Data modyfikacji:

Huawei Watch Fit 2 już dostępny w Polsce. Smartwatch otrzymał większy ekran! 

Huawei Watch Fit 2  trafił do oficjalnej sprzedaży w Polsce. W porównaniu do poprzednika zmieniło się naprawdę dużo. Przede wszystkim nowy smartwatch zyskał większy wyświetlacz, a także szereg funkcji zdrowotnych i sportowych. Poznaliśmy także ceny nowego zegarka! 
huawei watch fit 2

Huawei Watch Fit 2 prezentuje się jeszcze lepiej od poprzednika 

Huawei Watch Fit pierwszej generacji był bardzo udanym smartwatchem, który gościł w naszej redakcji na testach. Druga generacja tego modelu wprowadza kilka ważnych nowości. Przede wszystkim do dyspozycji użytkownika jest ekran o przekątnej 1,74 cala, który ma stosunek powierzchni do obudowy wynoszący aż 72,2%. Obszar odpowiedzialny za wyświetlanie treści został powiększony aż o 18,6%!
Nowe motywy tarcz w połączeniu z funkcją Always on Display umożliwiają wyświetlanie ważnych informacji przez cały czas. Wysoka rozdzielczość 336x480 px gwarantuje doskonałą jakość obrazu. Nowe mocowanie pasków w Huawei Watch Fit 2 pozwala na jego wymianę za pomocą jednego przycisku. Do wyboru będą paski fluoroelastomerowe w wersji Active, skórzane w opcji Classic oraz bransolety w wariancie Elegant. 
Huawei Watch Fit 2 otrzymał baterię, która według producenta wystarcza na 10 dni użytkowania. Przy wykorzystaniu wszystkich funkcji czas skraca się do około 7 dni.  Wystarczy 5 minut ładowania, aby zapewnić sobie cały dzień pracy na akumulatorze. To niezły wynik! 

Huawei Watch Fit 2 specyfikacja: 

  • ekran: 1,74 cala 
  • rozdzielczość: 336x480 px 
  • waga: 26g 
  • moduł GPS 
  • komunikacja: Bluetooth 
  • czujniki: czujnik tętna, pulsoksymetr, krokomierz

Huawei Watch Fit 2 jest stworzony dla osób aktywnych 

Dla amatorów sportu Huawei Watch Fit 2 będzie idealny. Zegarek ma gotowe zestawy ćwiczeń wraz z animacjami. Dodatkowo pojawiły się wskazówki głosowe dla 7 najpopularniejszych treningów. Czujnik tętna przez cały czas sprawdza czy dopuszczalne strefy tlenowe nie zostały przekroczone. Co kilometr usłyszysz również komendy głosowe na temat dystansu, tempa oraz tętna.
Nowy smartwatch korzysta z systemów satelitarnych GPS, Beidou, GLONASS, Galileo oraz QXSS. Dzięki temu otrzymujemy dokładny przebieg trasy, a także informacje o dystansie i średniej prędkości. Wskazówki dotyczące rozgrzewki oraz rozciągania z pewnością okażą się niezwykle przydatne. W Huawei Watch Fit 2 nie zabrakło czujnika analizującego poziom natlenienia krwi SpO2. Zaawansowany monitor snu jest w stanie dostarczyć wiarygodnych informacji. W Huawei Watch Fit 2 znajdziemy również opcję wykrywania stresu i monitorowanie cyklu menstruacyjnego. 

Jeszcze lepsza komunikacja ze smartfonem 

Inżynierowie Huawei dużo uwagi poświęcili na komunikację zegarka z telefonem. Użytkownik może z łatwością wysyłać wiadomości, importować listę kontaktów, a także wykonywać połączenia głosowe Bluetooth. Asystent Huawei wyświetla na ekranie informacje o pogodzie, utworach muzycznych, a także najnowszych powiadomieniach z telefonu. Aktywacja Asystenta Głosowego odbywa się za pomocą jednego przycisku. 

Huawei Watch Fit 2 - ceny i dostępność 

Huawei Watch Fit 2 jest już dostępny w sprzedaży. Huawei Watch Fit 2 w wersji Active i Classic zostały wycenione na kwotę 699 złotych. Za wariant Elegant z bransoletą trzeba będzie zapłacić 999 złotych. 
Zdjęcie: Huawei