Data modyfikacji:

Jaki będzie najlepszy glukometr? Ranking glukometrów

Glukometry to małe, przenośne urządzenia elektroniczne, które służą do pomiaru poziomu glukozy we krwi w domowych warunkach. Choć są one sprzętem niezbędnym dla diabetyków, również ludzie zdrowi mogą ich używać w profilaktyce cukrzycy, zwłaszcza jeśli istnieje u nich genetycznie obciążenie zachorowaniem.
glukometr

Jak działa glukometr?

Obsługa glukometru jest bardzo prosta, do samodzielnego przeprowadzenia badania nie jest konieczne wcześniejsze przeszkolenie. Do oznaczenia poziomu cukru we krwi za pomocą glukometru potrzebne będą specjalne paski testowe, a także nakłuwacz.

  1. Umyj ręce ciepłą wodą z mydłem, a następnie osusz je.
  2. Umieść pasek testowy w glukometrze.
  3. Nakłuj opuszek palca, przenieś kroplę krwi na pasek testowy i zaczekaj na wynik. Prawidłowy poziom cukru we krwi powinien mieścić się w przedziale 80-120 mg/dl.

Jaki glukometr kupić? Ranking glukometrów

Istnieją różne rodzaje glukometrów, które różnią się między sobą m.in. wielkością, wagą, dodatkowymi funkcjami, jakie paski do glukometru pasują do urządzenia, a przede wszystkim ceną. Ile kosztuje glukometr? Jakie są najlepsze glukometry? Zapraszamy do lektury naszego rankingu.

1. Diagnosis Diagnostic Gold System

Dobry glukometr nie musi być drogi, czego dowodem jest właśnie urządzenie marki Diagnosis. W skład zestawu wchodzą glukometr, nakłuwacz, jednorazowe lancety (10 szt.), paski kontrolne, a także instrukcje, książka wyników, bateria i etui. Wynik jest dokładny i pojawia się w ciągu 5 sekund.

Produkt posiada duży wyświetlacz LCD. Urządzenie zapamiętuje 500 pomiarów i jest wyposażone w program do analizy wyników. Wśród funkcji tego glukometru możemy wymienić jeszcze brak kodowania, pomiar przed i po posiłku, alarmy informujące o hipoglikemii i hiperglikemii. Produkt objęty jest wieczystą gwarancją.

2. Roche Accu-CHek Performa Glukometr

Urządzenie firmy Roche to nowoczesny glukometr o ładnym designie i niewielkich wymiarach. Wyróżnia się dużą wygodą użytkowania – do zmierzenia poziomu cukru wystarcza minimalna objętość próbki krwi (tylko 0,6 µL). Paski testowe szybko wchłaniają kroplę krwi, wynik pojawia się już po 5 sekundach. Urządzenie posiada duży, w pełni podświetlany wyświetlacz, przechowuje wyniki 500 pomiarów.

Accu-Chek Performa przypomina o tym, że należy wykonać pomiar glikemii poposiłkowej po 1-2 godzinach od oznaczenia pomiaru glikemii przedposiłkowej. To zaawansowany glukometr, który pozwala na przesyłanie danych bezpośrednio do komputera za pomocą urządzeń Accu-Check do zarządzania danymi.

3. Roche Accu-Chek Active

To wygodny glukometr, które gwarantuje szybki i łatwy pomiar poziomu cukru we krwi – samo wsunięcie paska testowego do aparatu powoduje jego włączenie. Urządzenie informuje, gdy do testu użyto niewystarczającej ilości krwi, a także gdy paski są przeterminowane.

Accu-Chek Active zapamiętuje do 350 wyników i pozwala obliczać średnie wartości z ostatnich 7, 14 lub 30 dni; za pomocą portu podczerwieni wbudowanego w urządzenie można przesłać te wyniki wprost do komputera. W skład zestawu wchodzą: bateria, nakłuwacz, 2 bębenki z 6 lancetami, 10 testów paskowych, etui oraz instrukcje obsługi.

4. Benecheck Plus 3 w 1

Wielofunkcyjny glukometr Benecheck Plus 3 w 1 umożliwia pomiar nie tylko poziomu glukozy we krwi, ale także cholesterolu i kwasu moczowego. To poręczny, wygodny w użyciu sprzęt, który wymaga niewielkiej ilości krwi do przeprowadzenia badania. Zapamiętuje 460 pomiarów. W zestawie znajdziemy etui, lancety, nakłuwacz oraz paski.

Glukometr należy dobierać do swego trybu życia i preferencji. Dla jednych najważniejszy będzie niewielki rozmiar urządzenia, dla drugich – duży wyświetlacz i łatwa obsługa. Najlepszy glukometr to taki, który spełnia twoje oczekiwania.

Autorka: Natalia Ciszewska