Data modyfikacji:

Premiera ASUS Rog Phone 6!

Tym razem coś dla miłośników gier, czyli Asus ROG Phone 6. Specyfikacja tego telefonu jest naprawdę imponująca. Dysponuje niesamowicie wysoką wydajnością, dzięki czemu poradzi sobie nawet z najbardziej wymagającymi grami. Nietuzinkowy wygląd to kolejna cecha stanowiąca o niepowtarzalności tego urządzenia. Łączy ono najlepsze cechy znane z poprzedniej generacji oraz zupełnie nowe ulepszenia. Co jeszcze zapowiada producent tego gamingowego smartfona?
smartfon

Asus ROG Phone 6 – premiera i cechy wizualne nowego smartfona 

Nowy Asus ROG Phone 6 już 5 lipca trafi do sprzedaży, na co na pewno z niecierpliwością czekają wszyscy fani tej marki. Charakterystyka nowoczesnego smartfona robi ogromne wrażenie! Mimo że telefony o specyfice gamingowej nie są aż tak popularne jak tradycyjne smartfony, producent zatroszczył się o to, aby Asus ROG Phone 6 przypadł do gustu nawet zwykłym odbiorcom. 
Wygląd zapowiedzianego smartfona powoduje, że trudno chociaż na chwilę nie zatrzymać na nim spojrzenia. Wszystko za sprawą dodatkowego ekranu AMOLED, mającego za zadanie wyświetlać powiadomienia. Rozdzielczość wyświetlacza to 2448x1080 pikseli, wraz z częstotliwością odświeżania 144Hz. Nietypowy w swej fakturze tylny panel, oraz elegancka, metalowa ramka, to kolejne, ciekawe aspekty wizualne. Na jednym z jej boków mają mieścić się wszystkie przyciski spustowe. 

Asus ROG Phone 6 – aparat 

Jeśli chodzi o przedni aparat, fani robienia selfie powinni czuć się usatysfakcjonowani! Asus ROG Phone 6 oferuje 32-megapiksele, które z pewnością sprostają wymaganiom nawet największym fanom robienia selfie. Natomiast z tyłu smartfon będzie posiadał aż trzy kamery – 64 Mpix, 13 Mpix, a także 5 Mpix. Ten potrójny aparat fotograficzny stanowi gwarancję wysokiej klasy zdjęć, które swoją jakością mogą spokojnie konkurować z tymi wykonywanymi tradycyjnym smartfonem. Co istotne, telefon pozwala na nagrywanie filmów w jakości 8K! 

Asus ROG Phone 6 – specyfikacja i dane techniczne 

Według obietnic producenta nowa generacja telefonu Asus ROG Phone nie będzie miała trudności z uruchomieniem żadnej z gier – nawet tych o wysokich specyfikacjach technicznych. Parametry telefonu mają za zadanie zapewnić graczom odczuwanie najwyższego komfortu podczas gry, pozbawionej zacięć i zawieszania się sprzętu. Ten gamingowy smartfon wyposażony zostanie w procesor Qualcomm Snapdragon 895 lub 898, co w połączeniu z 6,78-calowym wyświetlaczem w jakości Full HD+ gwarantuje niecodzienne odczucia podczas gry. W dodatku sprzyjać temu będzie karta graficzna Adreno 730, a także 18 GB pamięci RAM. Natomiast pamięć wewnętrzna będzie liczyła aż 512 GB (w najbogatszej wersji). Dzięki temu telefon będzie w stanie pomieścić w swoich zasobach nie tylko całą bibliotekę wybranych gier, lecz także pozostałe aplikacje, mnóstwo zdjęć i filmów.  

Asus ROG Phone 6 – głośniki i pozostałe funkcje 

Dźwięk, a raczej jego niesamowita jakość to coś, czego nie można pominąć, mówiąc o ww. telefonie gamingowym. Wyposażony zostanie w głośniki stereo o bogatych parametrach, które dodatkowo wpłyną nie tylko na wrażenia z gry, lecz także przyjemność z oglądania filmów czy słuchania muzyki. Bateria zamontowana w Asus ROG Phone 6 również zasługuję na uwagę. Jej pojemność to aż 6000 mAh, co pozwala na ładowanie urządzenia wyłącznie raz na półtora dnia przez zaledwie godzinę. Jeśli chodzi o pozostałe funkcje, telefon obsługuje nowy system chłodzenia, który ma „wyrabiać się” nawet podczas intensywnego użytkowania sprzętu. 
Asus ROG Phone 6 – cena 
Ostateczna cena smartfona nie została jeszcze podana, natomiast chyba każdy zainteresowany zdaje sobie sprawę, że jest to urządzenie z wysokiej półki. Tym bardziej że cena modelu z poprzedniej generacji, Asus ROG Phone 5s Pro, w najbogatszej wersji, wynosi obecnie prawie 6 000 zł. 
Autor: Marcin Krawczyk