Data publikacji:

Jaka będzie najlepsza zmywarka 45 cm wolnostojąca?

Obecnie nie wyobrażamy sobie własnego mieszkania czy domu bez zmywarki. Dzięki temu urządzeniu oszczędzamy czas, ale i wodę. Jednak nie zawsze w naszej kuchni posiadamy odpowiednią ilość miejsca na dużą zmywarkę. Warto rozważyć zakup zmywarki 45-centymetrowej. Nie wiesz, jaka będzie najlepsza zmywarka 45 cm wolnostojąca? Na jakie parametry zwrócić uwagę przy wyborze takiej zmywarki? Zapraszamy do zapoznania się z artykułem. Na pewno znajdziesz odpowiedzi na nurtujące cię pytania!
zmywarka 45 cm wolnostojąca
Jaka zmywarka do mieszkania lub domu będzie dobrym wyborem? Zmywarka wolnostojąca jest doskonałym rozwiązaniem dla gotowej kuchni, w której nie przewidziano miejsca na tego typu sprzęt. Zmywarka wolnostojąca daje nam sporo swobody – możemy umieścić ją w dowolnym miejscu w naszej kuchni (lub innym pomieszczeniu gospodarczym).
Mała zmywarka wolnostojąca jest bardzo często wybierana również ze względu na jej łatwy montaż. Jej proces instalacji ogranicza się do prawidłowego wypoziomowania oraz właściwego przyłączenia źródła wody, odpływu i prądu. Zwróć uwagę, czy gniazdko elektryczne znajduje się minimum 60 cm od źródła wody.
Wybranie idealnej zmywarki wolnostojącej 45 cm tak, by pasowała do wnętrza, wcale nie jest takie trudne. 
Poniżej przedstawiamy najlepsze zmywarki 45 cm wolnostojące. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!

Siemens SR25ZI11ME

Bardzo dokładnie myje oraz suszy naczynia. Do suszenia ta zmywarka wykorzystuje zeolit, który zamienia wilgoć w ciepło. Urządzenie może być sterowane za pomocą aplikacji mobilnej Home Connect, dzięki której po odpowiedzi na kilka pytań urządzenie samo dobiera odpowiedni program. Ty jedynie musisz go wybrać i uruchomić w odpowiednim momencie.
Dodatkowo jest niezwykle cichą zmywarką. Technologia niskiego zużywania energii oraz wody jest przyjazna dla środowiska. Zmywarka idealna dla osób ceniących sobie funkcjonalność, trwałość i komfort obsługi. Wyświetlacz wskazuje brak soli oraz płynu do nabłyszczania. 

Bosch SPS6ZMI35E

Wyjątkowo cicha i energooszczędna zmywarka. Posiada strefę intensywną, dzięki czemu nie trzeba dzielić naczyń na kilka cykli mycia. Ciśnienie wody w zmywarce różni się w zależności od kosza. Zmywarka posiada bardzo długą listę programów, więc zadowoli nawet najbardziej wymagającego użytkownika! Dodatkowo panel sterowania jest bardzo prosty i intuicyjny. Można połączyć się z urządzeniem za pomocą aplikacji mobilnej.
Czas do zakończenia danego programu jest umieszczony na wyświetlaczu, więc nie musisz z niecierpliwością zastanawiać się kiedy zakończy się proces mycia. Nie musisz martwić się też wycieraniem naczyń po zakończeniu procesu zmywania – są suche dzięki nowoczesnej technologii Zeolith, która wykorzystuje naturalny minerał. Urządzenie zdecydowanie warte uwagi. 

Siemens SR23EI28ME

Nowoczesna zmywarka posiada osobną szufladę na sztućce, drobne filiżanki oraz kosze na naczynia. Dzięki programowi automatycznemu urządzenie samo dostosowuje parametry do wsadu i stanu zabrudzenia. Zmywarka jest przyjazna środowisku, jest energooszczędna i ma niskie zużycie wody. Jej pojemność jest idealna dla małego gospodarstwa domowego – zmieści dziesięć kompletów naczyń. Sprzęt spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników dzięki swojej funkcjonalności. 
Urządzenie posiada dwa ramiona zraszające duoPower, które sprawiają, że naczynia po wyjęciu ze zmywarki są lśniące. Zmywarka wolnostojąca 45 cm posiada funkcję opóźnienia startu i mycia połowy załadunku, co jest niesamowicie wygodne – wieczorem możesz załadować zmywarkę i nie musisz pamiętać o jej włączeniu rankiem – urządzenie w odpowiednim czasie samo rozpocznie proces zmywania. 

