Data publikacji:

Premiera iPhone SE 4. Czego możemy się spodziewać po budżetowym smartfonie?

Wszystko wskazuje na to, że czwarta generacja iPhone’a SE przejdzie metamorfozę. Mimo że do premiery pozostało jeszcze sporo czasu, to pojawiają się coraz ciekawsze doniesienia na temat tego budżetowego telefonu Apple. Zobacz, co wiemy przed premierą iPhone SE 4.
iphone se

iPhone SE 4 może całkowicie zmienić wyglą 

Pierwsza generacja iPhone’a SE okazała się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Firma z Cupertino w 2016 roku pokazała telefon, który swoim wyglądem przypominał kultowego iPhone’a 5S. W 2020 roku pojawiła się druga generacja smartfona, która już formą przypominała iPhone’a 7 czy iPhone’a 8.
W 2022 roku iPhone SE został odświeżony, a zmiany dotyczyły głównie podzespołów. Wizualnie nie zmieniło się praktycznie nic, co nie spodobało się miłośnikom marki. Wszystko wskazuje na to, że w 2023 roku możemy doczekać iPhone’a SE 4, który otrzyma nowe wzornictwo.  
Jon Prosser z serwisu Front Page Tech dotarł do informacji, z których wynika, że iPhone SE 4 będzie miał identyczną bryłę jak iPhone XR. Przypomnijmy, że model z 2018 roku miał ekran o przekątnej 6,1 cala oraz rozdzielczość 828x1792 px.
Warto wspomnieć, że urządzenie zamiast czytnika linii papilarnych dysponowało zestawem kamer TrueDepth, czyli inaczej popularnym Face ID. Dzięki technologii rozpoznawania twarzy można było uzyskać błyskawiczny dostęp do smartfona. Na ten moment nie wiemy, czy Apple zastosuje go w nowym modelu, czy zdecyduje się na pozostawienie Touch ID. Aby było to możliwe, inżynierowie z Cupertino byliby zmuszeni do umieszczenia go w bocznym przycisku tak jak ma to miejsce w iPadzie Air.
Na podstawie ostatnich doniesień Ian Zeibo przygotował wizualizacje nowego iPhone’a SE 4. Czy tak rzeczywiście będzie wyglądał nowy telefon? O tym przekonamy się już wkrótce.  
Sprawdź nasze porównanie iPhone 13 Mini vs iPhone SE

Jaką specyfikację może mieć nowy iPhone SE4?  

Na ten moment nie mamy zbyt wielu informacji o możliwej specyfikacji iPhone’a SE 4. Jednak patrząc na poprzednie generacje tych telefonów można założyć, że firma z Cupertino zdecyduje się na zastosowanie procesora Apple A14 Bionic lub Apple A15 Bionic. Te jednostki są znane ze iPhone’ów 12 oraz iPhone’ów 13.
To oczywiście tylko spekulacje, ale Apple przyzwyczaiło nas już do tego, że w wersji SE stosuje mocne podzespoły z flagowych smartfonów. Bateria iPhone’a SE 4 powinna mieć wielkość około 3000 mAh. To pozwoliłoby na komfortowe użytkowanie nawet przez cały dzień.  
W iPhonie SE 4 z racji oszczędności raczej nie powinniśmy liczyć na więcej niż jeden aparat fotograficzny. Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest 12-megapikselowa kamera ze światłem f/1.8. Oczywiście nie jest wykluczone, że Apple zdecyduje się na umieszczenie ultraszerokokątnej kamery z matrycą 12 Mpix. Taki zestaw byłby idealnym połączeniem do mobilnej fotografii.  

iPhone SE 4. Cena i data premiery  

Data premiery iPhone’a SE 4 na ten moment nie jest znana. Smartfon najprawdopodobniej zadebiutuje w 2023 roku, a realną datą może być wiosenna konferencja, która zwykle jest organizowana w okolicach marca. Cena budżetowego iPhone’a również pozostaje tajemnicą, ale spodziewamy się, że nie będzie ona niższa niż 3 tys. złotych. iPhone SE 2022 kosztuje aktualnie 2500 złotych. Będziemy śledzić uważnie kolejne doniesienia na temat tego modelu.  
iPhone SE4 możliwa specyfikacja:  
 • ekran: 6,1 cala  
 • rozdzielczość: 828x1792 px 
 • procesor: Apple A14/A15 Bionic 
 • pamięć RAM: 4 GB  
 • pamięć wewnętrzna: 64 GB/128 GB/256 GB   
 • aparaty: 12 Mpix  
 • aparat przedni: 12 Mpix 
 • bateria: 3000 mAh  
 • system operacyjny: iOS 16   
 • Bartłomiej Mazurek
  Bartłomiej Mazurek

  Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.