacji YouTube na mniejszym ekranie mamy możliwość zarządzania poziomem głośności czy jasności. W grach z kolei wyświetlane są dodatkowe elementy, takie jak chociażby mapa. Co ciekawe, użytkownik może również na jednym ekranie oglądać film, a na drugim odpisywać na wiadomości znajomym.

Obudowa w LG Wing jest wodoodporna. Dodatkowo smartfon spełnia certyfikat Mil-STD-810G, który gwarantuje znakomitą wytrzymałość i pozwala na pracę w ekstremalnie trudnych warunkach.

LG Wing specyfikacja

  • ekran główny: 6,8 cala POLED 
  • rozdzielczość: Full HD + 
  • ekran dodatkowy: 3,9 cala 
  • procesor: Qualcomm Snapdragon 765G 5G 
  • pamięć RAM: 8 GB
  • pamięć wewnętrzna: 128 GB 
  • aparat główny: 64 Mpix + 13 Mpix + 12 Mpix Gimbal Motion
  • przedni aparat: wysuwany 32 Mpix
  • bateria: 4000 mAh 

LG Wing z niezłą specyfikacją 

LG Wing otrzymał procesor Qualcomm Snapdragon 765G, który działa z 8 GB pamięcią RAM. Mimo że telefon nie ma topowego procesora, to na brak wydajności użytkownicy z pewnością nie będą mogli narzekać. Warto wspomnieć, że najnowszy smartfon obsługuje również sieć 5G.

Na niezbędne pliki przygotowano 128 GB pamięci wewnętrznej. Pod warstwą ekranu głównego znalazł się również czytnik linii papilarnych, odpowiadający za bezpieczeństwo.

Aparaty fotograficzne z funkcją gimbala to prawdziwa nowość! 

LG Wing dysponuje trzema aparatami fotograficznymi. Główny ma rozdzielczość 64 Mpix, co w zupełności wystarczy do zrobienia ostrego i pełnego szczegółów zdjęcia. Dodatkowo do dyspozycji mamy aż dwa aparaty szerokokątne. Jeden standardowy służy głównie do wykonywania zdjęć. Drugi natomiast ma stabilizację, która w połączeniu z trybem gimbala gwarantuje płynny i nieporuszony obraz.

Producent przygotował kilka różnych ustawień. Telefon po rozłożeniu ekranu możemy pewniej chwycić, natomiast na dodatkowym ekranie pojawia się specjalny joystick do zarządzania kadrem. Najnowszy smartfon może nagrywać filmy w slow-motion, a także korzystać z dwóch kamer jednocześnie. Jego możliwości są ogromne, dlatego zdjęcia, jak i materiały filmowe będą wyglądały jeszcze lepiej.

Z przodu zastosowano wysuwany z obudowy aparat o rozdzielczości 32 Mpix. Wykonanie dobrego selfie za jego pomocą nie będzie stanowiło najmniejszego problemu.

LG Wing: ceny i dostępność 

LG Wing jest dostępny w Polsce w kolorze białym i czarnym. Cena nowego smartfona wynosi od 4499 złotych.

Zdjęcie: LG

Autor: Bartłomiej Mazurek