Najlepsze gadżety Apple

Liczba wielbicieli marki Apple w naszym kraju ciągle rośnie. Użytkownicy cenią tego amerykańskiego producenta za dbałość o szczegóły, a także jakość wykonania. Firma spod znaku nadgryzionego jabłka jest rozpoznawalna na całym świecie. Jej najpopularniejsze produkty to iPhony, iPody, iPady oraz MacBooki. Często zapominamy jednak, że „nadgryzione jabłko” to także szeroka gama gadżetów i akcesoriów. Mobilne głośniki, iWatch czy słuchawki Apple to tylko niektóre dodatki dostępne na rynku.

Słuchawki Apple

Apple produkuje dwa typy słuchawek dousznych, które dołączane są jako standardowe wyposażenie do innych produktów— iPadów, iPodów i iPhonów. Pierwsze to popularne EarPods.

Najistotniejszą cechą produktu jest dostosowanie ich kształtu do naturalnej geometrii ucha, dzięki czemu świetnie izolują nas od odgłosów otaczającego nas świata.

Firma chwali się doskonałą jakością dźwięku i minimalizacją zakłóceń, a także głębszymi i mocniejszymi basami.

Słuchawki Apple wyposażone są w mikrofon i pilota. Dodatkowy przycisk umożliwia swobodną regulację głośności, przełączanie utworów muzycznych czy też odebranie i zakończenie połączenia.

Cena EarPods jest zbliżona do ceny podobnych urządzeń konkurencyjnych firm i wynosi 129 złotych. W opakowaniu produktu poza słuchawkami znajdziemy także przydatne etui do przechowywania.

Drugi model słuchawek Apple jest już zdecydowanie droższy kosztuje 379 złotych. Od swojego poprzednika różni się tym, że każda słuchawka wyposażona jest w dwa oddzielne przetworniki nisko- i wysokotonowy, co ciekawie wzbogaca odczucia słuchowe.

Dodatkowo w zestawie znajdują się trzy pary różnej wielkości wkładek dousznych. Urządzenie to ma również funkcję nagrywania notatek głosowych na podłączonym sprzęcie.

W cenie otrzymamy też wyposażenie dodatkowe. W opakowaniu znajdziemy nie tylko słuchawki Apple, lecz także wspomniane już wkładki silikonowe, podróżne etui oraz dwie zapasowe nakładki wykonane z siatki.

Mobilne głośniki

Na terenie Polski nie są dostępne applowskie mobilne głośniki. Producent współpracuje jednak z czołowymi firmami, dzięki czemu głośniki są kompatybilne z urządzeniami marki.

Najtańszym głośnikiem opartym na łączności Bluetooth jest Harman Kardon Esquire Mini. Urządzenie to jest bardzo łatwe do transportowania, dzięki niewielkim wymiarom (2,4x14x7,5 cm) można je zabrać praktycznie wszędzie. Jego waga nie przekracza nawet 0,25 kilograma.

Głośnik wyposażony jest w system konferencyjny (ma dwa mikrofony) oraz technologię przeciwdziałania szumom. Tym samym producent znacznie poszerza jego funkcjonalność.

Urządzenie może odtwarzać nagrania nawet przez 8 godzin. W opakowaniu znajdują się: mobilny głośnik, kabel micro-USB, podręcznik użytkowania, skórzany pasek oraz etui ochronne. Cena urządzenia to 619 złotych.

Dla osób, które liczą na nieco bogatszy dźwięk, jednak z zachowaniem mobilności oraz łączności Bluetooth, idealnym rozwiązaniem jest zestaw głośnikowy Harman Kardon SoundSticks.

Komplet ten składa się z dwóch głośników oraz subwoofera. SoundSticks ma osiem pełnozakresowych przetworników o łącznej mocy 40 W.

Wymiary zestawu są już zdecydowanie większe w porównaniu z jego poprzednikiem, a waga to 2 kg. Na uwagę zasługuje także nowoczesny design głośników doceniony przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku.           

Zakup SoundSticks łączy się z otrzymaniem zestawu głośnikowego, a także wtyczki sieciowej oraz instrukcji obsługi.

Ostatnim, a zarazem najdroższym głośnikiem współpracującym z produktami Apple jest UE Megaboom. Jego cena wynosi 1300 zł. Sprzęt ten jest średniej wielkości urządzeniem (8x8x22,5 cm) o wadze 900 g.

