Data publikacji:

Co wiemy przed premierą Google Pixel Tablet? Specyfikacja, cena

Wszystko wskazuje na to, że Google chce uzupełnić swoją ofertę o jeszcze jedno urządzenie. Pixel Tablet może pojawić się dopiero w 2023 roku, jednak jego specyfikacja powinna zachęcić wielu użytkowników do zakupu. Sprawdź, co wiemy przed premierą tego modelu! 
google pixel tablet specyfikacja

Google Pixel Tablet w przygotowaniu! 

Plotki na temat Google Pixel Tablet pojawiały się od początku 2022 roku i wydawało się, że amerykański producent pokaże ten model przy okazji premiery smartfonów Pixel 7 i Pixel 7 Pro. W maju otrzymaliśmy nawet pierwsze spojrzenie na to, jak nowe urządzenie może wyglądać.  Jednak z jakiegoś powodu tablet nie został pokazany, a inżynierowie najprawdopodobniej nadal pracują nad nowościami. 
Według najnowszych doniesień Google Pixel Tablet miałby zostać wyposażony w 10,95-calowy wyświetlacz. Google najprawdopodobniej pokaże dedykowany rysik, który ułatwiłby rysowanie, pisanie, a także poruszanie się po interfejsie. Pod obudową znajdzie się niemal na pewno procesor Google Tensor. Nie wiemy jednak czy będzie to druga generacja znana z Pixela 7, czy jeszcze nowsza konstrukcja oznaczona skrótem G3. To nadal pozostaje zagadką. 
Ponadto Pixel Tablet miałby korzystać z WiFi 6, a także oferować 128 GB lub 256 GB pamięci wewnętrznej. Jeśli chodzi o aparaty fotograficzne to nie spodziewamy się żadnego przełomu, raczej będzie to jedna kamera o rozdzielczości 8 Mpix lub 12 Mpix. 

Google Pixel Tablet. Cena i data premiery 

Google oficjalnie potwierdziło, że urządzenie będzie gotowe najwcześniej w 2023 roku. Dwa najbardziej prawdopodobne scenariusze zakładają zaprezentowanie urządzenia podczas wiosennej lub jesiennej konferencji.
Niestety, ale na ten moment trudno powiedzieć ile Google Pixel Tablet miałby kosztować. Z pewnością producent będzie chciał nawiązać walkę z Apple, które na ten moment nie ma sobie równych. iPady notują kolejne rekordy sprzedaży, mimo ostatnich podwyżek cen. 

Google Pixel Tablet możliwa specyfikacja

 • ekran: 10,9 cala 
 • rozdzielczość: 1600x2560 px 
 • procesor: Google Tensor G2 
 • pamięć RAM: 6 GB 
 • pamięć wewnętrzna: 128 GB/256 GB  
 • aparaty: 8 Mpix 
 • aparat przedni: 8 Mpix
 • bateria: b.d 
 • system operacyjny: Android 13
 • Czy warto czekać na nowy tablet Google? 

  Nowy tablet Google może wywołać na rynku spore zamieszanie, choć przecieki nie zapowiadają póki co wielkiego przełomu. Jednak oczekiwanie na nowy model rodzi pytanie czy warto?
  Trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że dostępność Pixela w Polsce może być problematyczna. Niestety, ale producent nie oferuje swoich urządzeń w naszym kraju, dlatego jedyną szansą jest ściągnięcie sprzętu zza granicy lub poleganie na którymś sklepie, który zdecyduje się na ściągnięcie kilku egzemplarzy. 
  Jeżeli chcesz już dzisiaj zacząć korzystać z tabletu, a zależy ci na tym żeby działał on w oparciu o system Android, to jest co najmniej kilka ciekawych propozycji. Seria Samsung Galaxy Tab to naturalny konkurent Apple. Z roku na rok te tablety prezentują się coraz lepiej. Mamy również Lenovo Tab P11 Pro, czy przystępnego cenowo Realme Pada 4.
  Warto wziąć też pod uwagę tablety Huawei z serii MatePad, to ładne i stosunkowo niedrogie urządzenia. Nie zapominamy także o Xiaomi, które podbiło rynek swoim modelem Mi Pad 5. Wszystkie te urządzenia łączy doskonały stosunek jakości do ceny. Mimo że iPady nadal plasują się wysoko w rankingach, to konkurencja nie śpi i wprowadza na rynek kolejne nowości. 
  Zdjęcie: Envato Elements
  Bartłomiej Mazurek
  Bartłomiej Mazurek

  Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.