Data publikacji:

Gadżety Apple, czyli jaki gadżet firmy Apple wybrać?

Apple to jedna z najpopularniejszych marek na świecie, której produkty cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród dzieci i młodzieży, jak i osób dorosłych. Wśród sprzętu elektronicznego Apple znaleźć można szeroki wybór laptopów, komputerów, iPhone’ów, ipadów i innych przydatnych urządzeń. Niemal do wszystkich z nich dedykowane są specjalne gadżety Apple, dzięki którym korzystanie ze sprzętu staje się wygodniejsze, jeszcze bardziej komfortowe i dopasowane do indywidualnych preferencji użytkownika. Sprawdź, w jakie akcesoria warto wyposażyć się już dziś.

Firma Apple – najsilniejsza marka na świecie

Apple Incorporation jest przedsiębiorstwem informatycznym, które ma swoją siedzibę w Kaliforni w Cupertino. Za datę założenia firmy uznaje się 1 kwietnia 1976 roku, kiedy to Steve Woźniak, Steve Jobs i Ronald Wayne postanowili rozpocząć produkcję i sprzedaż komputerów osobistych. Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez Forbesa, w 2012 roku Apple był najsilniejszą marką na świecie.
Obecnie firma Apple zajmuje się projektowaniem i produkcją unikalnych komputerów osobistych oraz mobilnych, oprogramowania i serwisów internetowych. W ofercie znajduje się również cały szereg gadżetów do Apple, dzięki czemu produkty te stają się jeszcze bardziej ekskluzywne, kompletne i funkcjonalne. Największym zainteresowaniem cieszą się obecnie gadżety do iPhone 12 oraz do ipada.

Jakie gadżety do iPhone 12 wybrać?

iPhone 12 jest jednym z najnowszych smartfonów od Apple. To model bardzo popularny i chętnie wybierany model ze względu na swoją funkcjonalność oraz nowoczesny design. Dostępny jest w czterech wersjach idealnych zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Podobnie jak w przypadku wcześniejszych modeli, tak i tym razem, gadżety do iPhone 12 to wiele interesujących propozycji, z których warto wybrać szczególnie takie, jak etui, przejściówki, stacje dokujące, uchwyty, słuchawki czy tzw. AirTagi. Jakie gadżety do iPhone'a warto wybrać?
Folie ochronne, szkła zabezpieczające ekrany i etui to podstawowe akcesoria, w które powinien być wyposażony każdy smartfon. Urządzenia te towarzyszą właścicielom przez cały dzień i mają wszechstronne zastosowanie. W związku z tym są też narażone na otarcia, pęknięcia, upadki i inne uszkodzenia.

Etui i AirTag – must have dla iPhonów od Apple!

Etui z ciekawym wzorem lub w ulubionym kolorze zabezpieczy sprzęt i sprawi jednocześnie, że iPhone będzie prezentował się jeszcze ładniej. Można tu postawić na typowo męski model typu „wallet” lub wzorzyste, silikonowe nakładki, który świetnie sprawdzą się u pań. Tego typu gadżety apple do iPhone 12 warto mieć w kilku wariantach i wersjach, co pozwoli jeszcze bardziej urozmaicić design swojego smartfona.
Bardzo ciekawym gadżetem od Apple jest AirTag, czyli niewielki i elegancki rodzaj inteligentnego breloka, który przypiąć można do najważniejszych przedmiotów używanych na co dzień, takich jak np. klucze lub portfel. Jest to rodzaj lokalizatora, dzięki któremu iPhone wskaże nam położenie zawieruszonych przedmiotów z dokładnością do kilku cm. Gadżet łączy się ziPhonem za pomocą zabezpieczonego sygnału Bluetooth, dzięki czemu nikt inny nie będzie widział położenia zagubionego przedmiotu.

Jakie gadżety Apple do iPada wybrać?                          

Równie popularnym na całym świecie urządzeniem od Apple jest iPad. To tablet, który zastępuje tradycyjny komputer w wielu najczęściej wykonywanych na nim czynności, takich jak oglądanie filmów, zdjęć, przeglądanie stron internetowych i korzystanie z najpopularniejszych aplikacji. Również do tego sprzętu dostępne są specjalnie dedykowane gadżety Apple, które znacznie rozszerzają możliwości iPada, zwiększają jego funkcjonalność i zapobiegają uszkodzeniom. Są to różnego rodzaju etui, czytniki kart, słuchawki, klawiatury czy najdokładniejsze na rynku rysiki.
Najczęściej wybierane gadżety Apple do iPada to specjalne klawiatury, które często występują również w wersji z etui wraz z podstawką. Ciekawym przykładem jest tu klawiatura Magic Keyboard, która w sposób magnetyczny łączy się z iPadem, tworząc okalające go zabezpieczenie. Produkt wyposażony jest w gładzik i innowacyjne rozwiązania w kwestii podparcia, dzięki czemu z iPada można korzystać tak, jak z laptopa.

Apple Pencil – najdokładniejszy rysik na rynku

Wśród popularnych gadżetów apple do iPada znajdują się również rysiki. Te niewielkie akcesoria pozwalają na dokładne rysowanie, kolorowanie, szkicowanie, pisanie, nawigowanie i wiele innych czynności. W przypadku Apple Pencil 2. generacji poszczególne narzędzia zmieniać można poprzez dwukrotne stuknięcie w intuicyjną powierzchnię dotykową. Gadżet ładuje się w sposób automatyczny dzięki magnetycznemu przywieraniu.
Apple Pencil 2 pracuje z dokładnością co do piksela i wykazuje najmniejszy współczynnik opóźnienia w porównaniu z innymi tego typu urządzeniami dostępnymi na rynku. 
Podczas poszukiwania gadżetów do iPada warto też zwrócić uwagę na dostępne opcje zasilania i przewody, które umożliwiają m.in. podłączanie sprzętu do innych urządzeń. Jest to np. wieloportowa przejściówka z USB-C na cyfrowe AV, przejściówka z USB-C na USB czy przejściówka ze złącza USB-C na popularne gniazdo słuchawkowe 3,5 mm.
Zdjęcie: twenty20photos / Envato Elements