Data modyfikacji:

Google Pixel Fold. Pierwszy składany smartfon amerykańskiego producenta!  

Google Pixel Fold pojawiał się w przeciekach już od wielu miesięcy. W końcu oczekiwanie dobiegło końca i amerykański producent pokazał składany telefon. Na tle konkurentów nowy model prezentuje się naprawdę dobrze. Sprawdź pełną specyfikację smartfona.
google pixel fold

Google Pixel Fold w końcu ujrzał światło dzienne  

Amerykański producent długo kazał czekać na pierwszy model składanego smartfona. W końcu konkurencja od dawna ma w swojej ofercie wiele interesujących modeli. Głównym założeniem inżynierów było stworzenie telefonu, który będzie w pełni funkcjonalni również po złożeniu.
Efektem tego jest obudowa, która po złożeniu osiąga grubość 12,1 mm, natomiast po rozłożeniu ma ona 5,8 mm. Wzmocniony zawias jest według Google najwytrzymalszy na rynku! Dodatkowo obudowa została zabezpieczona przed wodą zgodnie z klasą IPX8. W praktyce oznacza to, że jest on odporny na zachlapania.  
Zewnętrzny ekran OLED ma wielkość 5,8 cala, odświeżanie 120 HZ, rozdzielczość 1080x2092 px oraz jest zabezpieczony szkłem Gorilla Glass Victus. Po rozłożeniu otrzymujemy panel 7,6-calowy, który ma rozdzielczość 2208x1840 px oraz jest również wykonany w technologii OLED. Oczywiście mamy tutaj także odświeżanie 120 Hz! Google Pixel Fold to składany smartfon klasy premium, który prezentuje się naprawdę dobrze.

Google Pixel Fold z topowymi podzespołami  

Google Pixel Fold jest napędzany przez procesor Google Tensor drugiej generacji. Jednostka ma wbudowany czip bezpieczeństwa Titan M2, który spełnia rygorystyczne normy, przez co bardzo dobrze zabezpiecza hasła oraz wrażliwe dane. Google Pixel Fold współpracuje z 12 GB pamięcią RAM LPDDR5 oraz jest wyposażony w 256 GB pamięć UFS 3.1. Do wyboru będzie jeszcze jedna wersja z 512 GB pamięcią wewnętrzną.  
Bateria ma pojemność 4821 mAh i powinna być w stanie wytrzymać jeden dzień pracy bez konieczności sięgania po ładowarkę. Dostarczanie energii jest możliwe z maksymalną mocą 30W. Niestety, ale zasilacz nie znajduje się w zestawie.  

Jak wypadają aparaty fotograficzne?

Do fotografowania mamy znany zestaw aparatów. Główna matryca ma rozdzielczość 48 Mpix i sensor o wielkości 1/2”. Ponadto mamy obiektyw ze światłem f/1.7. Druga kamera szerokokątna ma matrycę o rozdzielczości 10.8 Mpix oraz obiektyw ze światłem f/2.2. Trzeci aparat również ma rozdzielczość 10.8 Mpix, jednak obiektyw jest ciemniejszy i ma światło f/3.05. Przybliżenie optyczne jest 5-krotne, ale producent pozwala na skorzystanie z funkcji Super Res Zoom, która zapewnia 20-krotne przybliżenie.
Smartfon, gdy jest rozłożony, korzysta z kamery o rozdzielczości 9,5 Mpix ze światłem f/2.2. W trybie standardowego smartfona do dyspozycji mamy 8-megapikselową kamerę ze światłem f/2.0.  
Google Pixel Fold specyfikacja:
 • ekran główny: 7,6 cala  
 • rozdzielczość: 2208x1840 px  
 • ekran dodatkowy: 5,8 cala  
 • rozdzielczość: 2092x1080 px, 408 ppi 
 • procesor: Google Tensor G2  
 • pamięć RAM: 12 GB  
 • pamięć wewnętrzna: 256 GB/512 GB  
 • aparaty: 48 Mpix + 10.8 Mpix + 10.8 Mpix 
 • aparat przedni: 9,5 Mpix f/2.2 
 • aparat wewnętrzny: 8 Mpix f/2.0  
 • bateria: 4821 mAh  
 • system operacyjny: Android 13/14  
 • Google Pixel Fold. Ceny i dostępność  

  Google Pixel Fold jest dostępny już w przedsprzedaży w cenie 1799 dolarów. Na ten moment będzie on dostępny wyłącznie w wybranych krajach. Niestety, ale nic nie wskazuje na to, aby miał zadebiutować również w Polsce. 
  Bartłomiej Mazurek
  Bartłomiej Mazurek

  Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.