Data publikacji:

Jaki dobry młynek do pieprzu? Ranking polecanych produktów

Młynek do pieprzu to niezbędne narzędzie, które powinno znaleźć się w każdej kuchni. Do naszego rankingu wybraliśmy najlepsze młynki do pieprzu zarówno te mechaniczne, jak i elektryczne. Sprawdź, który będzie dla ciebie najlepszy!
dobry młynek do pieprzu

Jaki młynek do pieprzu wybrać?

Pieprz i sól to jedne z najczęściej wykorzystywanych przypraw w kuchni. Młynek do mielenia pieprzu jest znakomitym wyborem, ponieważ gwarantuje świeży aromat przez cały czas. Użytkownik może precyzyjnie określić ilość przyprawy, która znajdzie się na potrawie. Świeże ziarna sprawią, że smak będzie nieporównywalnie lepszy.
Zdecydowanie największą popularnością cieszą się młynki mechaniczne, które są zwykle wykonane z drewna. Za stosunkowo niską cenę otrzymujesz solidny produkt dostępny w wielu wersjach kolorystycznych.
Dużą zaletą młynków mechanicznych jest duża precyzja mielenia. W ten sposób nie trzeba się przejmować, że urządzenie dostarczy nadmiar przyprawy. Klasyczne młynki do pieprzu nie są również awaryjne. Można z nich korzystać przez wiele lat bez najmniejszego problemu.
Zdecydowanie bardziej zaawansowane są młynki elektryczne. Modele żarnowe pozwalają na ustawienie grubości mielenia. Elektryczne młynki udarowe mają specjalne ostrza, które bardzo precyzyjnie radzą sobie z cięciem ziaren. To powoduje, że ziarna pieprzu są rozdrobnione, przez co przypominają one przyprawy oferowane w zwykłych torebkach. Tego typu modele nie mają regulacji grubości ziaren.
Zarówno jeden, jak i drugi typ młynka elektrycznego w codziennym użytkowaniu sprawdza się bardzo dobrze. Użytkownicy doceniają te urządzenia za świetny wygląd. Małym minusem jest konieczność stosowania baterii, jednak zwykle wytrzymują one dłuższy czas, dlatego nie trzeba ich wymieniać co chwilę.

Ranking polecanych młynków do pieprzu

Peugeot Paris U Select

Bardzo elegancki młynek do pieprzu francuskiej marki Peugeot został stworzony na wzór jednego z klasycznych młynków sprzed 200 lat. Młynek bez większych problemów poradzi sobie z mieleniem soli grubej, morskiej oraz kamiennej. Mechanizm o spiralnym kształcie żaren jest gwarancją perfekcyjnego mielenia. Jeżeli zależy Ci na niezawodnym młynku z dożywotnią gwarancją, to ten model będzie idealny!

Eldom ZMP4

Bardzo atrakcyjna oferta obejmuje w zestawie dwa młynki elektryczne do pieprzu oraz soli. Urządzenia są zasilane przez baterie AAA i dodatkowo mają funkcję ustawienia grubości mielenia. W ten sposób będziesz mógł mielić przyprawy zgodnie z własnymi preferencjami. Warto wspomnieć, że młynki są wykonane ze stali nierdzewnej, która gwarantuje wysoką jakość.

Russell Hobbs Zestaw Młynków

Ten stylowy zestaw młynków do soli i pieprzu dopełni wyposażenie nowoczenej kuchni. Obudowa ze szczotkowanej stali w kolorze miedzi prezentuje się bardzo okazale. Młynki mają regulację grubości mielenia, ale również ceramiczny system mielenia uruchamiany za pomocą dedykowanego przycisku. Stosunek jakości do ceny został w tym modelu doskonale zachowany, dlatego warto wziąć tą propozycję pod uwagę!

Mesko MS4432

To jeden z najtańszych, ale jednocześnie najbardziej funkcjonalnych młynków do mielenia pieprzu. Ceramiczne żarna bardzo dokładnie mielą ziarna i przede wszystkim wyróżniają się bardzo dobrą trwałością. Obudowa wykonana jest ze stali szlachetnej, co łączy wytrzymałość i elegancki wygląd. Dodatkowo mamy tutaj regulację grubości mielenia i przeźroczysty zbiornik na przyprawy. Dobre opinie o tym modelu tylko potwierdzają, że jest on warty uwagi.

Berlinger Haus

Berlinger Haus to cała seria wysokiej jakości akcesoriów kuchennych. Wśród nich znajdziemy również młynek przeznaczony do mielenia pieprzu lub soli. Standardowo umieszczono ceramiczne żarna, które są gwarancją skuteczności i trwałości. Elektryczny młynek jest zasilany przez 4 baterie AAA i ma system zintegrowanego podświetlenia. Obudowa ze szczotkowanej stali w kolorze zielonym wygląda bardzo dobrze.

Smile SMP-3

To dość nietypowy młynek do pieprzu, który do mielenia wykorzystuje grawitacje! Wystarczy nasypać ziarna do zbiornika, a następnie obrócić urządzenie o 180 stopni od normalnego położenia. Mielenie rozpocznie się automatycznie! Młynek ma regulację grubości mielenia i podświetlenie LED. To funkcjonalny i innowacyjny produkt, który idealnie sprawdzi się w nowoczesnej kuchni.

Zwiling Enfinigy

To zestaw dwóch młynków do przypraw klasy premium. Oba modele zostały wyposażone w silnik, który za pomocą żaren ceramicznych zmieli przyprawy. W tej wersji nie trzeba stosować baterii, ponieważ oba młynki mają wbudowane akumulatory, które są ładowane za pośrednictwem złącza USB. Zwiling Enfinigy powstały z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach!

Zwieger Kone

W pełni przeźroczysty młynek do pieprzu jest kompaktowy i funkcjonalny. Obudowę wykonano ze szkła borokrzemowego, które jest odporne na uszkodzenia. Użytkownik dokładnie widzi ilość przyprawy znajdującej się w środku, dlatego na bieżąco można kontrolować, czy pieprzu jest wystarczająco dużo do zmielenia. Zwieger Kone jest dostępny w bardzo atrakcyjnej cenie!
Zdjęcie: Envato Elements
Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek

Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.