Data modyfikacji:

Jaka mała lodówka do zabudowy? Ranking TOP 9

Wybór odpowiedniej małej lodówki do zabudowy może jednak być wyzwaniem, biorąc pod uwagę różnorodność dostępnych modeli na rynku. W tym artykule przedstawimy ci ranking małych lodówek do zabudowy, które wyróżniają się zarówno swoją funkcjonalnością, jak i oszczędnością miejsca. Będziemy analizować kluczowe cechy i parametry, aby pomóc ci dokonać świadomego wyboru i znaleźć idealną małą lodówkę do zabudowy, która spełni twoje oczekiwania oraz potrzeby. Przygotuj się na przyjemną podróż po świecie kompaktowych lodówek – oto ranking polecanych modeli.
mała lodówka do zabudowy

TOP 9 małych lodówek do zabudowy

Bosch Serie 6 KUL15ADF0

Nasz ranking małych lodówek do zabudowy otwiera podblatowa lodówka niemieckiej marki Bosch. Produkty tej firmy od lat cieszą się uznaniem na rynkach w całej Europie. Również lodówki Boscha to artykuły polecane w niemal wszystkich rankingach sprzętu AGD.
Lodówka KUL15ADF0 to jednodrzwiowy model o wymiarach 81,8 cm × 59,8 cm × 54,8 cm. Jest wyjątkowo kompaktowa, a równocześnie pojemna – chłodziarka mieści 108 l, zaś zamrażarka 15 l.
Lodówka posiada standardowe oświetlenie wnętrza oraz alarm wzrostu temperatury i otwartych drzwi. Producent deklaruje stosunkowo niskie zużycie energii (140 kWh/rok) oraz dość cichą pracę (38 dB). W razie awarii nie musimy martwić się o przechowywane produkty – lodówka powinna utrzymać prawidłową temperaturę do 10 godzin po odłączeniu od prądu bądź awarii. 
Lodówka Bosch idealnie sprawdzi się w mieszkaniu singla bądź pary. Będzie też przydatna w domkach letniskowych czy na działkach. Może być również wykorzystana jako dodatkowa przestrzeń dla lodówki o standardowych wymiarach. Koszt tej małej lodówki do zabudowy waha się w granicach 2050–2250 zł.

AEG SFB682F1AF

AEG nie jest zbyt popularną firmą na polskim rynku – w rankingach rozpoznawalności zdecydowanie wyprzedzają ją Bosch, Amica, Beko czy Indesit. Warto jednak zwrócić uwagę na produkty tej marki – zwłaszcza że pod enigmatyczną nazwą kryje się dobrze znany nam Electrolux. 
Lodówka AEG SFB682F1AF ma bardzo podobne wymiary, jak wcześniej wspomniana mała lodówka do zabudowy firmy Bosch (81,9 cm × 59,6 cm × 54,7 cm). Podsiada jednak nieco większą zamrażarkę o pojemności 16 l. Równocześnie pojemność chłodziarki to 106 l, co daje nam nieco mniej przestrzeni niż wyżej opisany model. Nie jest też tak oszczędna, choć wciąż pobiera stosunkowo niewiele prądu. Rok pracy lodówki marki AEG to około 185 kWh.
Poziom hałasu obu modeli także jest porównywalny. Chłodziarka AEG jest jednak nieco tańsza, choć różnica ta nie jest duża. Mała lodówka do zabudowy kosztuje około 2000 zł. Z uwagi na dużą pojemność przy niewielkich wymiarach i stosunkowo cichą pracę chłodziarka AEG zajmuje drugie miejsce w naszym rankingu. 

Amica UC162.4

Trzecie miejsce w naszym rankingu małych lodówek do zabudowy zajmuje kompaktowy model UC162.4 rodzimego producenta – firmy Amica. To jedodrzwiowa mała lodówka o wymiarach 81,8 cm × 59,6 cm × 55 cm. Jest bardzo pojemna – pomieści w sobie aż 135 litrów. Warto jednak pamiętać o tym, że model ten nie posiada zamrażarki. Jeśli więc lubisz zachować sobie pudełko lodów na później, lodówka ta nie będzie najlepszym wyborem.
Mogą się na nią zdecydować osoby ceniące sobie oszczędność prądu, bowiem chłodziarka marki Amica pobiera jedynie 116 kWh/rok, co czyni ją najbardziej energooszczędną z omawianych dotąd modeli. Mała lodówka do zabudowy posiada także kilka dodatkowych funkcji, takich jak DoorShelf, FixSystem czy SafetyGlass.
Pracuje nieco głośniej niż wcześniej polecane modele, jednak różnica ta nie jest wielka. Producent deklaruje, że poziom hałasu wynosi 40 dB. Cena lodówki również jest bardzo zachęcająca – model ten kupimy już od 1200 zł. Jest to zatem mała lodówka do zabudowy dla osób, które mają szczególnie ekonomiczne podejście do życia.

