Data modyfikacji:

Apple Watch 9 i Apple Watch Ultra w odświeżonej odsłonie 

Podczas konferencji Apple Event nie mogło zabraknąć nowych zegarków Apple Watch 9 oraz Apple Watch Ultra 2. Oba modele choć swoim wyglądem nie odbiegają do poprzedników, to mają kilka istotnych nowości. Wiemy ile nowe zegarki będą kosztowały w Polsce. 
apple watch s9 specyfikacja

Apple Watch 9 wprowadza kilka nowości 

Na pierwszy rzut oka nowe zegarki Apple Watch 9 nie różnią się niczym od swojego poprzednika. Wzornictwo pozostało niezmienione i do dyspozycji będziemy mieli dwie wielkości koperty 41 mm oraz 45 mm. Jednak pierwszą nowością jest zwiększenie jasności wyświetlaczy do 2000 nitów! To oznacza, że w pełnym słońcu treści będą czytelniejsze. Co ciekawe, jasność można zredukować do 1 nita! Nowe smartwache są wykonane z aluminium w wersji podstawowej. Wymagający użytkownicy mogą wybrać kopertę stalową. W regularnej sprzedaży pojawią się nowe paski, które są wykonane z ekologicznych materiałów. 
Największą zmianą w nowym zegarku jest pojawienie się nowego procesora Apple S9, który ma 5,6 miliarda tranzystorów, czyli o 60% więcej niż w poprzedniej jednostce. Czterordzeniowy system Neural Engine według producenta jest w stanie przetwarzać zadania nawet dwa razy szybciej! Dzięki temu Siri wszystkie polecenia przetwarza bezpośrednio na urządzeniu. Do tej pory  polecenia były wysyłane do chmury w celu przetworzenia polecenia. Nowy procesor z pewnością usprawni korzystanie z asystentki głosowej. Siri ma również lepiej radzić sobie z dyktowaniem głosowym.  
Ale to nie wszystko! Nowy Apple Watch 9 ma zupełnie nową funkcję pozwalającą na korzystanie z zegarka bez dotykania ekranu. Nowe gesty polegające na stuknięciu kciukiem i palcem wskazującym pozwoli na odebranie połączenia, otworzenie powiadomień, czy wstrzymanie odtwarzanej muzyki. Zasada działania tej technologii polega na wykrywaniu zmian w przepływie krwi i ruchu nadgarstka. Wykorzystywane są do tego czujniki żyroskopowe i akcelerometr. Apple Watch 9 korzysta teraz z ultraszerokopasmowej technologii, która ma pozwolić na łatwiejsze lokalizowanie zgubionego zegarka. 

Apple Watch 9 - ceny i dostępność 

Apple Watch 9 z aluminiową kopertą w rozmiarze 41 mm będzie kosztował 2249 zł. Za wersję 45 mm zapłacimy 2449 złotych. Dopłata do wersji Cellular z dostępem do internetu  wynosi równe 500 złotych. W przypadku zegarków ze stali nierdzewnej ceny wersji 41 mm zaczynają się od 3899 zł. Za większy model 45 mm trzeba zapłacić co najmniej 4199 zł. Apple Watch Series 9 w regularnej sprzedaży będzie dostępny od 22 września. 

Na rynku pojawi się druga generacja Apple Watch Ultra! 

Podczas konferencji, Apple zaprezentowało również nową generację zegarka Apple Watch Ultra 2. Zmiany są podobne do dziewiątej generacji. Przede wszystkim mamy na pokładzie procesor Apple S9 a wyświetlacz ma imponującą jasność wynoszącą 3000 nitów.  Użytkownicy z pewnością docenią obecność nowej funkcji pozwalającej na sterowanie zegarkiem za pomocą gestów ściśnięcia. Dla sportowców ważną nowością jest możliwość połączenia Apple Watcha z akcesoriami Bluetooth. Mierniki mocy, czujniki kadencji, czy inne sensory będą teraz z nim współpracowały. Czas pracy baterii nie uległ zmianie i nadal będzie wytrzymywać od 36 do 72 godzin na jednym cyklu ładowania. 
Apple Watch Ultra 2 będzie dostępny od 22 września w cenie 4499 złotych. Do wyboru będą trzy rodzaje pasków Alpine do aktywności w terenie, Trail do dowolnego treningu oraz Ocean do nurkowania i sportów wodnych. 
Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek

Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.