Głośnik wyposażony został w baterię umożliwiającą odtwarzanie ulubionych piosenek nawet przez 20 godzin na jednym ładowaniu.

Nowoczesna technologia umożliwia rozprowadzanie dźwięku ze wszystkich stron. Zasięg połączenia Bluetooth to aż 30 metrów.

Głośnik jest dodatkowo wodoodporny (zgodnie z normą IPX7), dzięki czemu nie musimy się obawiać, że zamoknie podczas wędrówek w plenerze.

Użytkownicy mogą także pobrać aplikację UE Megaboom i wzbogacić sprzęt o dodatkowe funkcje. W opakowaniu poza głośnikiem mobilnym znajdziemy też przewód micro-USB oraz zasilacz do ładowania.

IWatch

Wielbicieli smartwatchów ucieszy z pewnością fakt, że Apple także produkuje ich odpowiedniki zwane iWatchami. Oczywiście urządzenia te poza tradycyjnym odmierzaniem czasu mają funkcje przypominające te dostępne w telefonie.

Za ich pomocą możemy odbierać oraz nawiązywać połączenia, a także otrzymywać bieżące powiadomienia o najaktualniejszych wydarzeniach (w połączeniu z iPhonem).

Dodatkowo wyposażone są w funkcję Wallet, dzięki której wszelkie karty lojalnościowe czy też bilety będziesz miał zawsze na ręce.

W iWatchu zaskakuje nas przede wszystkim łatwość obsługi aby przeczytać SMS lub mail, wystarczy tylko podnieść rękę.

Aby na nie odpowiedzieć, można wybrać wiadomość z zestawu gotowych SMSów lub podyktować własny tekst. IWatch zapewnia też bezproblemowe przełączenie na iPhone'a podczas rozmowy czy innych czynności. Wystarczy wybrać odpowiednią ikonę na pulpicie iPhone'a i przesunąć ją do góry.

Applowski zegarek pozwala na znacznie szerszy zakres kontaktu z najbliższymi niż w konkurencyjnych produktach. Nie ograniczamy się tu tylko do maili, SMSów czy rozmów. Możemy zaskoczyć znajomych przez:

  • szybki rysunek, który automatycznie będzie widoczny na ich urządzeniach;
  • serię stuknięć odczuwalnych na nadgarstku przyjaciela;
  • a nawet bicie twojego serca, przesłane w postaci wizualizacji.

Apple chwali się, że znane nam popularne aplikacje są specjalnie dostosowane do urządzenia iWatch, dzięki czemu korzystanie z nich jest jeszcze szybsze i prostsze.

Możemy dzięki niemu obserwować fazy księżyca, a nawet śledzić bieżące notowania giełdy. Urządzenie umożliwia nam także sprawdzanie ruchu ulicznego, pogody oraz własnego tętna.

Pamiętajmy jednak, że iWatch jest przede wszystkim zegarkiem. Użytkownik może swobodnie modyfikować jego wygląd, tak by pasował do jego stroju czy sytuacji.

Mamy do wyboru 12 kombinacji, które dodatkowo możemy zmieniać kolorystycznie. To nowoczesne urządzenie zostało wyposażone w teoretycznie tradycyjny element pokrętło. Teoretycznie, gdyż tzw. Digital Crown umożliwia przesunięcie ekranu, powiększenie zdjęć, przewijanie list oraz wiele więcej.

IWatch jest urządzeniem niezwykle inteligentnym. Samodzielnie dobiera frazy odpowiedzi na SMS na podstawie twoich najczęstszych odpowiedzi. Odróżnia puknięcia w ekran zegarka od dotknięcia.

Dodatkowo wyposażony jest w sygnalizator taktylny, który indywidualnie poinformuje cię o określonym wydarzeniu za pomocą konkretnych „stuknięć” w nadgarstek.

Podsumowanie

Niezależne od tego, czy wybierzemy mobilne głośniki, iWatch czy też słuchawki Apple, decydując się na produkty amerykańskiej firmy, możemy być pewni wysokiej jakości oraz charakterystycznego designu.

Ponadto, wydając znaczną kwotę pieniędzy, możemy być pewni, że wartość urządzeń będzie spadała bardzo powoli, a uznanie wśród znajomych nie będzie miało końca.

Podobne artykuły