Data modyfikacji:

Debiut eleganckich smartfonów Huawei Nova 10

W październiku do Polski w końcu ma dotrzeć długo wyczekiwany smartfon Huawei Nova 10. Swoim wyglądem urządzenia te z pewnością przykuwają wzrok. Producent zadbał o to, aby nie można było przejść obok smartfonów obojętnie. Wykończone są połyskującymi akcentami i orbitalnymi pierścieniami, które łączą modę i technologię. Smartfony są bardzo smukłe i lekkie – o grubości tylko 6,88 mm i wadze 168 g. Czym się wyróżniają?
huawei nova 10

Huawei Nova 10 – jakie ma możliwości?

Huawei Nova 10 wyróżnia się oryginalnym, niezwykle eleganckim wzornictwem. Kierowany jest dość intuicyjnie do kobiet i osób, które cenią sobie bling. Nowy smartfon dostępny jest w dwóch kolorach – srebrnym (Starry Silver) oraz czarnym (Starry Black). Oba rodzaje posiadają jednak wokół głównego obiektywu i modułu aparatu szykowne obwódki Star Orbit Ring. W czarnym tworzą nieco większy kontrast, a w srebrnym wypadają nieco delikatniej. Huawei Nova 10 posiada stylizowany logotyp i napis firmy w złocie.

Huawei Nova 10 – czym się wyróżnia?

Smartfon wyróżnia się niezwykłą smukłością, ale również tym, że dobrze i pewnie leży w dłoni. Posiada lekko zaokrąglony ekran 6,78 cala, który zachodzi na boki urządzenia. Z prawej strony tradycyjnie umieszczono włącznik i regulację głośności, a na dole ekranu znajduje się czytnik linii papilarnych. Lewy górny róg to z kolei podłużna wysepka, gdzie kryją się obiektywy przedniego aparatu do selfie.
Huawei Nova 10 to przede wszystkim ultraszerokokątny aparat główny o rozdzielczości 60 Mpix i 100 stopniach FoV z autofocusem. Wspomaga go jeszcze aparat 8 Mpix f/2,2, który odpowiada za dwukrotne zbliżenie. Robiąc zdjęcia, można zastosować ciekawe efekty bokeh, wyostrzenie na twarz lub tło. Zaawansowane opcje aparatów w Huawei Nova 10 to nie tylko przydatne urządzenia do robienia zdjęć, ale również ciekawy produkt dla młodych influencerów.
Przecieki z niektórych źródeł informują, że jeden z kilku modeli, które ujrzą światło dzienne, może być wyposażony w Snapdragona 7 Gen 1, co będzie przekładać się na dużo lepsze osiągi. Jednostka ta jest bowiem następcą Snapdragona 778G.

Huawei Nova 10 – co odróżnia smartfon od pozostałych urządzeń?

Huawei Nova 10 posiada wyjątkową baterię z ogniwem o pojemności 4000 mAh. Producent zaleca ładowanie urządzenia ładowarką SuperCharge o mocy 100 W, zapewniając, że w trybie Turbo ładowanie wymaga tylko 40 minut. Smartfon wyposażono również w matrycę o przekątnej 6,67 cala. OLED posiada odświeżanie 120 Hz i rozdzielczość 2652 × 1200 pikseli. Wyświetlacz obsługuje P3 i technologię HDR10. Dodatkowo Huawei Nova 10 posiada głośnik stereo z 80-stopniowym polem dźwięku Histen i funkcję rytmu 3D.

Huawei Nova 10 – jakie aparaty oferuje?

Huawei Nova 10 wspomaga potrójny układ składający się z aparatu głównego RYYB Ultra Vision 50 Mpix, obiektyw szerokokątny z matrycą 8 Mpix i oczko do wykrywania głębi. Całość wspomagają specjalne algorytmy zapewniające odpowiednią jakość bez względu na pory ich wykonywania. Nova 10 to sensor wielkości 1/1.56 cala, który zapewnia wysoką czułość na światło.
Matryca filtrów barwnych Huawei RYYB zwiększa pobór światła o 40%, co w trybie Super Night Shot oznacza zwiększenie maksymalnej czułości do ISO 400 000. Każda z tych cech wpływa na poprawę wyrazistości i szczegółów zdjęć nocnych i przy słabym oświetleniu.

Huawei Nova 10 – ile kosztuje?

Huawei Nova 10 ma kosztować w Polsce 2499 zł, a do regularnej sprzedaży trafi prawdopodobnie 10 października. Od 28 września do 9 października można jednak skorzystać ze specjalnej oferty, w ramach której pierwsi nabywcy mogą odebrać słuchawki Huawei FreeBuds Pro 2 za 1 zł!
Zdjęcie: Materiały prodeucenta
Karolina Grad
Karolina Grad

Książki, muzyka i nowinki technologiczne – to jest to, co daje mi energię bardziej niż poranna kawa! Oprócz tego lubię rysować i tworzyć, a jeśli wystarczy mi dnia, wychodzę na spacer i zabieram ze sobą aparat!