Data publikacji:

Myszka bezprzewodowa. Ranking najlepszych myszek bezprzewodowych

Myszka to jedno z podstawowych akcesoriów, bez których nie mógłby obejść się żaden komputer. Wybór dobrego modelu jest kluczowy, ponieważ ma bezpośredni wpływ na komfort użytkowania. Jaką myszkę bezprzewodową wybrać? Sprawdź nasz ranking najlepszych myszek bezprzewodowych.

myszka bezprzewodowa

Jaka będzie najlepsza myszka bezprzewodowa?

Myszki pozbawione przewodów stały się dla wielu użytkowników niezwykle komfortowe, dlatego aktualnie na rynku cieszą się tak dużą popularnością. Jaką myszkę bezprzewodową kupić?

Myszka laserowa czy optyczna: która będzie lepsza? W sklepach znajdziesz dobre myszki bezprzewodowe laserowe, które charakteryzują się znakomitą precyzją. Wiązka światła jest w stanie dokładnie określić położenie, dlatego czas reakcji jest natychmiastowy.

Myszki bezprzewodowe optyczne mają wbudowany sensor, który jest w stanie sprawdzić, w jakim położeniu znajduje się myszka. Plusem tego rozwiązania jest możliwość korzystania na różnych podłożach. Niezależnie od tego, czy będzie to dedykowana podkładka czy kawałek stołu, zawsze możesz liczyć na precyzję i bardzo dobre działanie.

Tańsze myszki bezprzewodowe są sprzedawane w wersjach ze specjalnym nadajnikiem wpinanym do złącza USB. Zwykle działają na częstotliwości 2.4 GHz. Trzeba przyznać, że to rozwiązanie sprawdza się całkiem nieźle i w niewielu przypadkach dochodzi do utraty sygnału. Pamiętaj jednak, że takie myszki mają ograniczony zasięg.

Nowoczesne laptopy nie mają zbyt wiele portów, dlatego zajmowane go specjalnym nadajnikiem nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Z tego powodu producenci oferują dobre myszki bezprzewodowe wyposażone w moduł Bluetooth. Połączenie jest stabilne i myszka będzie działać bez najmniejszego problemu.

Jeśli korzystasz dużo z myszki, to koniecznie zwróć uwagę na jej ergonomię. Nadgarstek powinien być położony komfortowo w naturalnej pozycji. Najlepsze myszki bezprzewodowe są specjalnie wyprofilowanych, co przekłada się na bardzo wygodną pracę.

Osoby, które grają, a także wykonują rozmaite akcje na komputerze, powinny zainteresować się liczbą przycisków. Możliwość ich samodzielnego zaprogramowania pozwala na efektywniejszą pracę.

Zalety i wady myszek bezprzewodowych

Do zalet myszek bezprzewodowych niewątpliwie trzeba zaliczyć brak plątających się pod ręką przewodów. To również powoduje, że zasięg myszki jest znacznie większy, co sprawdza się przy korzystaniu z urządzeń zewnętrznych.

Cena myszek bezprzewodowych jest przystępna. Ceny modeli z nadajnikiem zaczynają się już od około 50 złotych.

Największym minusem myszek bezprzewodowych jest ich mniejsza czułość. To szczególnie istotne dla graczy, którzy potrzebują jak największego współczynnika DPI. Początkujący i osoby, które grają okazyjnie, nie odczują większej różnicy. Gorsza sprawność myszki bezprzewodowej dla profesjonalistów jest sporą przeszkodą.

Małym minusem jest cena myszek bezprzewodowych Bluetooth. Ceny często zaczynają się od około 100 złotych.

Myszka bezprzewodowa: ranking

Jeżeli się zastanawiasz, jaka będzie dobra myszka bezprzewodowa, sprawdź nasz ranking najlepszych myszek bezprzewodowych.

Logitech MX Master 3

Najlepsza myszka bezprzewodowa w rankingu, charakteryzująca się bardzo dobrą ergonomią oraz sporą liczbą przycisków funkcyjnych. Jeżeli się zastanawiasz, jaka będzie dobra i cicha myszka bezprzewodowa, koniecznie sprawdź ten model. Polecany jest zwłaszcza programistom i artystom.

Apple Magic Mouse 2

Drugą w rankingu najlepszych myszek bezprzewodowych Magic Mouse 2 wyróżnia przede wszystkim minimalistyczne wzornictwo. Dodatkowo myszka wspiera ruchy gestami, co skutecznie zastępuje przyciski funkcyjne. Jest także lekka i doskonale prowadzi się ją czy to po biurku, czy po podkładce. Model ten automatycznie paruje się z laptopami firmy Apple.

Logitech M185

Prosta i tania myszka bezprzewodowa z nadajnikiem, która znakomicie sprawdzi się w codziennym użytkowaniu. Profilowany kształt bardzo dobrze dopasowuje się do obu dłoni, dzięki czemu korzystanie z urządzenia jest bardzo komfortowe. Idealnie sprawdzi się jako myszka dla leworęcznych. Jeśli nie chcesz przepłacać, to ten model jest dla ciebie.

Logitech PRO Wireless Gaming Mouse Czarna

Jaka myszka bezprzewodowa dla gracza? W rankingu znalazła się propozycja również do grania w gry. Model ten charakteryzuje się wysoką precyzją. Czujnik do grania gwarantuje znakomite śledzenie ruchu z prędkością ponad 400 IPS bez opóźnień. Szybkość odświeżania połączenia wynosi 1 ms.

I-BOX i005 PRO

Na koniec propozycja taniej myszki bezprzewodowej laserowej pozwalającej na pracę w rozdzielczości 800/1600 DPI. Model zapewnia dobry chwyt, a gumowana powierzchnia zapobiega poceniu się dłoni. Zasięg myszki wynosi do 10 metrów.