Data modyfikacji:

Maseczki z węglem aktywnym: dla kogo?

Kosmetyki z aktywnym węglem w ostatnim czasie wręcz wstrząsnęły światem kosmetycznym, proponując zupełnie nową jakość posiadaczkom cer problematycznych. Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza gotowe maseczki z węglem aktywnym, które błyskawicznie normalizują nawet największe skórne kłopoty. Zobacz, dlaczego warto używać maseczek z węglem aktywnym.

maseczka z węglem aktywnym

Dlaczego warto stosować maseczkę z węglem aktywnym?

Maseczki z węglem aktywnym są szczególnie polecane posiadaczkom cery problematycznej. Zobacz, jakie korzyści może przynieść stosowanie maski z węglem aktywnym.

1. Węgiel działa detoksykująco

Pradawny pierwiastek znany był od dawna ze swoich właściwości oczyszczających, między innymi w kuracjach zwalczających problemy trawienne. Również nasza skóra może odnieść korzyści ze stosowania maseczki z węglem aktywnym, który usuwa zanieczyszczenia, pozostawiając skórę gładką i rozpromienioną.

2. Działanie przeciwtrądzikowe

Węgiel skutecznie ogranicza produkcję sebum, które w przypadku skór trądzikowych jest jednym z głównych powodów powstawania wyprysków. Regularne sięganie po maski węglowe zmniejszy częstotliwość wyprysków, a powstałe już zmiany pozwoli szybciej leczyć.

3. Zwężanie porów

Jeśli narzekasz na widoczne, rozszerzone pory, których nie da zakryć się żadnym makijażem, maseczka z węglem aktywnym to doskonałe rozwiązanie. Działanie ściągające węgla pozwoli ci pozbyć się tego nieestetycznego problemu.

4. Usuwanie przebarwień

Sięgnij po maskę węglową również wtedy, gdy borykasz się z potrądzikowymi przebarwieniami. Węgiel (paradoksalnie) wykazuje działanie rozjaśniające i rozświetlające, co pozwoli pozbyć ci się defektów skórnych spowodowanych wyciskaniem niedoskonałości, a nawet nadmiarem promieni UV.

5. Poprawa kolorytu

Zmęczona i poszarzała cera nie ma szans w starciu z aktywnym węglem! Zabiegi z jego wykorzystaniem skutecznie dotleniają cerę, a także zaopatrują ją w cenne mikroelementy, dzięki którym szybko nabierze zdrowego odcienia i witalności.

6. Idealna dla wrażliwców

Nie tylko posiadaczki skóry tłustej mogą skorzystać z dobrodziejstw węgla. Dzięki temu, że nie wykazuje on praktycznie żadnych właściwości uczulających, po maseczki z węglem aktywnym mogą sięgać także kobiety o cerach wrażliwych, a nawet skłonnych do uczuleń.