Data publikacji:

Lokalizator telefonu. Jak namierzyć telefon bez wysyłania SMS? 

Zdarza się, że smartfon został zgubiony lub skradziony. Nowe technologie zastosowane w urządzeniach pozwalają na lokalizowanie telefonu bez konieczności wysyłania SMS-ów. Sprawdź, jak namierzyć telefon bez wysyłania SMS. Podpowiadamy, jak działa lokalizator telefonu.

Lokalizator telefonu

Jak znaleźć telefon z systemem Android? Namierzanie telefonu Google

Google znacznie ułatwia znalezienie zagubionego telefonu. Aby było to możliwe, konieczne jest posiadanie konta Google i połączenie go z używanym telefonem. Do lokalizacji wymagane jest również włączenie modułu GPS. Wszystko, co potrzebne znajdziesz w Ustawieniach, a dokładniej w zakładce „Znajdź moje urządzenie”.

Jak namierzyć telefon bez wysyłania SMS? W przypadku zagubienia telefonu należy otworzyć przeglądarkę i wpisać: www.google.com/android/find. Po zalogowaniu powinniśmy zobaczyć dokładną lokalizację naszego smartfona. Z poziomu komputera można zabezpieczyć urządzenie i wylogować je z konta Google. Dodatkowo użytkownik może całkowicie wymazać pamięć. Lokalizacja jest zwykle bardzo dokładna, dlatego szanse na znalezienie telefonu są bardzo duże!

Lokalizator telefonu Apple z systemem iOS 

Namierzanie iPhone’ów również jest bardzo proste. Wszystko za sprawą aplikacji Lokalizator, która jest dostępna domyślnie na każdym telefonie Apple. Aby ją uruchomić, na iPhonie lub iPadzie należy wykonać następujące czynności:

  1. Na telefonie, tablecie lub iPodzie Touch wejdź w ustawienia 
  2. Następnie kliknij na swoje dane kontaktowe i przejdź do aplikacji Lokalizator
  3. Włącz funkcję Znajdź Moje Urządzenie. Jeżeli chcesz aby bliscy mogli ciebie lokalizować, to również możesz wybrać taką opcję.
  4. Apple umożliwia odnajdywanie urządzenia nawet, gdy jest poza siecią. Do tego konieczne jest zaznaczenie opcji „usługi Znajdź Mój” oraz „Wysyłaj ostatnie położenie”.

Dzięki aplikacji do namierzania telefonu od teraz smartfon będzie mógł zostać zlokalizowany w dowolnym momencie. Można to zrobić za pomocą przeglądarki, logując się w iCloud i wybierając zakładkę Lokalizatora. Dzięki tej funkcji wielu użytkowników było w stanie odzyskać swoje urządzenia! W razie potrzeby za pomocą aplikacji możemy skasować dane, zostawić wiadomość dla znalazcy, a także odtworzyć dźwięki.

Smartwatch również może pomóc w odnalezieniu zagubionego telefonu 

Jeżeli zdarzy ci się zgubić telefon, to w jego znalezieniu może pomóc smartwatch. Funkcje lokalizacji telefonu znajdują się nawet w budżetowych opaskach fitness. Warto dodać, że taka możliwość istnieje w momencie, gdy jesteśmy połączeni z inteligentnym zegarkiem.

Najlepiej sprawdza się to w domowym zaciszu. Gdy zostawimy smartfon w pobliżu, za pomocą zegarka bez problemu go odnajdziemy. Wystarczy wybrać opcję lokalizowania telefonu, a już po chwili zostanie odtworzony dźwięk. Ta metoda świetnie sprawdza się w codziennym użytkowaniu.

Jak namierzyć telefon bez wysyłania SMS?

Warto pamiętać o tym, że w sieci istnieje wiele serwisów, które obiecują namierzenie telefonu po wysłaniu SMS. Niestety, ale zdecydowana większość takich praktyk to oszustwa mające na celu wyłudzenie pieniędzy od użytkownika. Pamiętaj, aby zawsze dobrze zabezpieczać swoje urządzenie i uruchamiać usługi lokalizacyjne. Tylko w taki sposób w razie problemu znajdziesz swój telefon.

Pamiętaj również o ustawieniu hasła, którego potencjalny złodziej nie będzie w stanie złamać. Dobrze mieć włączone również zabezpieczenia biometryczne, takie jak odcisk palca czy rozpoznawanie twarzy. To znacznie utrudnia dostanie się do sprzętu.

Autor: Bartłomiej Mazurek