Bosch SPS4EMI28E

Wąska zmywarka wolnostojąca. Posiada funkcję skrócenia czasu cyklu. Idealna do mieszkań z otwartą kuchnią, ponieważ pracuje niezwykle cicho. Zmywarka posiada sześć różnych programów. Po zakończeniu wybranego programu drzwiczki automatycznie się otwierają, co sprawia że naczynia suszą się w naturalny sposób. Zmywarka łączy się z aplikacją mobilną, dzięki czemu w łatwy sposób można sterować urządzeniem na przykład z pracy. Urządzenie posiada sensor załadunku, co sprawia, że nie jest marnowana woda.

Amica DFM42D7TOqWD

Zmywarka w kolorze białym, który pasuje w zasadzie do prawie każdego wnętrza. Jest to urządzenie z niższej półki cenowej, jednak spełnia podstawowe wymagania użytkowników: jest ciche, energooszczędne i nie pobiera dużej ilości wody. Ogromnym atutem jest program intensywnego mycia, dzięki któremu bez namaczania można usunąć nawet silne zabrudzenia.
Zmywarka wolnostojąca 45 cm posiada intuicyjny panel sterowania, który jest bardzo prosty w obsłudze. Urządzenie wyposażone jest w modułowe kosze, dzięki czemu można dowolnie modyfikować wnętrze zmywarki w zależności od rodzaju naczyń, które chcemy umyć. Wnętrze zmywarki wykonane jest z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Zabezpiecza ją przed korozją i osadzaniem tłuszczu. 

Beko DFS28131X

Zmywarka mimo swojej wąskiej konstrukcji mieści aż jedenaście kompletów naczyń, co daje jej ogromną przewagę nad innymi zmywarkami o tych samych gabarytach. W zmywarce nie ma tak zwanych martwych stref – to znaczy, że nawet naczynia umieszczone po bokach koszy są dokładnie umyte. Zmywarka posiada osobną szufladę na sztućce, co oszczędza sporo miejsca.
Panel sterowania jest bardzo prosty w obsłudze, a lista programów dość długa. Urządzenie posiada aż osiem zróżnicowanych programów i pięć poziomów temperatury, więc każdy znajdzie program odpowiedni dla jego oczekiwań. Urządzenie jest wyposażone w system WaterSafe, dzięki któremu możesz mieć pewność, że zmywarka nie zaleje Twojego mieszkania ani sąsiadów z dołu. Dodatkowym atutem jest możliwość skrócenia programu nawet trzykrotnie, bez zmniejszenia wydajności zmywania. 

Amica DFM46C8EOiID

Urządzenie jest ciche dzięki nowoczesnemu silnikowi inwerterowemu Silent Drive 3.0. Ta zmywarka wolnostojąca 45 cm jest bardzo funkcjonalnym urządzeniem. Posiada powłokę antybakteryjną, która zmniejsza nieprzyjemny zapach w komorze. Dzięki temu nie trzeba aż tak często myć, aby zachowała swoją sterylność. Atutem zmywarki są modułowe kosze.
Można bez problemu modyfikować konfigurację koszy w zależności od gabarytów naszych naczyń. Jeżeli skupiasz się na ekologicznych i ekonomicznych rozwiązaniach, to urządzenie będzie idealne! Zmywarka jest energooszczędna oraz pobiera bardzo mało wody. Posiada czujnik braku soli i nabłyszczacza, a po zakończeniu pracy drzwiczki uchylają się. Urządzenie posiada także blokadę ChildLock, dzięki której Twoje pociechy nie zmienią ustawień zmywania. 
Zdjęcia: Envato Elements