Data publikacji:

Samsung z testami nowego interfejsu – oficjalne potwierdzenie One UI 5.0

nowy interfejs smarfonów samsung
Smartfonowy gigant oficjalnie potwierdził testy bety One UI 5.0. Na ten moment sprawdzić nowy interfejs można w Stanach Zjednoczonych, Niemczech i Korei Południowej, a pewne jest, że niedługo zagości w innych krajach.
Co będzie w nowym interfejsie? One UI 5.0 ma zacząć zmiany od wyglądu nakładki. Dostępnych będzie około szesnaście nowych motywów kolorystycznych, do tego dwanaście opcji kolorów dla takich elementów jak ikony czy szybkie wybieranie. Widgety o tych samych rozmiarach otrzymają możliwość grupowania w jednym miejscu, dzięki temu będzie można zaoszczędzić miejsce. Dodano również funkcję łatwiejszego blokowania powiadomień.
Największą nowością jest opcja wyboru różnych języków do różnych aplikacji, nie musimy ograniczać się do jednego w całym telefonie. Wytypowane przez nas narzędzia mogą mieć inny język niż reszta.
Samsung zdradził również, że nowy interfejs usprawni funkcje aparatu, zwiększy bezpieczeństwo oraz ułatwi poruszanie się wśród narzędzi.
Prawdopodobnie One UI 5.0 zostanie udostępniony szerszemu gronu użytkowników jeszcze w tym roku.
Zdjęcie: Envato Elements
Karolina Grad
Karolina Grad

Książki, muzyka i nowinki technologiczne – to jest to, co daje mi energię bardziej niż poranna kawa! Oprócz tego lubię rysować i tworzyć, a jeśli wystarczy mi dnia, wychodzę na spacer i zabieram ze sobą aparat!