Siemens KU15LADF0

Tuż za podium naszego rankingu uplasowała się lodówka marki Siemens. Model ten został wyposażony w zamrażarkę, dlatego lepiej sprawdzi się u osób ceniących sobie dłuższe przechowywanie żywności. Wymiary chłodziarki niewiele różnią się od pozostałych i wynoszą 81,8 cm × 59,8 cm × 54,8 cm, co przekłada się na łączną pojemność 123 l (108 l chłodziarka, 15 l zamrażarka).
Pod kątem zużywania prądu oraz poziomu hałasu Simens bardzo przypomina małą lodówkę do zabudowy firmy Bosch. W tym modelu znajdziemy jednak dodatkową komorę świeżości, oświetlenie ledowe oraz technologię SoftClose i supermrożenie. Mała lodówka od Simensa jest też nieco tańsza niż ta od Boscha. W dobrych sklepach można ją znaleźć w cenie poniżej 2000 zł. 

CONCEPT LV4660

CONCEPT LV4660 to kompaktowa lodówka do zabudowy o wymiarach 81,8 cm × 54 cm × 54,8 cm. Zapewnia pojemność 115 l, w tym 98 l przestrzeni chłodzenia i 17 l zamrażarki. Pracuje przy poziomie hałasu wynoszącym około 40 dB, zapewniając ciszę w kuchni. Roczne zużycie prądu wynosi około 168 kWh, co czyni ją energooszczędnym wyborem.
Idealna dla niewielkich kuchni, oferuje wygodne przechowywanie żywności przy minimalnym hałasie i kosztach eksploatacji. Mała lodówka do zabudowy marki CONCEPT to również ekonomiczne rozwiązanie pod kątem kosztu samego sprzętu – cena tego modelu waha się w granicach 1700–1900 zł.

Electrolux LRB2AE88S

Electrolux LRB2AE88S to kompaktowa lodówka do zabudowy, idealna dla małych kuchni. Zewnętrzne wymiary wynoszą 87,3 cm × 54,8 cm × 54,9 cm. Oferuje pojemność 142 l. Klasyfikowana jest w klasie energetycznej E, co gwarantuje niskie zużycie energii. To praktyczne i estetyczne rozwiązanie, które doskonale wpasuje się w ograniczoną przestrzeń kuchni. To najcichszy i najtańszy model z polecanych dotychczas w tymże rankingu. Lodówkę marki Electrolux kupisz już za 1300 zł.

Bosch KIL22NSE0

Kolejny model marki Bosch w rankingu najlepszych małych lodówek do zabudowy może świadczyć tylko o jednym – firma ta tworzy naprawdę solidne produkty. Tym razem pochylimy się nad kompaktowym modelem KIL22NSE0, którego wymiary to 87,4 cm × 54,1 cm × 54,8 cm, co przekłada się na łączną pojemność 129 l (104 l chłodziarka i 15 l zamrażarka).
Lodówka również należy do tych energooszczędnych i cichych, dzięki czemu świetnie sprawdzi się w aneksie kuchennym. Jest nieco droższa niż jej koleżanka marki Electrolux i kosztuje średnio 1800 zł.

Whirlpool ARG585

Przedostatnie miejsce w naszym rankingu zajmuje lodówka Whirlpool ARG585. Model ten nie posiada zamrażarki, co przekłada się na większą pojemność chłodziarki (144 l). Ta kompaktowa lodówka z pewnością przechowa wszystko, na czym nam zależy. Dobrze sprawdzi się w małych, kompaktowych wnętrzach.
Doskonale nadaje się do aneksu kuchennego – jest cicha, dzięki czemu można swobodnie spać bez strachu o wybudzenia. Wymiary lodówki to 81,5 cm × 59,6 cm × 54,5 cm. Dobrze sprawdzi się pod blatem w zabudowie. To jedna z tańszych opcji – mała lodówka marki Whirlpool kosztuje około 1500 zł. 

Beko BU1103N

Lodówka Beko to zdecydowanie najbardziej ekonomiczny wybór, jeśli chodzi o cenę za sprzęt. Model ten kosztuje średnio 1200 zł. Równocześnie zużywa niewiele prądu – 115 kWh/rok. Wynika to przede wszystkim z tego, że nie posiada zamrażarki. Sama chłodziarka jest jednak dość duża – jej pojemność to 130 l. Model lodówki do zabudowy od Beko ma dość spore wymiary: 82 cm × 60 cm × 55 cm, jednak wciąż jest to lodówka bardzo kompaktowa. W przypadku tej chłodziarki nie można też narzekać na hałas – producent deklaruje, że poziom głośności nie przekracza 35 dB.
Zdjęcie: Envato Elements
Olga Sadowska
Olga Sadowska

Magister Dziennikarstwa i Medioznawsta na UW. Na co dzień zajmuję się szeroko pojętym marketingiem ze szczególnym uwzględnieniem SEO. W wolnych chwilach pochłaniam ogromną liczbę książek o różnorakiej tematyce. Miłośniczka kotów, jazdy na rowerze, karaoke i wakacji nad polskimi jeziorami.