Data publikacji:

Mop parowy bezprzewodowy – ranking. Jaki wybrać mop parowy bezprzewodowy?

Mopy parowe bezprzewodowe to jedne z niezbędnych urządzeń w każdym nowoczesnym domu. Mogą nie tylko czyścić zabrudzenia, ale również odkażać powierzchnię czy mieć nakładki antyelektrostatyczne. Jeśli zatem potrzebujesz wysokiej jakości sprzątania, koniecznie zaopatrz się w mop parowy bezprzewodowy. Ranking, który sporządziliśmy, z pewnością pomoże Ci podjąć odpowiednią decyzję. Dowiedz się, jaki mop wybrać.
mop parowy bezprzewodowy ranking

Jak działa mop parowy?

Mopy parowe wyglądem bardzo przypominają pionowe odkurzacze. Obsługujemy je przy pomocy jednej ręki i przejeżdżamy urządzeniem po podłodze. Pomimo tego, że zasada działania oraz efekty czyszczenia wydają się podobne do klasycznego sprzątania przy pomocy mopa, urządzenia elektryczne bezprzewodowe usuwają wszelkie zabrudzenia, wykorzystując do tego gorącą parę.
Na rynku znajdziemy zarówno urządzenia z przewodem, jak i bez, jednak w większości przypadków zdecydowanie bardziej opłacalnym zakupem będzie mop bezprzewodowy. Niestety znacznie większa ilość dostępnych produktów posiada przewód o określonej długości, który podczas sprzątania nieustannie trzeba przepinać z jednego gniazdka do drugiego. Niektóre z urządzeń wyglądają dużo bardziej nowocześnie, natomiast inne wyglądem przypominają zwykłe mopy.

Jak wybrać odpowiedni mop parowy bezprzewodowy?

Jak wybrać najlepszy mop? Warto zwrócić uwagę na możliwość:
  • regulacji zakresu temperatury – im mniejszy zakres, tym mniej uniwersalne będzie urządzenie;
  • wykorzystywania na różnych powierzchniach – płytkach, kamieniu, a nawet tapicerkach;
  • wymiany końcówek do bardziej wymagających powierzchni, np. małych zakamarków czy fug w łazience.
Podczas sprzątania duże znaczenie będzie miała pojemność zbiornika na wodę, moc urządzenia i ciśnienie. Zasadniczo im wyższe będą te parametry, tym lepiej, jednak warto pamiętać, że wraz z ich wzrostem zazwyczaj rośnie również cena sprzętu. Minimum mocy, na jakie warto zwrócić uwagę, powinno wynosić 1200 W. Zbiornik wody o pojemności 0,5 l pozwoli myć nawet dość duże powierzchnie w komfortowy sposób. Wybierając urządzenie, warto sprawdzić, czy producent dopuszcza wlewanie detergentów do zbiornika, czy też czyszczenie odbywa się przy pomocy samej pary.

Inne kwestie związane z wygodą użytkowania mopa bezprzewodowego

Nie bez znaczenia będzie także waga mopa, co może mieć bardzo duży wpływ na wygodę sprzątania w przypadku mycia okien dachowych i innych elementów położonych wysoko. Parametr związany z ciśnieniem znacząco podnosi wydajność mopa, co znaczy, że w czyszczenie można włożyć znacznie mniej pracy. Trzeba jednak dostosowywać je do konkretnych powierzchni, by te nie uległy uszkodzeniom.
Zasadniczo znaczna większość użytkowników chwali sobie duże głowice. Dobrze, jeśli głowica podstawowa dołączona do urządzenia jest jak największa, jednak do niewielkich zakamarków powinna być możliwość jej wymiany na mniejszą. W niektórych mopach istnieje możliwość automatycznego wyboru trybu działania, co pozwala na ochronę delikatniejszych podłóg i materiałów.

Mop elektryczny bezprzewodowy – ranking

Jak wybrać odpowiedni mop bezprzewodowy? Ranking najlepszych produktów z pewnością pomoże dokonać właściwego wyboru. Poniżej przestawiamy najbardziej polecane modele!

RoborockDyad

Zasilany akumulatorowo, z możliwością sterowania komunikatami głosowymi w języku angielskim. Na jednym ładowaniu myje powierzchnię 280 metrów kwadratowych, czyści się samodzielnie i ma system ułatwiający przesuwanie go po podłożu. To nie tylko mop, ale również odkurzacz, zatem w cenie niewiele powyżej tysiąca złotych otrzymujemy dwa praktyczne urządzenia.

Teesa Power Clean TSA5035

To wysokiej jakości produkt, który kompleksowo zadba o każdą podłogę. Jest dosyć ciężki w porównaniu do innych mopów. Działa cicho i wygodnie się go prowadzi. Można z jego pomocą czyścić i woskować podłogi, ponieważ w zestawie dołączone są różne ściereczki. Pojemnik 300 ml spełni potrzeby przeciętnego użytkownika. Ma podświetlenie LED, które pozwala dostrzec najdrobniejsze zabrudzenia.

Poltimop parowy MOPPY

To urządzenie o mocy 1500 W. Nagrzewa się w 10 sekund i umożliwia wygodne sprzątanie powierzchni poziomych i pionowych. Pojemność zbiornika to aż 0,7 l, co w przypadku większości mopów jest nieosiągalne. Pojemnik jest wyjmowany z mopa. Bez niego urządzenie nie waży nawet kilograma.
Ma system odkażania powierzchni. Bez problemów może wyczyścić nawet do 200 metrów kwadratowych. Dołączone do zestawu ściereczki można prać w pralce. Urządzenie prezentuje się bardzo podobnie do zwykłego mopa.

Moneual Aqua Jet AME-5500

Bardzo lekki mop, o zasięgu i wydajności do 60 metrów kwadratowych. Radzi sobie z najcięższymi zabrudzeniami, a dzięki nieco cięższej podstawie, nie trzeba go dociskać do podłoża. Ma ruchomą rączkę i można używać go nie tylko na płytkach czy kamieniu, ale również na drewnie i parkietach, co jest jego ogromną zaletą.
Duża powierzchnia głowic oszczędza czas pracy. Na jednym ładowaniu może działać do 40 minut. Ma regulację przepływu wody, a do zbiornika można dodać detergenty. Zbiornik do uzupełniania wody znajduje się w łatwo dostępnym miejscu.

Transa Electronics 12 w 1

To urządzenie o mocy 1500 W i pojemności zbiornika 400 ml. Kupując go, otrzymujemy aż 2-letnią gwarancję producenta. Nadaje się do mycia każdego rodzaju podłóg, a także innych powierzchni, takich jak okna, kabiny prysznicowe czy lustra.
Znajdziemy do niego ogrom dedykowanych końcówek, które pozwolą zachować w czystości całe mieszkanie. Mop dezynfekuje, czyści i nie pozostawia smug. Ma czterostopniową regulację przepływu pary. Na rynku urządzenia są dostępne w wersji z przewodem oraz bez.
Zdjęcie: Envato Elements
Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!